Vrcholový sport na českou obrazovku nepatří!

radiotv222Děkuji ti, česká televize. Zvláště tobě s velkým Č. Jsem nadšen tím, že ani letos si nenabídla na jednom ze svých dvou programů přímý přenos z nějaké etapy nejtěžšího cyklistického závodu na světě. Tour de France je přece bezvýznamná akce, jenž navíc českého diváka nemůže vzrušit!

Skvělé je i to, že ses neobtěžovala nabídnout přenosy z mistrovství světa v plavání, konané v Barceloně. A ještě, že si nás neobtěžovala s přenosem mistrovství světa ve vodním slalomu z německého Augsburgu. Natož aby si nás otravovala s nějakým mistrovstvím světa v dráhové cyklistice ze Stuttgartu! No a co, že nějaký Slovan Liberec hraje se španělským Santanderem. To také nemusí být v televizi, vždyť fotbal nikoho nezajímá!

Co to slyším? Že Tour de France byla napínavá až dokonce? V Barceloně padaly světové rekordy jako na běžícím pásu a z Augsburgu dokonce tři čeští reprezentanti přivezli zlaté medaile? A Liberec si věděl rady s klasickým španělským fotbalem, mužstvem, které dvakrát za sezónu hraje zápasy s Valencií, Barcelonou a Realem Madrid? Ale to přece nikoho nezajímá!

Ano, jsou divné! Ty západní televize, co se tomu všemu věnovaly, musely přece na tom finančně vykrvácet. Sledovanost nulová, reklamy žádné, kulturní přínos pochybný. Cože? V Evropě se našly veřejnoprávní televize, které všem těmto sportovním událostem věnovaly hodně času, dokonce opakovaně v přímém přenosu? Tomu nevěřím! Povídáte, že německý veřejnoprávní kanál všechno vysílal v přímém přenosu i se zasvěcenými komentáři? A to jste viděl kde? V Amsterdamu? No povídejte! Že na hlavním nádraží se na to v půjčovně a opravně kol díval Nizozemec? On se díval na německý kanál? A rozuměl tomu? Co, vy mi chcete namluvit, že každý Nizozemec umí anglicky, německy i francouzsky? Tomu nevěřím! A na to jste přišel jak? Aha, z vlastní zkušenosti, tak to jo.

Když jste tak zcestovalý, co Němci, jakou pozornost tomu věnovali oni? Ne, skutečně? Na každém velkém nádraží byly celoplošné obrazovky? A ty lidi se na tu cyklistiku dívali? Co, oni sledovali i plavání? Vždyť to je tak nezáživný sport! Ty mají ale vkus! Slyším dobře? V Gelsenkirchenu na Schalke a Liberec se přišlo podívat 52 tisíc lidí a bylo to ještě v televizi? Co na tom fotbalu vidí?! Ne, vy mne lakujete! Do Liberce přijela regionální španělská televize a vysílala ten zápas z Intertoto Cupu přímým přenosem? Vy si už ze mne děláte legraci! Nechte toho, já nehraji.

Já říkám pěkně nahlas, at to všichni slyší. Dávat sport v televizi je cesta pochybná. Někoho by ještě mohlo napadnout začít sportovat! Ota s Václavem mají pravdu! U nezkušeného českého diváka by takový pohled, na ty šílence, mohl vzbudit touhu se jim vyrovnat.

Ale co, nelze jen chválit, stále je co vylepšovat! Tu upatlanou českou fotbalovou ligu nevysílejte vůbec, na hokej taky zapomeňte. Jak to, že to vysíláte? Takové plýtvání penězi! Vždyť vy dotujete takové pochybné existence! Ano Oto, za to vás musím pochválit. Ten nedělní magazín o tom fotbale a hokeji je ve správném čase. Možná by bylo docela dobré, kdyby to přece jen začínalo až po půlnoci. Přece jen, zmenší se tím riziko, že by to mohlo narušit mravní vývoj mládeže.

A víte co? Nejlepší bude, když sport z obrazovek zmizí úplně! Víte, kolik se ušetří? Já to nevím, nepočítal jsem to, ale ředitelé televizí to určitě mají spočítané. Tak se nebojte a jděte do toho! Nakupte americké sitkomy! Je to levné, nekonečné a lidi se ještě pobaví. Věřím, že se sledovaností pak nebudete mít žádný problém.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .