SuperMax se možná vrátí do nabídky UPC

radiotv22Jakým způsobem UPC rozhoduje o tom, které kanály ze své nabídky vyřadí a čím je nahradí? Zeptali jsme se mluvčího společnosti UPC ČR Františka Maliny.

Největší česká kabelová společnost UPC ČR vyřadila ke konci roku ze své programové nabídky stanice RTL 2 a SuperMax, které nahradila kanály National Geographic a Fox Kids. Již koncem listopadu z nabídky UPC zmizela německá stanice RTL, kterou nahradil slovenský zpravodajský kanál TA3. Jakým způsobem tyto změny probíhají a informuje o nich UPC své klienty s dostatečným předstihem? Zeptali jsme se mluvčího UPC ČR Františka Maliny.

Jakým způsobem UPC rozhoduje o tom, které televizní kanály ze své programové nabídky vyřadí, nebo nahradí jinými stanicemi?

O zařazení a vyřazení nových placených kanálů (takových, za které odvádíme poplatky, např. National Geographic, Fox Kids, SuperMax) rozhoduje programová centrála se sídlem mimo Českou republiku (většinou se tyto programy nakupují pro rozhodující evropské sítě – můžete tak získat zajímavé slevy a držet poplatek za kabelovou televizi v přijatelné míře). O volných kanálech rozhodujeme sami, ale jsme samozřejmě limitováni technickými podmínkami a souhlasem druhé strany.

Proč UPC neinformuje své klienty o vyřazování jednotlivých kanálů s dostatečným předstihem?

Myslím si, že informujeme včas. TV3 běžela na promokanále měsíc, Fox Kids cca 18 dní, anonce na National Geographic rovněž 18 dní – tisk informujeme až těsně před ukončením změny (zprávu o tom, že něco se stane za měsíc, periodika obvykle neberou).

Jak probíhá průzkum UPC, kterým vybíráte méně sledované kanály a rozhodujete tak o jejich výměně za jiné?

Jde o telefonický průzkum vedený ze Zákaznického centra, podložený anketami (info kanál, časopis, jednou za čas specializovaný výzkum) Trend je jednoznačný: angličtina, čeština.

Kanál SuperMax jste nahradili dětskou stanicí Fox Kids, která má stejné zaměření jako Cartoon Network, který je rovněž ve vaší programové nabídce. Jakým způsobem tyto nové kanály vybíráte?

Jak jsem již řekl na začátku, tyto změny schvaluje programová centrála mimo území České republiky. Na doplnění uvádím, že ve Fox Kids nastanou pravděpodobně změny (přibudou hrané seriály).

Jedná ještě UPC s provozovatelem stanice Supermax o možnosti jejího návratu do programové nabídky UPC ČR?

Podle mých informací ano.

Probíhají takové programové změny, jako se dějí v ČR, také v západoevrospkých zemích, kde UPC operuje, např. v Nizozemí, kde sídlí její mateřská organizace?

Opět vás odkáži na svou první odpověď. Vždy však existují „krajové speciality“, v našem případě například Markíza a TA3.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .