Tématem večera na programu ČT2 byla Charta 77

radiotv22Česká televize přiblížila v neděli večer 13. ledna na programu ČT 2 ve dvou a půl hodinovém bloku okolnosti a důsledky vzniku Charty 77. Možnost připomenout si atmosféru tehdejší doby a dozvědět se zároveň postřehy o celé záležitosti od protagonistů Charty 77 využilo v průměru 207 tisíc (tj. 2,5 %) dospělých, což představovalo každého dvacátého diváka během nedělního večera u televizorů.

Více se o tuto programovou nabídku zajímali muži (průměr sledovanosti 2,8 % při podílu na publiku 6 %) než ženy (průměr sledovanosti 2,2 % při podílu na publiku 4 %). Večer relativně nejvíce zaujal diváky ve věku 55-64 let (průměr sledovanosti 5,2 % při podílu na publiku 8 %).

Z hlediska vzdělání se nejvíce diváků rekrutovalo z řad publika s úplným středním (průměr sledovanosti 3,6 % při podílu na publiku 8 %) a vysokoškolským vzděláním (průměr sledovanosti 6,4 % při podílu na publiku 14 %).

Z tematického večera nejvíce diváků zaujala část  Veřejnost a Charta 77. Sledovalo ji 384 tisíc (tj. 4,6 %) dospělých, což znamenalo zájem devíti z každé stovky dospělých v danou dobu u televizorů.

Pro další dotazy ke sledovanosti pořadů ČT, prosím kontaktujte: Karel Zeman, APA ČT, tel: 02 6113 7378/9, e-mail: karel.zeman@czech-tv.cz

David Jirušek
pověřený vedoucí PR & Promotion ČT

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .