Volby 2002 v České televizi

radiotv222Česká televize nabídne, stejně jako při minulých parlamentních volbách, nejrychlejší a nejkomplexnější volební zpravodajství.

Deset minut před uzavřením volebních místností se v sobotu 15. června ve 13.50 hodin na programu ČT1 otevírá Studio Volby 2002. S okamžikem skončení voleb se diváci dozví první odhady výsledků. V průběhu celého odpoledne bude Česká televize přinášet aktuální průzkumy v jednotlivých krajích a v celé republice.

První výsledky nabídne Studio Volby 2002 díky přímému spojení s Českým statistickým úřadem ihned po sečtení hlasů. Nebudou chybět ani zajímavosti a kuriozity z volebního dne.  Kamery České televize divákům ukáží náladu ve volebních štábech politických stran a reakce politických špiček. Politologové budou ve studiu ČT připraveni také rozluštit, co výsledky voleb přinesou. Studio Volby 2002 bude na programu ČT1 pokračovat i v neděli dopoledne od 9.15 hodin a na 11.00 hodinu je na programu České televize připravena povolební debata Co bude dál.

Studio Volby 2002 slibuje především rychlé informace o výsledcích parlamentních voleb podané s pomocí nejmodernější počítačové grafiky. V podzemních prostorách zpravodajství ČT vzniká volební centrum, kde se připravuje nejrozsáhlejší volební průzkum v historii České republiky. Jeho cílem je co nejpřesněji odhadnout výsledek hlasování a nabídnout ho divákům dřív, než budou k dispozici úředně sečtené údaje. Ve třech studiích budou desítky operátorů, techniků a redaktorů zpracovávat informace z 370 míst z celé republiky. Nejnovější poznatky, které se jim podaří získat, budou každou hodinu sdělovat divákům.

Moderátory Studia Volby 2002 jsou Marcela Augustová a Jan Němec.

Volební výsledky a odhady najdou zájemci i na webových stránkách České televize na adrese www.czech-tv.cz a na stránkách teletextu České televize.

David  J i r u š e k
pověřený vedoucí PR&Promotion
Česká televize

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .