TA3 zavádí nedělní diskusní pořad V politice

radiotv222„Nepůjde o klasický diskusní pořad, ale diskusně-analytickou relaci,“ říká šéfredaktor slovenské zpravodajské stanice TA3 Zdeněk Šámal rozhodnutí zařadit do vysílání novou relaci V politice, kterou budou moderovat bývalí redaktoři veřejnop

Programové schéma slovenské zpravodajské televize TA3 obohatí od této neděle nový diskusní pořad V politice, který budou moderovat bývalí redaktoři veřejnoprávní Slovenské televize Beáta Oravcová a Michal Dyttert. „Nejde o klasický diskusní pořad, ale spíše o pořad diskusně analytický, ve kterém vystoupí politici, analytici a odborníci,“ přiblížil šéfredaktor TA3 Zdeněk Šámal. Televize stanovila jeho délku na 60 minut, ve kterých hosté proberou zhruba tři témata. „Předpokládáme prokládání předtáčenými reportážemi, ale taky živými vstupy a telefonáty,“ říká Šámal.

Diskuse bude mít pevný vysílací čas v neděli od 21 hodin, a do poloviny září, kdy na Slovensku končí oficiální předvolební kampaň, se bude věnovat především blížícím se parlamentním volbám. Ty proběhnou 20. a 21. září. TA3, která vysílá pouze prostřednictvím kabelových rozvodů a na satelitu, už na svých internetových stránkách zveřejnila videoupoutávku nové relace. Počet hostů diskuse V politice bude podle Šámala proměnlivý. „Nechci říkat, že na jedno téma bude jeden host, protože jich bude spíše více, někteří hosté budou zase zůstávat na několik témat – záleží na situaci.“

Moderátoři Beáta Oravcová a Michal Dyttert ještě před několika týdny uváděli politickou diskusi Za pět minut 12 na veřejnoprávní Slovenské televizi. Tu se rozhodli opustit kvůli nátlaku vedení STV na účast předsedy politické strany Aliance nového občana a spolumajitele dominantní slovenské televize Markíza Pavla Ruska v jedné z diskusí. Jejich rozhodnutí vzbudilo ohlas v redakci zpravodajství, 30 kolegů podepsalo petici proti zneužívání veřejnoprávní obrazovky. Celá věc měla dohru u ústředního ředitele STV Milana Materáka, který se rozhodnul propustit dvě redaktorky podepsané pod peticí.

Zařazením diskusního pořadu TA3 plní slib ze začátku svého vysílání, že postupně rozšíří programové schéma o publicistiku. Již dnes se v jejím vysílání kromě půlhodinových zpravodajských bloků objevují reportáže ze Slovenska i zahraničí, a zprávy obohacují krátké rozhovory přímo ve studiu. Při důležitých událostech TA3 přerušuje klasické vysílání a zařazuje přímé přenosy – například ze společné tiskové konference amerického prezidenta George Bushe s jeho ruským protějškem Vladimírem Putinem (prostřednictvím agentur). TA3 vysílá prostřednictvím kabelových rozvodů také v České republice.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .