Tisková zpráva – Reakce na reportáže TV Nova

radiotv222AutoCont On Line, ČESKÝ TELECOM a partneři

30. července 2002

PRAHA – Za další příklad naprosté neznalosti a účelového zkreslování faktů považuje vedení společností AutoCont On Line, a.s. a ČESKÝ TELECOM, a.s. včerejší reportáž televize Nova o internetových poplatcích. Uvedl to dnes ředitel společnosti AutoCont On Line Vlastimil Palata. Reportéři TV Nova obvinili v pořadu Televizní noviny ministra Vladimíra Mlynáře z toho, že plánovanou daňovou úlevou fyzickým osobám za připojení k Internetu podporuje růst pornografie.

„Celý obsah reportáže je stejně nactiutrhačný blábol jako byla nedávná reportáž stejné televize o údajném zneužívání dětských dušiček v rámci projektu Internet do škol. Doufám, že ministr Mlynář dostane větší prostor se podobným nekalým útokům na svou osobu bránit,“ řekl V. Palata. Podle jeho slov lze za oběma reportážemi najít snahu skandalizovat za každou cenu naprosto běžné a legální skutečnosti. „Autoři podobných blábolů přitom využívají faktu, že běžný divák považuje Internet a moderní technologie za doménu odborníků a příliš jim nevěnuje pozornosti. Skoro to vypadá, že TV Nova chce Internet jako takový zrušit, protože má pocit, že informace v této síti jsou na rozdíl od reportáží TV Nova nebezpečné,“ uvedl dále V. Palata.

Celý text reportáže můžete nají v online archivu TV Nova. Text rozhovoru Vladimíra Mlynáře pro Hospodářské noviny najdete na serveru Ihned.cz. Reakci ředitele společnosti AutoCont On Line Vlastimila Palaty na reportáž týkající se projektu Internet do škol najdete na stránkách www.indos.cz.

V uskupení, které vyhrálo veřejnou obchodní soutěž na  generálního dodavatele pro Projekt III Státní informační politiky ve vzdělávání, jsou kromě ČESKÉHO TELECOMU a AutoContu On Line tyto společnosti: AutoCont CZ, AT Computers, GiTy, Microsoft, Hewlett-Packard, Compaq, Cisco Systems, Apple, Kerio a Equica.

Kontakt:
Jiří Chvojka – 0602/32 33 53, jiri.chvojka

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .