Vysílají dvě TV3

radiotv22Martin Kindernay nehodlá přerušit vysílání ani ve chvíli, kdy mu Rada pro rozhlasové a televizní vysílání sdělí důvod, proč jeho společnosti RTV Galaxie odebrala licenci.

Opačný extrém ve vysílání metropolitní televize TV3, než k jakému došlo začátkem prosince, kdy stanice vůbec nevysílala, nastal během vánočních svátků. Od 23. prosince se v kabelových rozvodech a na satelitu opět objevil program TV3 CZ akciové společnosti TV3, zatímco prostřednictvím terestrických vysílačů v Praze a Hradci Králové vysílá společnost RTV Galaxie „svoji“ TV3. Místo jedné televize tedy vysílají dvě.

Kindernay vysílá zprávy a videoklipy

K obnovení vysílání TV3 CZ došlo na základě výzvy Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Servisní organizace ovládaná dosavadním investorem televize, lucemburskou společností European Media Ventures, totiž vlastní registraci pro kabelové a satelitní vysílání. Vysílání z pozemních vysílačů kontroluje Kindernayova firma RTV Galaxie, které však rada 19. prosince odebrala licenci.

Martin Kindernay šíří programy TV3 Praha a TV3 Hradec Králové, které chtěl přejmenovat na televizi Galaxie. Vysílání zatím ukončit nemusí, protože rada mu dosud oficiální cestou nedoručila rozhodnutí o odebrání licence. Radní se totiž zatím neshodli na formulaci důvodů, které je k tomuto kroku vedly, a rozhodnou o ni až na svém zasedání 8. ledna. RTV Galaxie by měla ukončit vysílání ve lhůtě, kterou rada stanoví v písemném odůvodnění.

Kabelové TV3 dominuje akvizice

RTV Galaxie však nehodlá vysílání ukončit ani poté, co jí přijde písemné vyrozumění o odebrání licence. Kindernay chce rozhodnutí rady zpochybnit u soudu, a do jeho rozhodnutí by měla společnost vysílat bez přerušení. Program RTV Galaxie tvoří především videoklipy a zpravodajství od agentury TVD. Hlavní zpravodajskou relaci Metropolitní Expres však musela Kindernayova firma přejmenovat na Pražský Expres, protože ochrannou známku na původní název pořadu vlastní TV3, a.s.

Vysílání RTV Galaxie přerušují titulky, které ohlašují, že servisní organizace TV3, a.s. pro daný čas nedodala v souladu s licenčními podmínkami program. Kindernay by neměl v této době vysílat nic jiného než pořady dodané TV3, a.s. Pro diváka je ale vysílání RTV Galaxie nesmírně chaotické, protože o jejím programu neinformuje žádné periodikum. Naopak TV3, a.s. na kabelu a satelitu má své místo v televizních programech všech českých deníků a týdeníků.

O licence RTV Galaxie je zájem

Servisní organizace TV3 prozatím vysílá pouze převzaté zahraniční pořady, do programu vůbec nezařazuje zpravodajství (to má v regionálních oknech vysílat Kindernay), ačkoli smlouva s agenturou TVD o dodávání zpráv podle šéfa TVD Daniela Konečného dosud platí. Akciová společnost TV3 také nevysílá žádné publicistické a zábavné pořady vlastní výroby. Výjimkou je reality show Neváhej a leť, u které se TV3, a.s. smluvně zavázala partnerské cestovní kanceláři odvysílat již natočené díly.

Zatím není jasné, zda Rada pro vysílání po 8. lednu vyhlásí výběrové řízení na uvolněné frekvence v Praze a Hradci Králové. V případě metropole jde o čtyři vysílače, v Hradci Králové vysílá RTV Galaxie na dvou vysílačích. Zájem o tyto frekvence serveru RadioTV zatím potvrdil generální ředitel slovenské zpravodajské televize TA3 Martin Lengyel. V případě Hradce Králové by mohla o vysílač žádat také televize Prima pro rozšíření stávajícího pokrytí.

Autor článku:

Komentáře (3)

  1. Karel

    Jsem jednim z tech, kteri prijimaji vysilani MMDS piratsky. Ackoliv se v nasem meste zacali delat rozvody kabelove televize jiz pred nekolika lety, a moji sousede pres ulici (20 metru) maji kabelovku jiz nejmene 2 roky, stale jsem se totiz kabelu nedockal. Pred casem me uz prestalo bavit telefonovat marne na provozovatele kabelovky, a poridil jsem si MMDS. Od letosniho jara mam sice privedeny kabel az do domu, ale ackoliv jsem to urgoval, stale mi to nikdo neprisel zapojit. Takze ackoliv bych strasne rad platil za kabelovku, nema o me zadny operator zajem. A od zitra mam utrum uplne. A UPD Direct je na hovno, protoze tam neni CT, PRIMA ani NOVA, jestli se nepletu.

  2. Pavel

    Jsem platícím zákazníkem MMDS od března 1996. Není pravda, že by UPC nás informoval o končícím vysílání.
    A teď jsem vzal iniciativu do vlastních rukou: Nejbližší připojení kabelem je v bytových domech, cca 200m daleko, na naší ulici budou kopat novou elektriku a tak jsem dal tento tip kabelovce (není to UPC, ti teď dle jejich informací už kabely tahat vůbec nebudou). Snad s tím něco udělají, i když prý nemají investice v plánu, ale tzv. přípolož je určitě levnější. Proč si kabelovky nehlídají co se děje v jejich rajónu? Apropos který mají daný RRTV! Vždyť jde o jejich zisky. Jo připojit sídliště, to je jiná…

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .