Fima Sun spojila firmy z oblasti digitální televize

radiotv22LOS ANGELES, Kalifornie – veletrh Western Show, 27. listopadu 2001, PRAHA, 5. prosince 2001 – Společnost Sun Microsystems, Inc. spolu s dalšími šesti předními společnostmi z oblasti digitální televize oznámila, že uvádí novou mediální aplikační platformu Sun Media Appliance Platform. Jedná se o sadu tříkanálové konfigurace příslušných systémů Sunu, v kombinaci s partnerskými řešeními skupiny iForce[sm]. Sady jsou určeny pro použití na trhu interaktivní televize, videa na vyžádání a poskytování širokopásmového síťového zařízení. Firmy AGENCY.COM Interactive TV/Visionik Interactive TV, Alticast, Kasenna, N2 Broadband, Sun, Strategy & Technology a VideoPropulsion pracují společně na vývoji finančně dostupných, škálovatelných řešení, které dovolí výrobcům programů a provozovatelům příslušných sítí a služeb rychle vybudovat a nasadit interaktivní služby prostřednictvím otevřených uživatelských rozhraní různých výrobců.

Mediální aplikační platforma Sunu je odpovědí na požadavky zákazníků, týkající se otevřených systémových řešení, nezávislých na určitém hardware a software, omezujícím zákazníka. Lépe je standardizovat aplikace v rámci otevřených formátů, jakými jsou ISA a MPEG, přičemž zákazníci pak mohou těžit ze zaměnitelnosti zařízení jednotlivých výrobců majíc přístup k jednotnému řešení, dovolujícímu jim vybrat si služby, které chtějí.

„Rostoucí trh s širokopásmovými službami vyžaduje otevřená řešení služeb interaktivní televize a videa na vyžádání, vhodná pro všechny výrobce.“ řekl Shahram Moradpour, ředitel Market Development Sun Microsystems. „Mediální aplikační platforma firmy Sun představuje pro poskytovatele interaktivních služeb otevřený základ, po kterém volali a žádali firmy jako je Sun o jeho vyvinutí. Tyto konfigurace, připravené k okamžitému použití, pomáhají zákazníkům zkracovat dobu nutnou k uvedení služby na trh a napomáhají vývoji cenově efektivních interaktivních služeb, aplikací a infrastruktury pro koncové uživatele.“

Mediální aplikační platforma bude k dispozici ve třech konfiguracích – pro vývoj/vývojáře, vysílání a poskytování mediálních služeb na vyžádání. Všechny konfigurace budou sdílet společná aplikační rozhraní, dovolující vývojářům vyvíjet a nasazovat řešení s vysokou škálovatelností. Tyto konfigurace kombinují standardy jako ISA (Interactive Services Architecture), DVB-ASI a DVB-MHP s již etablovanými technologiemi Sun StorEdge[tm], Sun Blade[tm] a systémy Netra[tm].

Konfigurace mediální aplikační platformy určené pro vývoj a vysílání jsou k dispozici u partnerů sítě Sun iForce. Konfigurace pro poskytování mediálních služeb na požádání bude k dispozici ve 2. čtvrtletí kalendářního roku 2002, Více informací je k dispozici na http://www.sun.com/media.

O společnosti Sun Microsystems, Inc.
Od svého vzniku v roce 1982 prosazovala společnost jedinečnou vizi – „The Network Is The Computer (TM)“(„Síť je počítač“), která vynesla Sun Microsystems Inc. (Nasdaq: SUNW) na čelní místo mezi poskytovateli výkonného hardware, software a služeb pro provoz Internetu a umožnila společnostem po celém světě zmnohonásobit rozsah podnikání. Sun působí ve více než 170 zemích světa. Společnost lze najít také na webu na http://sun.com.

PR kontakt:
Radomír Macek
Marketing Manager GSO
Sun Microsystems Czech, s.r.o.
Tel: 02-33 00 93 11
e-mail: radomir.macek@czech.sun.com
www.sun.cz

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .