ČT chystá vlastní „Nejslabší článek“

Česká televize chce konkurovat Nejslabšímu článku na Nově soutěží Gladiátor, kterou odstartuje týden předtím, než Nova představí kviz show Nejslabší! Máte padáka!

Česká televize představí 30. ledna novou soutěž, která používá prvky kviz show typu Nejslabší článek, jež pro změnu od začátku února uvede na svou obrazovku TV Nova. Jak uvedl deník Mladá fronta Dnes, jde o soutěž Gladiátor, který si ČT vyvinula sama. Inspirovala se přitom trendy v zahraničí, kde se objevují různé variace na populární soutěž Chcete být milionářem?


Autorem hry je dramaturg Aleš Ulm, který tvrdí, že soutěž nevznikla kvůli soutěžení s Novou. „Podstatný je návrat k interaktivní hře, jakou kdysi představovala série o kuchaři Kuřátkovi a kde mohou další vývoj děje určovat diváci,“ řekl Ulm MF Dnes. Diváci budou moci do děje soutěže zasahovat prostřednictvím SMS zpráv, kterými budou v jednotlivých kolech vyřazovat soutěžící. Výjimkou bude finále, ve kterém rozhodnou vědomosti.


ČT sází na interaktivní soutěž


„Dvě pětičlenná družstva soutěžících nastoupí do arény, aby se utkala v souboji všeobecných vědomostí z různých oborů. Soutěžící bude mít své kódové číslo. V průběhu každého ze čtyř herních kol diváci posílají dva hráče ze hry ven,“ vysvětlil Ulm, který se podílí také na přípravě soutěží Kufr a O poklad Anežky české, deníku Právo. Vypadnou vždy ti hráči, kteří od diváků dostanou nejvíce bodů. ČT zatím nemá pro hru moderátora, vybírá ze tří finalistů konkurzu, do kterého se přihlásilo 450 zájemců.


„Moderátoři zůstanou pravděpodobně jen dva, on a ona, a budou se střídat,“ prozradil Právu režisér soutěže Jiří Věrčák. Deník uvedl, že se ČT rozhoduje mezi Petrou Polanskou, která se nedávno účastnila výběrového řízení na moderátorku Snídaně s Novou, Zdeňkem Vrbou a Svatoplukem Schullerem. Televizi se zatím přihlásilo asi 700 soutěžících, kteří budou usilovat o finanční výhru. Podle Ulma by mělo jít o statisíce korun, které ČT dodají sponzoři.


Nova tají totožnost kruté moderátorky


ČT chtěla původně získat programovou licenci pro vysílání soutěže Nejslabší článek z produkce BBC, předstihla ji však TV Nova. Ta novou soutěž, založenou na dravosti účastníků, kteří se navzájem vyřazují, uvede po 4. únoru, kdy oslaví 8. výročí zahájení vysílání. Soutěž je založená na „kruté“ moderátorce, jejíž totožnost Nova zatím nechce prozradit. „Schováváme si to jako překvapení pro diváky, detaily zveřejníme v polovině ledna,“ řekl mluvčí Novy Martin Chalupský.


Česká televize nasadí Gladiátora do vysílání ve středu večer od 20 hodin, Nova zatím vysílací den pořadu Nejslabší! Máte padáka! neprozradila. Programová ředitelka Libuše Šmuclerová nicméně v nedávném rozhovoru pro server RadioTV řekla, že půjde o pozdější prime time po 21. hodině. „Vycházíme ze světových výzkumů, podle kterých tato soutěž konvenuje spíše s mladším divákem, takže tomu přizpůsobujeme i její zařazení. Pro vysílání v pozdějším čase hovoří i ostřejší klima, které v pořadu převládá,“ vysvětlila Šmuclerová.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .