TV Nova připravuje nové podzimní programové schéma

radiotv222Obnova programového schématu je standardním krokem. Od roku 1994 postupně přestala TV Nova vysílat cca 46 jednotlivých pořadů (např. Ptákoviny, Čtveráci, Gilotina, Gumáci, Rychlý prachy, Tabu, atd.) To znamená, že TV Nova průměrně rušila 5 formátů ročně.

Od ledna jsme uvedli na obrazovku dva úplně nové formáty –  Střepiny a Zálety. Stejně tak počítáme, že dojde k obměně i některých současných formátů. „Přestaneme vysílat například pořad Vabank ve stávající podobě a budeme hledat divácky atraktivnější alternativu,“ uvedla Dr. Šmuclerová. „Pokud letos zrušíme dva, tři formáty, jedná se o naprosto normální postup,“ dodala programová ředitelka TV Nova.

Mediální informace o rušení pořadů Snídaně s Novou nebo Peříčko se nezakládají na pravdě. V srpnu proběhne druhé kolo kamerových zkoušek nových adeptek na moderátorku Peříčka. Vítězka výběrového řízení poprvé uvede Peříčko v únoru příštího roku. Co se Snídaně s Novou týká, posílíme zpravodajský charakter celé relace. Diváci jednoznačně preferují informační
a zpravodajské bloky, proto jim vyjde TV Nova vstříc. „Tento krok odpovídá všeobecnému světovému trendu a stále vzrůstající touze diváků po větším objemu informací. Podobný posun jsme v posledních letech zaregistrovali u řady německých i britských televizí a Nova chce a bude držet krok s evropskými televizními trendy,“ uzavřela Dr. Šmuclerová.

TV Nova na počátku roku také zřídila tři nové redakce. Aktuální zrušení redakce či útvaru je  běžnou vnitřní organizační změnou, kterou, pokud není mediálně zdůrazňována, ani diváci nezaznamenají. Na výrobu pořadů nemají takové organizační kroky vliv.

Martin Chalupský
tiskový mluvčí TV NOVA
agentura CEPRA, a.s.

Autor článku:

Komentáře (15)

 1. Hawkey

  Jsem zvědav, jak to v sobotu okomentuje Železný. Dobře si pamatujeme, jak v minulých dílech svého seriálu mluvil o té podivné skupině PPF a jejím tajemném šéfovi Kellnerovi, který tráví půl roku mimo republiku.

 2. Martin Škola

  Tak to tu máme znova… Železný nedávno mluvil o podivné firmě PPF a nakonec nezpřátelené strany PPF a MEF Holding uzavřely dohodu. Podíl CET 21 se opět změní… Což napovídá tomu, že podíl Železného byl skutečně prodám CME vlastnící společnost ČNTS.
  Tak nevím, co nato řekne doktor Železný v sobotním pořadu „Volejte řediteli“… Pořád své jednání mění… Rozehnal byl vymazán a nakonec se zase do čela dostal Dvořák z PPF?!
  V předposledních dílech Železných mluvil o kuřatech. Podivná firma PFF chce zdravé kuře uzdravit, ale sám řekl, že PPF by vyřízla střeva a tím by pak kuře zemřelo… Koho nás Železný má?

  Uvidíme jak se proti tomu postaví RRTV…

 3. Hawkey

  To Hawkey: Něco lepšího by tam nebylo? Např. „Jsem zvedav na obsah dohod“ nebo „A co Rozehnal?“

  Zdravim pane Linku

  I tyto otazky jsou urcite zajimave, ale to prenecham Honzovi Potuckovi. Mym oborem jsou hlavne radia a o kauzu Nova se zajimam spise jako prumerny divak.

 4. Katoda

  No ono to asi bude vůbec zábavné Volejte řediteli. Ostatně jako vždy.:-)
  Mě by například zajímalo, jak Vladimír Železný vysvětlí, že tam PPF vloží svůj podíl v CET 21, když nám poslední týdny vehementně tvrdil, že žádné podíly získat nemohlo.
  No vlastně by se tomu měl správně vyhnout, protože se obě strany zavázaly, že do 9.srpna se zdrží veškerých prohlášení.
  To ale Vovka nevydrží, na to nemá dost silnou vůli, aby zase neexhibicoval.:-)

 5. Luke

  To je snad zli sen. Tak ze začatku nepřatele, a najednou přatele. Nějak se v tom už nevyznam. Jak se zda, tak, Libu Šmuclerovou, hodili přes palubu.

  Co kdybychom si dali sazku.

  Kdo si myslí, že tato dohoda vydrží dlouho! Já tvrdím, že ta dohoda moc dlouho nevídrží.

  Pokuď Svoji sazku prohraji, tak na Pul roku se tady odmlčím, a nenapíšu nic, byť by Mě, to lakalo, ale mam pevnou vůlí. Takže, vsaďte se tež, ať je Sranda.

  Přeji hezký večer.

  Luke

 6. Anonym

  Tomu se říká žraločí bussiness. Jeden žralok chce pozřít dalšího načež se spojí s dalším aby toho dalšího sežrali. Nakonec se pustí i sami do sebe. Líba byla vydatná ovečka… ale dělá stále svoí práci. A Rozehnal – ten člověk práve ve svých nějakých 30ti letech „zemřel“ – jako právník skončil, ve státním ho nevezmou, udělal svojí práci a může plavat. Možná se někde bude mrcasit, ale za několik měsíců půjde totálně od válu.
  Jo, jo, rychle nabyl, rychle pozbyl….. a Železňák je fakt tvrdej byznysmen – židovská krev se nezapře (nemyslím to zle, je to zkrátka tak).

 7. Jenda

  Tož je skutečně příliš, to je kopec národní vostudy, krade se, voblbuje národ, jen tak dál… To už budu moci kohokoliv na ulici podřezat, vobrat přitom vo prachy a ještě si stěžovat na jeho rodinu, že ten chudák měl málo naditou portmonku. To už vážně není pravda. Pokud jsem na N@vu koukal občas v sobotu v poledne, pro pobavení, teď už ani to ne, to je na poblití. No comment…

 8. J.Pazdera

  Pokuď Svoji sazku prohraji, tak na Pul roku se tady odmlčím, a nenapíšu nic, byť by Mě, to lakalo, ale mam pevnou vůlí. Takže, vsaďte se tež, ať je Sranda. To by bylo to nejhorsi, co by mohlo potkat tento
  server (RadioTV), ktery se venuje Mediim… Radeji se nevsazej Luke…

 9. Cybernaut

  A JE TO TADY !!!!
  Ať se na situaci kolem TV NOVA koukám , jak koukám , jedno je alespoň pro mne očividné . A to , že pokus o násilné převztëtí NOVY skupinou PPF se vlastně podařil. Rozehnal je prostě číman , který dosáhl svého ( Šmejc se Železným sešněrovaní kontrolou PPF , NOVA stabilizovaná , Libuška ze hry , a na jeho kontě jistě tučná, hodně tučná odměna ) Jo Jo JO Prostě číman, o kterém by jsme mohli za pár let tvrdit , že to byl ON , kdo zachránil NOVU před krachem způsobeným panem Šmejcem ( který si tak trošku plánoval udělat si z ní oslíčka na peníze ) A navíc kdo ví, jestli to třeba Aleš s Vladimírem nevymysleli společně , že ? Jak se neustále přesvědčuji nevyplácí se podceňovat ani jednoho :) . Cybernaut

  1. Petr

   Myslím, že nejblíže pravdě má Cybernaut. Vůbec bych se nedivil, kdyby za čas vyplunulo na světlo to, že se na těchto krocích dohodli navzájem Železný s Rozehnalem s tím cílem, aby ještě více zamlžili možné snahy o změny poměrů ve vlastnictví Novy (resp. CET 21) na kterých by byl případně zájem po tom, co bude známa výše náhrady, kterou bude muset český stát uhradit CME. Třeba se to všechno dozvíme již v září. A Rada bude zase z obliga.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .