IPTV/VOD – nová technologie v americkém éteru

Firma SecureMedia, která se zabývá vývojem programů pro zabezpečení obsahu a bezpečný přenos videa a multimediálních dat přes internet, oznámila, že společnost Cavalier Telephone and TV, poskytovatel telekomunikačních služeb se sídlem v Richmondu ve Virginii, vůbec poprvé v USA zavede službu IPTV/VOD (přenos televizního vysílání přes internet/video na vyžádání), založenou na technologii H.264 (MPEG-4). Uvedl to server cavtel.com.

Nová technologie H.264 od společnosti Cavalier nabízí příjem více než 150 digitálních kanálů Video-on-Demand (video na vyžádání) a Pay-per-View (platba za zhlédnutí konkrétního pořadu). To vše chráněné softwarovým řešením CA/DRM (podmíněný přístup/digitální správa autorských práv) Encryptonite ONE(TM) System.


„Naším cílem bylo a je poskytnout zákazníkům vůbec poprvé služby typu Triple Play v oblasti internetového vysílání TV, místní i dálkové telefonické hovory a vysokorychlostní DSL,“ uvádí v tiskové zprávě Brad Evans, generální ředitel společnosti Cavalier Telephone and TV.


Vybrali jsme právě společnost SecureMedia, neboť má zkušenosti, a podporuje ji většina placených televizí a studií v Hollywoodu. Díky snadnému zavedení, flexibilitě a nízkým nákladům na zavedení systému Encryptonite ONE, jsme mohli zákazníkům nabídnout širokopásmový příjem televize, založený na technologii MPEG-4, a být tak prvním poskytovatelem telefonních služeb v USA, kterému se to podařilo,“ dodal Evans.


Systém Encryptonite ONE System od společnosti SecureMedia představuje otevřenou platformu softwarového řešení CA/DRM (podmíněný přístup/digitální správa autorských práv), které zajišťuje nejvyšší úroveň zabezpečení digitálního obsahu a umožňuje telekomunikačním a internetovým poskytovatelům služeb získat distribuční práva na atraktivní vysílací kanály a programy typu VOD (video na vyžádání). Současně systém Encryptonite ONE System přináší poskytovatelům internetového televizního vysílání nejnižší náklady na provoz, neboť systém vyžaduje minimální přírůstkové šířky pásma a vyznačuje se ultra lehkým klientem s výkonným
procesorem, který může být využit u prakticky všech set top boxů, mobilních náhlavních souprav nebo přenosných zařízení. Systém Encryptonite ONE využívá běžný šifrovací systém jak pro vysílání, tak pro video na vyžádání, a tak zajišťuje stálou a účinnou ochranu obsahu i u aplikací PVR (digitální set-top-box s pevným diskem) a nPVR (síťový video přehrávač).


Více informací naleznete na internetové adrese http://www.securemedia.com a http://www.cavtel.com.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .