Televize připravují na květen filmovou smršť

radiotv22Nova se inspirovala od Primy a vsadila na české filmy a pohádky, ČT chystá dva filmy s Ace Venturou a Anglického pacienta. Na Nově se ovšem objeví také Indiana Jones a kultovní snímek Matrix, který v březnu odvysílala Markíza.

Květnové svátky a očekávané lepší počasí vedlo všechny tři celoplošné televize k úpravě programových schémat. Česká televize, Nova i Prima sází na osvědčené české i zahraniční filmy, seriály a zábavné pořady. Nárůst podílu starší české tvorby překvapuje zejména u Novy, která v minulosti opakovaně kritizovala Primu, že častým zařazováním českých filmů snižuje jejich atraktivitu u diváků. Bitvu o diváka televize svedou i o svátečních středách 1. a 8. května.

Česká televize se rozhodla konkurovat romantickým čtvrtkům na Primě pohádkovým čtvrtkům na Nově zahraniční produkcí. 2. května půjde o americký romantický snímek Život je krásný, který na další dva týdny vystřídá dvoudílný film Norimberský proces. 23. května následuje film Robinson Crusoe a 30. května Maverick. Páteční večery zaplní Hvězdné války (3. května Návrat Jediho, 10. května Skrytá hrozba), snímek Z džungle do džungle (17. května) a Hon na myš (31. května).

Anglický pacient a Top Gun se vrací

Na sobotní prime time ČT připravila Ace Venturu (4. května Zvířecí detektiv, 11. května volné pokračování s názvem Volání divočiny). Divácky velmi atraktivní bude film Anglický pacient, který uvede ČT 1 v sobotu 18. května od 21 hodin. Přesně o týden později následuje legendární, ale už trochu vyčpělý Top Gun. Nedělní večery věnuje ČT českým filmům Vůně vanilky, Věrní abonenti, Cabriolet a Dvojrole (všechny od 20 hodin).

O víkendu se filmy objevují i v pozdních nočních hodinách – v sobotu jde o snímky Vyšší zájem, Sweety Barret, Historky z metra a Dracula (vždy po 23:00), v neděli Netvor, Paragraf, Matka noc a Kiler (po 22:00). Na obrazovku ČT 1 se vrátí také oblíbený český seriál Vlak dětství a naděje. Televize jej nasadí v pondělí od 20 hodin. Rovněž v pondělí, ale od 18:10, se objeví seriál Tequila a Bonetti v Římě, jehož hlavním hrdinou je policejní pes (ve stejný den o necelé dvě hodiny později vysílá Prima úspěšného Komisaře Rexe).

Takový malý receptář.

Zábavu obohatí publicistický pořad Jak na to. s Jiřinou Bohdalovou a Rudolfem Hrušínským mladším, který ČT poprvé nasadí v neděli 7. dubna. Pořad ne nepodobný Receptáři prima nápadů a Radám ptáka Loskutáka má ve schématu místo v neděli od 17:30 (Receptář prima nápadů na Primě začíná o půl hodiny později, Rady ptáka Loskutáka na Nově ve 13:00). O sobotních večer od 20 hodin se vystřídají Manéž Bolka Polívky, Kufr, Na kus řeči a Jsou hvězdy, které nehasnou.

Na svátek 1. května, který připadá na středu, ČT zařadí pohádky Kačenka a strašidla, Vojtík a duchové a Píseň lásky, o týden později 8. května Kačenka a zase ta strašida. V tento den nahradí interaktivní hru Gladiátor od 20 hodin přenos z Mezinárodního televizního festivalu Zlatá Praha. Od 22:30 pak ČT 1 uvede film Dívka tvých snů. V neděli odpoledne od 16 hodin vystřídá seriál Zlá krev nový snímek Mstitel.

Lebkouni a Moucha na Nově

Televize Nova se zaměřila především na atraktivní české i zahraniční filmy, které se objevují prakticky každý den. Počínaje 6. květnem se každé pondělí od 20:30 objevuje český film: nejprve Postřižiny, poté Vesničko má středisková, Sestřičky a Jáchyme, hoď ho do stroje. Ve stejný den od 23:00 se pak bude střídat scifi Lebkouni (6. května – Lebkouni, 13. května – Lebkouni: Temná budoucnost, 20. května – Lebkouni: Tělo a duše, 27. května – Lebkouni: Tisíciletí).

Úterý bude nadále patřit soutěži Chcete být milionářem?, pozdní večer od 22:40 thrillerům (Není kde přistát, Krvavý rozvod, Sloužit a chránit). Středy (kromě svátečních) Nova věnovala komediím (15. května – Příští správná věc, 29. května – Síla lásky) a drama (15. května – Causa Wardových, 22. května – Pán přílivu, V nepřátelských řadách, 29. května – Štvanice), čtvrtky opět patří pohádkám (2. května – Třetí princ, 9. května – Tři oříšky pro Popelku, 16. května – Pták Ohnivák, 23. května – Dívka na koštěti, 30. května – Tři veteráni).

Indiana Jones a Matrix

Pátek opět patří soutěži Chcete být milionářem?, před půlnocí ovšem Nova zařadí sérii hororů Moucha a Moucha 2 (3. a 10. května), Svatyně (17. května), Hellraiser: Inferno (24. května) a Ruka na kolébce (31. května). Předcházet jim budou akční filmy zařazené od 22:20, v pořadí za sebou: Prvotní strach, Náhlá smrt, Zděšení, Jako štvaná zvěř a Modrá ocel. Větší filmové trháky si Nova nechala na sobotní večery od 21:45 (4. května – Šakal, 11. května – Město andělů, 25. Května – Vikingové), nebo od 20:00, kdy 18. května uvede dlouho očekávaný film Indiana Jones a chrám zkázy.

Nejlepší filmové kousky ovšem Nova uvede o svátcích 1. a 8. května. První sváteční středu od 20 hodin půjde o film Svatba mého nejlepšího přítele s Julií Roberts v hlavní roli, o týden později pak o kultovní americký snímek Matrix, který před měsícem uvedla slovenská Markíza. O svátcích Nova zařadí také filmy Tři muži a nemluvně, Uloupená srdce, Jak ukrást Venuši, Nová kniha džunglí, Malér, pohádky Sůl nad zlato, Finist, jasný sokol, Píseň pro nevěstu, Záhada hlavolamu, Svědek a další.

Zálety půjdou proti Objektivu

V zábavných pořadech Nova nechystá žádnou změnu, v sobotu po Volejte řediteli bude pokračovat opakování starších zábavných formátů Rychlý prachy, Senzibilšou a Babeta. 25. května se objeví nová Zlatá mříž. Již příští neděli Nova zahájí vysílání nového pořadu aktuální publicistiky s názvem Střepiny, který nasadí v neděli od 21:50 (po soutěži Nejslabší! Máte padáka!). Půjde o rekapitulaci nejzajímavějších domácích událostí minulého týdne ve formě tří až pěti delších reportáží.

Zajímavý je posun vysílacího času nedělního pořadu Zálety, který se posune ze současných 9:30 na 9:50 a bude se přímo překrývat se stejně zaměřeným Objektivem na ČT 1. Oproti tomu konkurenční Svět 2002 na Primě zůstane nedotčen, neboť bude začínat již v 9:00. Ve čtvrtek dopoledne a v sobotu brzy odpoledne Nova zařadí archivní české filmy z 30. let, které se již nyní pravidelně objevují jak v jejím schématu, tak v programové nabídce televize Prima.

Prima uvede cyklus Hitlerovy ženy

Prima si na květen přichystala spíše kosmetické změny. Sitcom Veroničiny svůdnosti po Zpravodajském deníku nahradí od 3. května Veroničiny svůdnosti II. a od 29. května Veroničiny svůdnosti III. Také seriál Kojak, který Prima vysílá denně od 15:40,  bude mít od 28. května druhou řadu. Od 26. května bude Prima vysílat každou neděli od 8:00 německý dokument Hitlerovy ženy, který navazuje na cykly Hitlerovi muži a Hitlerovy děti, úspěšně uvedené na programu ČT 1.

Rodinný seriál Hotel u jezera, který Prima vysílá denně od 8:00, nahradí od 21. května nový seriál Curyšské sejfy. V sobotu od 8:00 Prima uvede seriál Dobrodružství rodiny Robinsonů (první díl se na obrazovce objeví 25. května). Z filmové produkce Prima chystá především zahraniční filmy německé a americké produkce. Na svátek 1. května zařadila českou komedii Což takhle dát si špenát a Dva nosáče, o týden později Dva muži hlásí příchod a Dva nosáči tankují super.

Sport se omezí na formuli a motocykly

Na nedělní odpoledne od 14:30 Prima zařadila oblíbené staré české filmy Cesta do hlubin študákovy duše, Škola základ života, Zítra vstanu a opařím se čajem a Rodinné trampoty oficiály Třísky. V sobotu 31. května od 20:50 uvede pohádku Pyšná princezna. Ze zábavných pořadů půjde zejména o Benefici Jitky Zelenkové (středa 7. května od 20:55) a „Pohádková“ benefice Václava Vorlíčka (středa 28. května od 20:55). V týdnu mezi nimi Prima uvede pořad Na scénu! a Minishow.

Ze sportovních přenosů se Prima omezí na závody Formule 1 a mistrovství světa silničních motocyklů. V neděli 5. května odvysílá Velkou cenu Španělska (motocykly), o týden později Velkou cenu Rakouska (Formule 1), poté Velkou cenu Francie (motocykly) a Velkou cenu Monaka (Formule 1). Fotbalové přenosy Prima ukončí již 29. dubna, sublicence od Novy jí umožňuje odvysílat pouze čtyři zápasy během dubna.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .