Stanovisko ČT k rozhodnutí soudu neumožnit vysílání přímý přenos z jednací síně

radiotv222Česká televize měla od začátku příprav tohoto přímého přenosu svolení od předsedy senátu Vrchního soudu v Praze. „Stávající rozhodnutí soudu plně respektujeme, neboť je samozřejmě plně v jeho kompetenci a nám nepřísluší jej jakkoli komentovat,“ uvedl Richard Klatovský, tiskový mluvčí České televize. „Česká televize může z dalšího průběhu odvolacího řízení pořizovat záznam a může v přímém přenosu divákům přinést závěrečné vyjádření soudu. Samozřejmostí budou souhrnné informace vysílané ve zpravodajských relacích.

Je povinností televize veřejné služby zajišťovat svým divákům informace, ze kterých si mohou sami učinit svůj vlastní názor, a to v nejrůznějších případech a situacích,“ zdůraznil Richard Klatovský.

„Měli jsme zájem nabídnout našim divákům maximum informací přímo z jednání soudu, i když nám bylo dopředu jasné, že toto rozhodnutí se neobejde bez odezvy mezi nejširší veřejností,“ poznamenal Zdeněk Šámal, ředitel zpravodajství České televize. „Jsem rád, že se ČT rozhodla nabídnout svým divákům tuto významnou zpravodajskou novinku. Samozřejmě stejně tak, jako v případě jiných zásadních kroků ČT, se i zde rozpoutala rozsáhlá diskuze mezi příznivci a odpůrci. Ale i taková témata patří na obrazovku televize veřejné služby.“

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .