Volejte řediteli se objeví i na televizi Joj

radiotv222Pořad Volejte řediteli se v programu televize Joj neobjeví, ujišťoval začátkem letošního roku její generální ředitel Richard Rybníček. Časy se mění: relace Čo na to riaditeľ? startuje již tuto neděli ve čtvrt na dvanáct.

Slovenská televize Joj zařadí do svého programového schématu pořad formátu Volejte řediteli, dobře známý divákům televize Nova. Ačkoli tuto možnost generální ředitel Joj TV Richard Rybníček ještě začátkem letošního roku vyloučil, stanice dnes oznámila, že od tohoto týdne zahájí vysílání pravidelné nedělní „ředitelské čtvrthodinky“. Relace nese název „Čo na to riaditeľ?“ a běží ve stejný den jako pořad Ze zákulisí Markízy, ve kterém vystupuje ředitel konkurenční televize Markíza Vladimír Repčík.

„Televize Joj dostává od diváků desítky dopisů, e-mailů a telefonátů. Otázky se často opakují, proto chceme udržovat kontakt s veřejností také tímto způsobem,“ vysvětlil změnu názoru na formát Volejte řediteli Rybníček. „Diváci by měli vědět, co se odehrává v zákulisí jejich televize a jaké programové novinky pro ně připravujeme.“ Kvůli novému pořadu se dokonce musel předsunout začátek nedělního diskusního pořadu Jóój?, jakési obdoby novácké Sedmičky, z původních 12:00 na půl dvanáctou.

Bude to jiné Volejte řediteli

Oproti Volejte řediteli, které kvůli častým výjezdům šéfa televize Nova Vladimíra Železného na Slovensko vznikalo i ve studiích televize Joj, bude nová relace kratší a celkově se bude více týkat samotné televize. Stanice také oznámila, že nakoupila od společnosti Šport Progress vysílací práva k některým zápasům slovenské fotbalové Superligy. První zápas mezi Slovanem Bratislava a MŠK Žilina odvysílá již v pátek 10. května. Další zápasy budou následovat vždy v pátek od 16:55 hodin.

„Fotbal je náš nejpopulárnější sport a bylo by chybou, kdybychom mu v závěru Superligy nevěnovali patřičnou pozornost,“ vysvětlil Rybníček. Zájem televize Joj o fotbalové přenosy již dříve na dotaz serveru RadioTV připustil mluvčí stanice Ľudovít Tóth. Podle Rybníčka by Joj ráda získala práva i na přenosy zápasů slovenské reprezentace. Mateřská televize Nova loni nakoupila kompletní vysílací práva k domácím fotbalovým zápasům obou lig a přátelským zápasům na území České republiky pro sezóny 2002/03 a 2003/04.

Markíza o domácí fotbal nestojí

Generální ředitel televize Markíza Vladimír Repčík již začátkem dubna potvrdil, že jeho stanice neuvažuje o nákupu vysílacích práv pro slovenskou první fotbalovou ligu na následující sezónu. Markíza pravidelně vysílá závody formule 1 a mistrovství světa silničních motocyklů, které pro Českou republiku nakoupila televize Prima, a také fotbalovou Ligu mistrů, kterou čeští diváci sledují na veřejnoprávní České televizi. Zájem o český i slovenský fotbal projevila také kabelová a satelitní stanice Galaxie Sport, která podle majitele a jednatele Jiřího Hojgra jedná o nákupu práv.

Podle Rybníčka se televize Joj chystá na druhou fázi svého vývoje, která nastane v září a bude ji doprovázet nárůst vlastní tvorby a zlepšení programového schématu. Do roku 2003 by pak „Jojka“ měla vkročit jako rovnocenný partner dominantní slovenské televize Markíza. U diváků však Joj zatím příliš neboduje díky velkému zastoupení archivní zábavy z Novy a Primy, jejichž stáří někdy dosahuje i pěti let. Podle nejnovějších deníčkových průzkumů sledovanosti získala Joj osmiprocentní podíl na trhu a je třetí nejsledovanější televizí na Slovensku po Markíze a prvním programu veřejnoprávní Slovenské televize.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .