Parabola vyhlásila referendum o ČT 24

Česká televize spustí s největší pravděpodobností 1. května 2005, symbolicky ve dne 52. výročí zahájení veřejného televizního vysílání u nás, zpravodajský kanál ČT 24. Kanál se má objevit v kabelových sítích největších operátorů u nás.Česká televize spustí s největší pravděpodobností 1. května 2005, symbolicky ve dne 52. výročí zahájení veřejného televizního vysílání u nás, zpravodajský kanál ČT 24. Kanál se má objevit v kabelových sítích největších operátorů u nás – UPC Česká republika a Karneval Media.

Veřejnoprávní televize deklarovala, že signál ČT 24 si naladí i diváci, kteří přijímají signály ze satelitu Eurobird-1, pozice 28,5°E, transpondér F3, kmitočet 12,607 GHz, polarizace horizontální, SR 27500, FEC ¾, kde bude vysílat v rámci domácí platformy Czech Link, který již obsahuje programy ČT1, ČT2, Prima TV, Galaxie Sport a řady rozhlasových stanic, především Českého rozhlasu.

Internetový deník www.parabola.cz, zabývající se publikováním článků, recenzí a reportáží převážně o televizní problematice, se rozhodl uskutečnit na svém webu Referendum o ČT 24: Astra, nebo Eurobird-1?

„Vzhledem k povaze kanálu (zpravodajství, publicistika a informace) by bylo vhodnější program ČT 24 vysílat přes nejsledovanější evropský satelitní systém Astra, na pozici 19,2 stupňů východně, kde již vysílá od září 2000 domácí platforma UPC Direct a od loňského roku také první dva české FTA kanály na této pozici – TV Óčko a 24.CZ,“ říká šéfredaktor serveru Parabola.cz Martin Vyleťal.

ČT si je v otázce satelitního šíření ČT 24 jistá a rozhodnutá – bude to Eurobird-1. „Server Parabola.cz však tiskové oddělení ČT poukázal na možnou špatnou volbu družice. Naše redakce se domnívá, že vhodnější by byla Astra,“ konstatuje šéfredaktor Vyleťal a pokračuje: „Proto jsme se rozhodli iniciovat čtenářské referendum. Naše čtenářská obec je široká a různorodá, podle nezávislého auditu TOPlist denní návštěvnost serveru www.parabola.cz dosahuje devíti tisíc návštěvníků, jsme lídrem mezi českými mediálními servery. Denně nás čtou odborníci, ale i veřejnost, která se pasivně či aktivně zajímá o satelitní problematiku. Domníváme se tedy, že je relevantní referendum na našem webu uspořádat.“

Cílem referenda serveru Parabola.cz je rozproudit diskusi, přes kterou družici by kanál ČT 24 měl být šířen. „Zapojit se může široká veřejnost, která má právo se k České televizi vyjádřit, neboť mezi ní je určitě mnoho poctivých koncesionářů. Víme, že tato naše iniciativa je bedlivě sledována samotnou veřejnoprávní institucí, takže aspoň její pracovníci zjistí, která družice – Astra, či Eurobird-1 – je pro české diváky přijatelnější,“ uzavírá šéfredaktor serveru Parabola.cz Martin Vyleťal.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .