TV3 nadále vysílá pro minimální počet diváků

radiotv22Většina diváků televize TV3 nemůže ani pátý den po obnovení vysílání sledovat tuto stanici. Kabelové společnosti dosud nevyřešily technický problém přenosu signálu z terestrických vysílačů.

Program metropolitní televize TV3 necelý týden po zahájení vysílání společnosti RTV Galaxie může sledovat pouze minimum diváků. Důvodem je nejen výpadek kabelových společností, které signál TV3 přebírají ze satelitu ovládaného servisní organizací TV3, a.s., ale i skutečnost, že Martin Kindernay vysílá pouze ze dvou z celkového počtu šesti terestrických vysílačů, pro které RTV Galaxie vlastní licenci.

Problém současného vysílání stanice TV3 spočívá v tom, že ačkoli všechny terestrické licence vlastní RTV Galaxie, většina vysílačů fyzicky patří servisní organizaci ovládané zahraničním investorem. Ten po Kindernayovi požaduje převod stoprocentního podílu RTV Galaxie, aby mohl kontrolovat veškeré vysílání TV3. Dosud má pod kontrolou pouze šíření signálu prostřednictvím kabelových rozvodů a satelitu. Kindernay převod odmítá.

TV3 pokrývá pouze desetinu území Prahy

V Praze TV3 vysílá na 28. kanále z vysílače na Strahově, který pokrývá pouze deset procent metropole. RTV Galaxie však vlastní licence i pro vysílání na  9., 11. a 55. kanálu. Na 9. kanálu z vysílače na Novodvorské a 11. kanálu z vysílače na Národním technickém muzeu přitom TV3 ještě před týdnem vysílala. Podle mluvčího Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Pavla Baráka tak pokrývala dvě třetiny až tři čtvrtiny území Prahy. Vysílání na 55. kanálu z vysílače v Malešicích TV3 plánovala spustit do Vánoc.

Práce na novém vysílači, který měla postavit servisní organizace TV3, však ani nezačaly. Podle generálního ředitele TV3, a.s. Jana Martinka by byla investice do nového vysílače v době, kdy investor nemá kontrolu nad vysíláním, nelogická. „Za situace, kdy budoucnost TV3 je velmi nejistá, by nebylo rozumné investovat do vysílačů, z nichž může vysílat Martin Kindernay. Všechna ta povolení na terestrické vysílání TV3 vlastní právě on,“ upozorňuje.

Kindernay prozradí původ úvěrů

Diváci v Hradci Králové mohou TV3 sledovat takřka ve stejném rozsahu jako před rozchodem Kindernaye se servisní organizací TV3, a.s. To se však týká pouze těch, co přijímají signál TV3 na klasickou anténu. Klienti kabelových společností mají vesměs stejné problémy jako diváci v Praze. Pro Hradec Králové a nejbližší okolí vysílá TV3 na 46. kanále z vysílače Chlum, který je nejvýkonnější ze všech vysílačů přidělených stanici TV3. RTV Galaxie má zkušební licenci také pro 44. kanál na vysílači Hradec Králové – město, který však nekontroluje.

Program TV3 se nadále skládá z vysílání RTV Galaxie, zpravodajství agentury TVD a titulků, které oznamují, že servisní organizace TV3, a.s. nedodala pro daný časový úsek žádný pořad. RTV Galaxie připravuje vysílání v pronajatém studiu na bývalém královéhradeckém vojenském letišti. Kindernaye, pro kterého pracuje celkem 40 lidí, zatím vyšlo na 30 milionů korun. Odkud tyto peníze získal, hodlá prozradit již tento týden. Rada pro vysílání by se měla situací v TV3 zabývat na svém dnešním zasedání.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .