Snídaně s Novou se omezí na sestřihy pořadů

radiotv222Programová ředitelka Libuše Šmuclerová radikálně snížila rozpočet na ranní vysílání televize Nova. Většina redaktorů a kameramanů dostala ve čtvrtek výpověď, zbývající budou muset zvládat více práce najednou. Diváka změna zasáhne od září.

Pouze do 30. srpna budou moci televizní diváci sledovat ranní vysílání Novy v podobě, v jaké se s ním mohou setkávat dnes. Po tomto datu se Nova pustí do razantních úspor, které se projeví i v konečné podobě Snídaně s Novou. „Bude hodně jiná a divná,“ prozradila serveru RadioTV jedna z moderátorek, která dostala od programového oddělení ve čtvrtek výpověď. Stejně skončila i řada jejích kolegů. „Ve Snídani zůstane jenom několik lidí, kteří budou zastávat práci za ty, které Nova vyhodila,“ prozradila odcházející redaktorka.

Výpověď podal i dramaturg ranního vysílání Libor Kodad, kterému televize sice nabídla prodloužení smlouvy, ale pouze v případě, že rozhodne o odchodu některého ze svých podřízených, jehož místo by pak zaujal. „Rozhodl se odejít, protože by své kolegy nikdy nepodrazil,“ řekl zdroj, který si nepřál být jmenován. Z moderátorů ve Snídani zůstanou Hana Šimková a Pavel Svoboda a pravděpodobně i Adéla a Dalibor Gondíkovi. Nova ponechá také dva redaktory a produkční, kteří budou muset částečně plnit roli redaktorů.

Rozpočet na jedno vysílání Snídaně s Novou se sníží ze 70 na 24 tisíc korun. Česká televize do podobného pořadu Dobré ráno s ČT investuje denně 140 tisíc korun. Podle informací ze zdrojů blízkých televizi Nova jde o reakci na nedávné spory o vliv na CET 21. Po vstupu PPF do MEF Holdingu by se ale mohla situace v dohledné době zlepšit. Zatím však není jasné, zda by se Nova znovu vrátila ke staré formě ranního vysílání. Inovovaná Snídaně s Novou bude představovat sestřihy pořadů Občanské judo, Rady ptáka Loskutáka, Střepiny a dalších zpravodajských a publicistických relací, které občas vystřídají moderátorské a zpravodajské vstupy.

Podle programové ředitelky TV Nova Libuše Šmuclerové je cílem změny posílení zpravodajského charakteru celé relace. „Tento krok odpovídá všeobecnému světovému trendu a stále vzrůstající touze diváků po větším objemu informací. Podobný posun jsme v posledních letech zaregistrovali u řady německých i britských televizí a Nova chce a bude držet krok s evropskými televizními trendy,“ vysvětlila Šmuclerová. Ze Snídaně odcházejí i ti redaktoři, na které Nova v průběhu loňského léta vypisovala výběrové řízení, z jehož průběhu udělala jednu velkou show.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .