Televize Galaxie zahájila vysílání 24 hodin denně

radiotv22Ode dnešního dne přestala RTV Galaxie dodržovat licenční podmínku, podle které má v určených časech šířit program TV3 CZ. Podle Martina Kindernaye se tak stalo na základě řádné žádosti adresované Radě pro vysílání.

Diváci královéhradecké a pražské televize Galaxie mohou od včerejšího večera sledovat svůj program 24 hodin denně, aniž by jeho vysílání přerušoval titulek, který oznamuje, že TV3 nedodala RTV Galaxii program. Podle stoprocentního vlastníka RTV Galaxie Martina Kindernaye k tomu došlo poté, co Rada pro rozhlasové a televizní vysílání ve lhůtě 60 dnů neodpověděla na žádost o zrušení licenční podmínky šířit program TV3. Podle zákona lze takovou žádost považovat za schválenou.

Galaxie se osamostatní od Galaxie Sport

Podobným způsobem Kindernay začátkem letošního roku získal „souhlas“ Rady se změnou názvu terestrické TV3 na televizi Galaxie. Současná Galaxie vysílá z pozemních vysílačů v Praze a Hradci Králové především zpravodajství a programy sesterské stanice Galaxie Sport, která vysílá v kabelových rozvodech a na satelitu. „Oba programy se postupně osamostatní. Máme již nakoupeny seriály a filmy, které poběží na Galaxii,“ řekl Kindernay v rozhovoru pro RadioTV.

Pražské vysílání Galaxie nyní odbavuje společnost ze sídla televize Prima na Palmovce. „Pronajali jsme si tam jednu místnost a distribuujeme odtud program, který vyrábíme v Hradci Králové, na pražské vysílače,“ řekl RadioTV Martin Kindernay. Na Primě nechtěl tuto skutečnost nikdo kometovat. „Obraťte se na mluvčí Janu Malíkovou,“ žádal šéfredaktor zpravodajství Jiří Závozda. Malíková přislíbila odpovědi na otázky ohledně spolupráce Primy s Galaxií již v pátek, dosud na ně ale neodpověděla.

Koupí GES Holding TV3 i Galaxii?

Kindernay odmítá tvrzení o vstupu GES Holdingu do RTV Galaxie. Vlastník Primy mu ještě nedávno pomáhal při jednání s investorem TV3, americkým fondem Argus Capital. Kindernay nabízel Argusu majoritní podíl v RTV Galaxii, podle sobotního vydání deníku Právo ale čtyřměsíční jednání, které zprostředkovával GES Holding, skončila neúspěchem. „Žádost o vstup GES Holdingu do RTV Galaxie Rada nezaregistrovala, ale je možné, že je v dnešní poště,“ připustil mluvčí Rady pro vysílání Pavel Barák.

Podle Kindernaye nadále platí, že RTV Galaxie shání strategického investora, který by se stal jejím většinovým vlastníkem. Zda to bude GES Holding, ale nedokáže říci. „GES Holding jsem si vybral jako prostředníka pro vyjednávání s TV3, protože se mi jevil jako nejlepší z několika firem, které připadaly v úvahu,“ říká Kindernay. Úvahy o tom, že GES, který v současné době připravuje s TV3 společný projekt odlišný od nynějších celoplošných stanic, chce odkoupit oba dřívější partnery, aby ve vysílání pokračoval sám, Kindernay odmítnul komentovat s tím, že o žádném podobném plánu neví.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .