Galaxie Sport bude od Velikonoc na satelitu

radiotv22Jednání s kabelovými společnostmi stále probíhají, určitý průlom se očekává během příštího týdne. První měsíc bude satelitní příjem Galaxie Sport volný, s výjimkou přenosů německé fotbalové Bundesligy.

Nový sportovní kanál Galaxie Sport zahájí satelitní vysílání již 1. dubna. Internetovému deníku Parabola to potvrdil jeho provozovatel a jednatel společnosti Galaxie Sport Jiří Hojgr. Společnost přitom krátce po udělení licence oznámila, že se start nové televize posune na květen. Jednání s kabelovými společnostmi nadále probíhají, Galaxie Sport dosud neuzavřela smlouvu s žádnou ze tří největších firem v zemi – UPC, Intercable CZ a TES Media.

„Vážně a seriózně se jedná. Víc budu vědět příští týden,“ řekl serveru RadioTV mluvčí UPC Česká republika František Malina. Satelitní vysílání Galaxie Sport bude možné naladit na Eutelsatu W1, 10 stupňů východně. Vysílací kmitočet je 14.202,375 MHz, přijímací 12.702,375 MHz (symbol rate: 2.963 Ms, korekce viterbi: 3/4, polarizace: vertikální). „Jakmile se uvolní pozice na EUTELSAT W2 16 East, přemístíme Galaxii Sport na tuto družici a transpondér s vyšším výkonem,“ slibuje Hojgr.

Program není příliš pestrý

Vysílání Galaxie Sport začne v 8 hodin ráno na pondělí Velikonoční infoservisem, který v 9:00 nahradí zpravodajská relace Sportovní Expres. O deset minut později stanice nabídne záznam utkání hokejové NHL mezi Chicagem Blackhawks a Minesotou Wild. V 11:25 sport nahradí hudební relace Astromix, pořad 3x s Michaelem Boltonem a Zlaté hity Galaxie (oldies videoklipy, kterým budou ve 12:00 předcházet zprávy). Odpolední program zahájí Telesport přenosem druhého utkání finále hokejového play off extraligy dorostu a záznamu večeru bojovníků v Tahjboxu z Pardubic. Na 14:00 plánuje Galaxie Sport další zpravodajskou relaci, po které bude následovat hudební pořad Love Story.

Od 14:45 je na programu opět záznam utkání NHL mezi Chicagem Blackhawks a Minesotou Wild. Ten v 17:00 vystřídá živě vysílaný soutěžní pořad pro mladé On Line a v 18:00 magazín extrémních sportů Adrenalin. Na 18:30 zařadí Galaxie sport další Sportovní Expres, poté NHL News, Zprávy, magazín World Box, 19:30 Sportovní Expres, opět NHL News a Zprávy, hudební pořad Love story a od 21:00 Magazín Bundesligy. Pět minut před desátou přijdou na řadu další zprávy a od 22:05 záznam utkání fotbalové Bundesligy mezi FC K’lautern a Bayer Leverkusen (ovšem kódovaně). Čtvrt hodiny před půlnocí zařadí stanice poslední Sportovní Expres, NHL News, Zprávy a poté pojede celou noc Infoservis Galaxie Sport.

Satelitní příjem od května je otázkou

První měsíc bude Galaxie Sport vysílat nekódovaně, od května začne využívat kódování IRDETO1. Provozovatel zatím neoznámil, jakým způsobem bude možné získat dekódovací kartu, ani její přibližnou cenu. Spekuluje se však o dvou tisících korunách ročně. Prostřednictvím satelitu budou signál Galaxie Sport distribuovat do svých rozvodů také kabelové společnosti, které se rozhodnou nový kanál zařadit do programové nabídky.

Galaxie Sport získala licenci pro satelitní a kabelové vysílání 19. března, pouhý den poté, co Martin Kindernay oznámil, že tuto společnost prodal jejímu jednateli Jiřímu Hojgrovi. Původním majitelem firmy byla RTV Galaxie, jejímž stoprocentním vlastníkem je právě Kindernay. Sportovní kanál bude využívat některé zaměstnance RTV Galaxie i její studio na bývalém vojenském letišti v Hradci Králové. Dá se tedy říci, že RTV Galaxie bude fungovat jako servisní společnost Galaxie Sport.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .