TV3 chystá předvolební diskuse, pozvala Sládka

radiotv22Příští týden se na obrazovku TV3 vrátí talk show Bez kravaty moderátora Ondřeje Hejmy, který si na její premiéru pozval šéfa Republikánů Miroslava Sládka. Jedná se ale také o účasti Miloše Zemana a Václava Klause.

Metropolitní televize TV3 CZ, která v současné době vysílá pouze v kabelových rozvodech a na satelitu, chystá od příštího týdne částečné obnovení vlastní výroby. Do vysílání se vrátí živé talk show Ondřeje Hejmy s názvem Bez kravaty, ve kterém by se měli v roli hostů postupně vystřídat lídři všech parlamentních a několika neparlamentních stran. Serveru RadioTV to potvrdil výkonný ředitel TV3 Vít Vojtěch i moderátor Ondřej Hejma, který se o záměru televize dozvěděl začátkem tohoto týdne.

Začne se těžkým kalibrem

Prvním hostem obnoveného pořadu bude ve čtvrtek 21. března od 20:50 hod. šéf Republikánů Miroslav Sládek. Diskusi zpestří několik předtáček z republikánského mítinku na Václavském náměstí, který proběhne v sobotu 16. března, přiblížila Irena Kvízová z tiskového oddělení TV3. Do červnových parlamentních voleb odvysílá TV3 zhruba 13 diskusí. V jednání je například účast premiéra Miloše Zemana nebo předsedy Poslanecké sněmovny a ODS Václava Klause.

Další rozšíření vlastní výroby TV3 v dohledné době nechystá. Podle Vojtěcha totiž vyčkává, jak dopadne spor s Martinem Kindernayem a její žádosti o licence pro pozemní vysílání. Obnovení pořadu Bez kravaty nebude provázet žádná reklamní kampaň a diváci se tak o něm dozvědí pouze prostřednictvím sloupků s televizním programem v denním tisku. Převážnou většinu programu TV3 tak budou i nadále tvořit reprízy již odvysílaných pořadů, včetně soutěže Neváhej a leť!

Pozemní vysílání (zatím) nebude

Jan Obrman, šéf představenstva České mediální společnosti, která vlastní TV3, serveru RadioTV začátkem tohoto týdne naznačil, že probíhají určitá jednání o dodávání nových programů a obnovení vlastní výroby. TV3 zatím nechystá zprovoznění vysílače v Praze – Malešicích, kde získala krátkodobou licenci pro pozemní vysílání na 55. kanále. Důvodem je zamítavý postoj Českého telekomunikačního úřadu, podle něhož by TV3 rušila některé již zprovozněné vysílače.

Pořad Bez kravaty, do kterého si Ondřej Hejma zval představitele vrcholné i komunální politiky, začala TV3 vysílat v září loňského roku. Poslední živé vysílání této talk show proběhlo 29. listopadu, protože od 2. prosince stanice přerušila kvůli sporu s držitelem terestrických licencí Martinem Kindernayem vysílání. Po jeho obnovení 23. prosince se na obrazovce přestala objevovat nová vlastní tvorba a diváci od té doby mohou sledovat pouze reprízy starších pořadů.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .