Televize chtějí před Vánoci nahnat sledovanost

radiotv222Na začátku prosince vrcholí předvánoční nákupní horečka. Pro televize to je období, kdy mohou atraktivní programovou nabídkou spojenou s vysokou sledovaností generovat vysoké zisky z prodeje reklamních časů. Diváci sice před televizními obrazovkami nejvíce vysedávají o vánočních svátcích a na Silvestra, v té době ale už poptávka po reklamních časech klesá. Televize se proto logicky musí nejvíce snažit v listopadu a začátkem prosince.

Nova sází na české filmy

Právě na začátek prosince všechny tři české celoplošné stanice připravily velmi atraktivní program, zejména co se týče filmů a seriálů. Televize Nova se poučila z loňské a předloňské strategie Primy a nasadila už od začátku měsíce na sobotní odpoledne a večery české pohádky a filmy pro děti a mládež. Druhou a třetí prosincovou sobotu se na její obrazovce objeví například oba díly pohádky Z pekla štěstí nebo trilogie Zachraňte Williho, kterou loni o svátcích vysílala veřejnoprávní Česká televize (Nova ji nasadí v podvečerní časy od 17:30 poslední víkend před Vánoci – od pátku 19. do neděle 21. prosince). Na své si přijdou i příznivci ”hororových pohádek” – v pátek 19.prosince půl hodiny před půlnocí Nova nasadila poněkud netradiční zpracování pohádky Sněhurka.

Na středeční večery po zábavné půlhodince pořadu Natočto Nova připravila osvědčené české filmy. Trošku překvapivě se v hlavním vysílacím čase od 20:30 objeví padesát let staré komedie Dovolená a Andělem a Anděl na horách, v posledních letech nasazované spíše o víkendových dopoledních časech. Zatímco o úspěchu Andělské ságy v prime time se dá pochybovat, úspěch další české komedie Vrchní, prchni! nasazené do vysílání ve středu 17. prosince, je předem jasný.

České filmy Nova nabídne i v pátek večer od 20:30, hned po sitkomu Hospoda, jehož vysílání se pomalu chýlí ke konci. Diváci se mohou po první tři prosincové pátky těšit na trilogii Byl jednou jeden polda. Pásmo českých filmů doplní sobotní dopolední krimi Jeden z nich je vrah, Vím, že jsi vrah a Motiv pro vraždu. V sobotu 20. prosince dopoledne Nova nabídne český dobrodružný film Páni kluci a brzy odpoledne rovněž české drama Pozor, vizita! (že by se Nova chtěla svést na vlně úspěchu Nemocnice na kraji města po dvaceti letech?). V neděli 21. prosince Nova nasadí českou komedii Pasti, pasti, pastičky.

Ze zahraničních trháků Nova na začátek prosince přichystala americkou komedii Prci, prci, prcičky (sobota 6. Prosince), dobrodružný film Pláž s Leo DiCapriem v hlavní roli (sobota 13. Prosince), thriller Sniper (sobota 20. prosince), drama Přísaha s Nicolasem Cagem (pondělí 8. prosince) či bondovku Zlaté oko (pondělí 1. prosince). Pozadu nezůstane ani vlastní produkce. V sobotu 6. prosince na Nově vyhlásí Českého slavíka, krátce předtím televize odvysílá sestřih ze soutěže Miss World 2003. Na pátek 19. prosince na Barrandovš naplánovali speciální vydání pořadu Prásk a v neděli 21. prosince od 20 hodin velký zábavný pořad Bílé Vánoce Lucie Bílé.

Prima získala Amálii z Montmartru

Pozadu tentokrát nezůstává ani televize Prima, které se podařilo získat opravdový filmový trhák – francouzskou komedii Amélie z Montmartru. Diváci ji uvidí v sobitu 13. prosince od 20:50 hod. O týden později ve stejný čas na Primě odvysílají koncert Karla Svobody a americký film Klub odložených žen. Na pondělí 15. prosince Prima naplánovala vyhlášení Paralympionika roku, a v předvánočním shonu se na její obrazovce objeví také přenos z fotbalového zápasu Interkontinentálního poháru (v neděli 14. prosince).

Také Prima se pustí s předstihem do pohádek. Vybrala pro ně středeční večery, a půjde tedy přímo proti českým komediím na Nově. Diváci se mohou první tři týdny v prosinci těšit na Honza málem králem, O statečném kováři a Noc na Karlštejně. Televize je zreprízuje ještě v pátek půl hodiny před polednem. Prosinec bude také ve znamení střídání starších českých seriálů. Chlapce a chlapy ve čtvrtek večer vystřídá Dynastie Novákových, panelákovou ságu Dnes v jednom domě v neděli večer krimiseriál Případy pro zvláštní skupinu.

Larry Flint se vrátí na ČT

Česká televize sice bude v prosinci pokračovat ve veleúspěšném seriálu Nemocnice na kraji města po dvaceti letech, na leden ale už prý chystá premiéru seriálové podoby Černých Baronů (opraveno – původně Tankového praporu). Také ČT bude v prosinci vysílat pohádky – i když v jejím případě jde o pokračování ve schématu pro letošní rok, ve kterém mají pohádky svůj pevný vysílací čas. První tři páteční večery v prosinci odvysílá ČT Hrátky s čertem, Neberte nám princeznu a Tři zlaté vlasy děda Vševěda. Nedělní večery zůstanou vyhrazeny původní dramatické tvorbě – například na 28. prosince ČT naplánovala vysílání Perníkové věže.

Ani veřejnoprávní televize nebude troškařit se zahraničními filmovými trháky. Na sobotní večery přichystala Samotáře v Seattlu (6. prosince), Lid versus Larry Flint (13. prosince) a Čistou duši (20. prosince). V sobotu později večer ČT odvysílá chronologicky za sebou Základní instinkt, Zemětřesení v New Yorku, Mezi námi a Kurýr. Nedělní pozdní večery vyplní Večer tříkrálový aneb cokoli chcete (7. prosince), Vrtěti psem (14. prosince), Nikdy na mne nezapomeňte (21. prosince) a 200 cigaret (28. prosince).

Ze zábavných pořadů stojí za zmínku tradiční večer vyhlašování Sportovních hvězd, plánovaná na sobotu 20. prosince, a Legendy televizní zábavy, nasazené o týden později. Ten Česká televize natáčela o tomto víkendu na Kavčích horách. Půjde o gala show výpravou ne nepodobné silvestrovským estrádám. Programová schémata na vánoční svátky a Silvestra všechny tři televize zatím tají. Oficiálně je chtějí sdělit až první prosincový týden na zvláštních tiskových konferencích.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .