Sledovanost 50/2007: Sladký život Hraběnek bez Pojišťovny štěstí

Minulý týden si v podílových ukazatelích polepšily kanály ČT1 a ČT2. Share Novy, Primy a menších TV stanic poklesl. V pátek ovládl české obrazovky Jan Kraus se svojí talk show Uvolněte se, prosím, v sobotu opět vzrostla sledovanost taneční show StarDance a v neděli se na televizní trůn vrátil „otec vlasti“ v Noci na Karlštejně.

Poměrně klidnou dobu předvánoční zažívají seriály Hraběnky a Letiště. Poté, co skončila třetí řada Pojišťovny štěstí, vrátila se jejich sledovanost zpátky na lichotivější hodnoty. Těsně před svým naplněním tak osudy hrdinů a hrdinek seriálu Hraběnky sleduje více než milion diváků, příběhy z Letiště pak mezi 800 a 900 tis. diváků. Sledovanost reprízy seriálu Místo nahoře, který na Nově nahradil právě Pojišťovnu štěstí, se pohybuje mezi 900 tis. a 1 mil. diváků.


V pátek se „dařilo“ talk show Uvolněte se, prosím (1,4 mi. diváků), která se opět stala nejsledovanějším nezpravodajským pořadem dne. Mírnou vadou na kráse tohoto úspěchu bylo, že k němu nepomohl ani tak nárůst počtu vlastních diváků, jako spíše nemohoucnost ostatních pořadů, byť i v lepších vysílacích časech, přilákat více diváků.


Nejsledovanějším nezpravodajským pořadem sobotního večera se stalo pokračování taneční show StarDance (1,8 mil.diváků) na ČT1. Její sledovanost s výjimkou předcházejícího týdne, neustále roste.


Televizní obrazovky v neděli ovládla Nova. Vydání Televizních novin (2,6 mil. diváků) z tohoto dne se stalo nejsledovanějším pořadem týdne. Film Noc na Karlštejně (1,6 mil. diváků) pak ovládl následující večer, když se mu podařilo odlákat významný počet diváků od konkurence.


Malé televizní stanice, které jsou v tv metrovém průzkumu společnosti Mediaresearch monitorovány jako Ostatní, nedokázaly navázat na svůj úspěch z minulého týdne, kdy opět posunuly svá letošní maxima výše. Jejich podíl na celodenní sledovanosti se tentokrát snížil z 13,82% na 13,07% a share v prime timu poklesl z 10,07% na 9,97%.


Nedění večer na Nově pod taktovkou Noci na Karlštejně
Mírný pokles sledovanosti zaznamenala před vánočními svátky TV Nova. Její podíl na celodenní sledovanosti v uplynulém týdnu poklesl z 38,37% na 37,17% a její share v prime timu se snížil z 42,19% na 40,57%. K lepším výsledkům ji ve všedních dnech chybí především premiérové díly druhého seriálu. Daří se jí však o víkendu – na úspěch přenosu z udílení Českých slavíků (1,7 mil. diváků) z předcházejícího týdne navázal v neděli večer film Noc na Karlštejně (1,6 mil. diváků). Sledovanost seriálů se drží v blízkosti svých tradičních hodnot: Ordinace v růžové zahradě (2 mil. a 2,1 mil diváků), Ulice (1,1 mil. – 1,2 mil. diváků), Místo v životě (900 tis. a 1 mil. diváků), Kriminálka Las Vegas (1,5 mil. diváků), Kriminálka Miami (1,3 mil. diváků), Dr. House (1,1 mil. diváků), Útěk z vězení (900 tis. diváků) a Ztraceni (900 tis. diváků). Z ostatních pořadů vykazují stabilně dobrou sledovanost především Víkend (1,2 mil. diváků), Střepiny (1,4 mil. diváků), Občanské judo (1,3 mil. diváků) a Na vlastní oči (900 tis. diváků).


Zájem o StarDance neutuchá
Páteční večery bez Četnických humoresek nejsou ono. Méně atraktivní nabídka se pak odráží i ve výsledcích sledovanosti. Náhrada za Humoresky v podobě reprízy seriálu Bylo nás pět (1,1 mil. diváků) je jen slabou náplastí. Dlužno však dodat, že žádná z konkurenčních TV stanic „oslabení“ pátečního programu ČT1 dosud ve svůj prospěch výrazněji nevyužilo. Není tedy divu, že nejsledovanějším pátečním pořadem se v posledních týdnech stává talk show Uvolněte se, prosím (1,4 mil. diváků), která přitom začíná až ve 21.40. Sledovanost televizního magnetu sobotního večera v podobě taneční show StarDance (1,8 mil. diváků) utěšeně roste, zájem o ostatní pořady se pohybuje na obvyklých hodnotách – Na cestě (1 mil. diváků), Všechnopárty (900 tis. diváků), Pošta pro tebe (1,1 mil. diváků), čtvrteční Hercule Poirot (700 tis. diváků). Na původní televizní film Hypermarket se v neděli večer dívalo 800 tis. diváků. I poměrně nevýrazné výsledky však stačily na zvýšení podílu ČT1 na celodenní sledovanosti z 22,37% na 23,07% i sharu v prime timu z 24,5% na 25,17%.


Loučení s Letištěm
Stejně jako Česká televize kvitovala jistě i Prima s povděkem konec třetí řady Pojišťovny štěstí na Nově. Seriál Letiště se tak loučí s televizními obrazovkami za asistence 800 tis. – 900 tis. diváků Prima TV. Úspěch nedělního filmu na Nově odlákal od Primy několik diváků. Ti pak chyběli předevšim Pavlu Zunovi v Ber nebo neber (900 tis, diváků). To Petr Vondráček si s nástrahami Noci na Karlštejně na Nově poradil o poznání lépe, když se mu spolu se svými kolegy podařilo udržet sledovanost pořadu Hádej kdo jsem! na hodnotě 1,1 mil. diváků. Ta by byla možná i vyšší, kdyby si Prima opravila na své homepagi čas jeho vysílání. Seriál Velmi křehké vztahy přilákal v obou vysílacích dnech milion diváků. Podíl Primy na celodenní sledovanosti mírně poklesl z 18,7% na 18,51% stejně jako share v prime timu, který nepatrně poklesl ze 17,16% na 17,09%.


S hokejem a fotbalem zamířil ČT2 vzhůru
Jeden ze svých lepších (čti sportem nabitých) týdnů prožil druhý program České televize. K přenosům z fotbalové Ligy mistrů – zápas mezi Slavii a Sevillou zhlédlo 500 tis. diváků – se přidaly i ty hokejové – zápasy našich s Rusy a Finy na Challenge One Cupu sledovalo 400 tis. diváků. Hokej s fotbalem tak rukou společnou a nerozdílnou vytáhly podíl ČT2 na celodenní sledovanosti vzhůru z 6,74% na 8,18% a share v prime timu z 5,45% na 7,2%. Z dalších pořadů zaujaly především tradiční Souboj vojevůdců a Ta naše povaha česká (oba 500 tis. diváků), či Zpráva o stavu Země 2006 a film Sherlock Holmes a případ hedvábné punčochy (oba přes 400 tis. diváků).

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .