Tisková zpráva kreakcím na výroční televizní ceny ELSA (upřesnění faktů)

radiotv22Česká veřejnost a bohužel i někteří žurnalisté a zástupci soukromých televizí si patrně libují ve vytváření spekulativních konstrukcí a vtisku se opět objevila řada nepřesností týkajících se hlasování a výsledků výročních televizních cen Elsa. Rád bych uvedl věci na pravou míru. Připomínám, že konkrétní postup při hlasování je všem kdispozici na internetových stránkách www.cenyelsa.cz a byl opakovaně a transparentně prezentován na tiskových konferencích.
Jednotlivé televize, členové nominační poroty, prezidium ČFTA a producenti pořadů mají právo vprvním kole doporučit pořady kvýběru nominací. Teprve potom nominační porota určí vlastní nominace tajným hlasováním a vše sčítá notář. Vdruhém kole má možnost hlasovat celá ČFTA a pokud je někdo ve své kategorii nominován, nemůže vní hlasovat. Takže kdyby Kinobox (oceněný Elsou a vyráběný ve Vachler Art Company) dostal můj hlas, byl by škrtnut. Pravidla a kategorie vymyslelo celé prezídium ČFTA po dlouhých a pečlivých úvahách. Ceny může dostat jakýkoliv pořad, ať se to mně, či komukoliv jinému líbí nebo ne. Takže bránit se udělení ceny nebo naopak snažit se porotu manipulovat není vmých silách.
Ostatně jsme vyzvali nejen na samém počátku zástupce všech televizí, aby se vyjádřili ke kategoriím. TV Nova ale mlčela. Nikdo nám za tři roky příprav nenapsal ani řádku připomínek ke kategoriím. Zároveň jsem přesvědčen, že prezídium ČFTA je otevřeno jednat splnou vážností o následujících ročnících, stejně jako jednalo o tom letošním. Kategorie byly vybrány velmi pečlivě a vím, že nikdy neuspokojí všechny. Pokud prezidium ČFTA jednou určí další kategorie, musí to být jen a pouze jeho rozhodnutí. Nikoli těch, které výsledky hlasování neuspokojily.
V úctě, Petr Vachler

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .