Terestrická TV Galaxie míří do kabelových rozvodů

radiotv222Společnosti UPC a TES Media zařadí královéhradeckou televizi Galaxie do programové nabídky v Praze a Hradci Králové. Do budoucna nelze vyloučit její rozšíření do dalších lokalit.

Stejného, ne-li ještě většího pokrytí jako nedávno zkrachovalá metropolitní televize TV3 chce v blízké době dosáhnout královéhradecká regionální TV Galaxie. Tu lze zatím naladit pouze prostřednictvím klasické televizní antény v  Praze a Hradci Králové. V polovině listopadu by se měla Galaxie objevit v programové nabídce dominantní české kabelové společnosti UPC. Následovat by měl i třetí největší kabelový operátor TES Media. Obě firmy se omezí na lokality Praha a Hradec Králové.

Tuzemská kabelová dvojka, společnost Intercable CZ, se zařazením Galaxie do svojí nabídky zatím nepočítá; podle marketingového ředitele ICZ Michala Martinovského především proto, že její síť nezasahuje ani do jednoho z výše zmíněných míst s terestrickým příjmem TV Galaxie. Do budoucna ale nelze vyloučit vysílání Galaxie v kabelových rozvodech po celé republice. Je to dokonce velmi pravděpodobné, neboť vážný zájemce o vstup do Galaxie, společnost GES Media Holding, hodlá požádat o přidělení licence pro celoplošné kabelové a satelitní vysílání.

Galaxii nahradí metropolitní TV Praha

GES Media Holding vlastní stoprocentní podíl ve firmě FTV Premiéra provozující televizi Prima. Nyní žádá o převod stoprocentního podílu v RTV Galaxii, licencované společnosti televize Galaxie. S převodem musí souhlasit Rada pro rozhlasové a televizní vysílání; ta však k připravované transakci dosud nezaujala jasné stanovisko. Důvodem jsou probíhající spory mezi současným vlastníkem Galaxie Martinem Kindernayem, investory TV3 a radou. Radní si také vyžádali stanovisko antimonopolního úřadu – GES Media Holding by totiž ovládnul už druhou televizi s potenciálem vzniku celoplošné stanice.

Nehledě na to, jak dopadne rozhodování rady, připravuje vlastník Primy pro Galaxii celou řadu změn. Asi tou nejzásadnější je nový název. FTV Premiéra si již zaregistrovala ochrannou známku a grafickou podobu loga TV Praha. Podle mluvčí firmy Jany Malíkové jde o jednu z mnoha uvažovaných variant; internetové stránky Úřadu průmyslového vlastnictví však zatím neobsahují žádnou další žádost FTV Premiéry o registraci nového názvu pro Galaxii. Logo TV Praha naznačuje, jakým směrem by se měla televize ubírat – místo královéhradecké regionální stanice vznikne silná metropolitní televize.

Provázanost s Primou je velmi patrná

Zdlouhavé rozhodování rady přimělo GES Media Holding k uzavření servisních smluv s Martinem Kindernayem, majitelem stoprocentního podílu v RTV Galaxii. Pražské vysílání Galaxie již nyní připravuje společnost TV Produkce, hlavní servisní organizace televize Prima. Pořady vznikají v pražském sídle Primy na Palmovce, hlavní zpravodajský pořad Galaxie uvádí někdejší sportovní moderátor Primy Martin Pouva. Prodejem reklamního času se zabývá obchodní oddělení FTV Premiéry, stejně jako v případě televize Prima.

Prima a Galaxie koordinují také při nákupu pořadů zahraniční produkce. Obě stanice využívají služeb společnosti AQS, od které nakupuje akvizici také televize Nova. Ve vysílání Galaxie se proto objevují některé filmy a seriály, které v minulosti odvysílala Prima. Silnou provázanost Galaxie s vlastníkem Primy naznačují i podmínky UPC pro zařazení regionální televize do její programové nabídky: součástí dohody byl souhlas provozovatele se zařazením Primy do satelitní služby UPC Direct. V té by se měla Prima objevit začátkem příštího roku.
UPDATE 6.11.: Jednání mezi provozovatelem televize Galaxie a společností UPC Česká republika ustrnula na mrtvém bodě. Podle dobře informovaného zdroje je nepravděpodobné, že by se Galaxie objevila v nabídce UPC již v průběhu listopadu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .