Sledovanost 8/2007: Seriály, seriály, seriály …

Česká televize a Nova nasadily v posledních týdnech nové seriály a hned to zamíchalo pořadím nejsledovanějších pořadů. Prima žádné nové seriály nepředstavila, takže ji nezbývá, než stavět na těch stávajících. Z bitvy o diváka vychází vítězně Nova, které minulý týden rostly ukazatele sledovanosti.

Konec února se na českých obrazovkách odehrál ve znamení nových seriálů. Ryze novým jsou jen Světla pasáže, jimž však do svítivosti Ordinace v růžové zahradě či Četnických humoresek nějaké ty kandely chybí. Vyrovnaný souboj se odehrává v pondělí, kdy se střetávají Příkopy s novými díly Kobry 11. Lákadlu novinek podlehli i někteří diváci seriálů Primy, které tak zaznamenaly jejich mírný pokles. Podíl na sledovanosti rostl minulý týden Nově a ČT2, Primě a ČT1 poklesl.


Nova zvyšuje krůček po krůčku svůj share
Nova se otřepává z propadu 6. týdne a zvyšuje pomalu svůj podíl na sledovanosti. Významně ji v tom pomáhají nové díly seriálu Ordinace v růžové zahradě (a 2,1 mil. diváků).Velmi dobré výsledky vykazuje i Kriminálka Las Vegas (1,7 mil. diváků). Dobře rozjetá Kobra 11 narazila na konkurenci a ztratila zhruba 400 tis. diváků (1,3 mil. diváků). Od Světel pasáže (1,5 mil. diváků) se očekávalo, že budou zářit výrazněji. Pozici nejsledovanějšího pořadu českých obrazovek si nadále drží nedělní Televizní noviny (3 mil. diváků). Podíl Novy na celodenní sledovanosti mírně vzrostl z 40,32% na 40,85%, podíl v prime timu pak z 43,63% na 44,84%.


ČT1: Když můžou oni, tak my taky
Česká televize se rozhodla, že nezůstane s novými seriály pozadu za Novou a nasadila dvě novinky. Pondělní Příkopy (1,5 mil. diváků) ujely dálniční policii na Nově a uletěly Letišti z Primy. Četnické humoresky (1,6 mil. diváků) posílily již tak silnou páteční pozici ČT1 a staly se spolu s nedělními Událostmi v regionech (1,7 mil. diváků) nejsledovanějšími pořady tohoto kanálu. Diváky ztrácí talk-show Uvolněte se, prosím (1,3 mil. diváků). Ani nové seriály však nedokázaly zabránit poklesu podílu ČT1 na celodenní sledovanosti z 22,83% na 21,67%. Share ČT1 v prime timu se snížil z 24,38% na 23%.


Prima: Bitva na dvou frontách
V těžké pozici, jak je koneckonců v poslední době zvykem, se ocitá Prima TV. Na její seriálové stálice útočí novinky jak z ČT, tak z Novy. Letiště (0,9 mil. a 1 mil. diváků) i Velmi křehké vztahy (1,1 mil. a 1,2 mil. diváků) tak minulý týden vykázaly ztráty na divácích. Poklesly i Krimi Live (600 tis. diváků) a Ber nebo neber (1,4 mil. diváků). Kufříková show si i přesto udržela pozici nejsledovanějšího pořadu Primy. Nezanedbatelný počet diváků přičaroval Primě Harry Potter a vězeň z Azkabanu (1 mil. diváků). I přes přízeň malého čaroděje podíl Primy na celodenní sledovanosti poklesl z 21,03% na 20,43% a share v prime timu se snížil z 19,79% na 19,31% .ČT2 – Program plný překvapení
Druhý program České televize potvrdil roli nejnevyzpytatelnějšího kanálu mezi českými televizemi – alespoň co se výsledků sledovanosti týče. Co týden, to úplně jiné pořadí sledovanosti. Nejsledovanějším pořadem ČT2 minulého týdne se tak stal dokument Supersopka – pravda o Yellowstonském národním park (500 tis. diváků) následován dvěma zápasy fotbalové Ligy mistrů (a 500 diváků). Celkově se druhému programu ČT dařilo, když jeho podíl na celodenní sledovanosti vzrostl z 8,17% na 8,79% a share v prime timu poskočil z 6,55% na 7,06%.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .