Sledovanost 48/2007: Televize nasadily předvánoční půst

ČT1 má za sebou první týden bez Četnických humoresek, na Nově skončila třetí řada Pojišťovny štěstí a na Primě zase reality show VyVolení – Noví hrdinové. Místo po nich zaujmou především reprízy starších seriálů. Konec podzimních televizních taháků pomohl především Primě, share ČT1 a Novy naopak poklesl. Dařilo se i dalším menším televizním stanicím.

Poté, co ve 46. týdne dosáhl svého letošního maxima, share kanálu ČT1 po druhé v řadě poklesl. Seriálu Bylo nás pět se v pátek večer nepodařilo plnohodnotně nahradit Četnické humoresky. Maximální pozornost diváků prvního programu ČT se tak o jeden den posunula na sobotní večer, kde stále roste sledovanost taneční show StarDance … když hvězdy tančí.


Se seriálem Pojišťovna štěstí se na Nově rozloučily bezmála 2 mil. diváků. Stejně jako v případě Bylo nás pět na ČT1 ani seriál Místo v životě výsledků svého předchůdce zdaleka nedosáhl. Toho využila Prima – seriálu Letiště vzrostla sledovanost na úroveň před uvedením třetí řady Pojišťovny štěstí.


Prima pokračuje v úspěšném tažení nedělním večerem a její tandem Ber nebo neber! a Hádej kdo jsem! přitahuje stabilně vysoký počet diváků. Reality show VyVolení – Noví hrdinové v sobotu přilákala rovněž nezanedbatelné množství diváků, takže sharu Primy v růstu pomohla alespoň ve svém závěru.


Podíl malých televizních stanic, které jsou v tv metrovém průzkumu společnosti Mediaresearch souhrnně měřeny jako Ostatní, poklesl z letošních maxim, kterých dosáhl v předcházejícím týdnu. Jejich share v prime timu se mírně snížil z 9,49% na 9,43% a jejich podíl na celodenní sledovanosti rovněž jen nepatrně poklesl z 12,37 na 12,17%.


Na Nově skončila třetí řada Pojišťovny štěstí
Alespoň v samotném závěru se sledovanost třetí řady seriálu Pojišťovna štěstí dostala na úroveň 2 mil. dospělých diváků, což je výsledek, kterého stabilně dosahuje Ordinace v růžové zahradě. Že bude Pojišťovna Nově chybět, ukázala již středa, kdy náhrada v podobě seriálu Místo v životě zaujala jen milion diváků. Stabilní sledovanost vykazuje seriál Ulice (1,1 mil. – 1,3 mil. diváků). Smíšených výsledků dosahují americké seriály – Dr. House (1 mil. diváků), Kriminálka Miami (1,2 mil. diváků), Útěk z vězení (700 tis. diváků), Kriminálka Las Vegas (1,4 mil. diváků) a Ztraceni (900 tis. diváků). Za zmínku stojí ještě pondělní Víkend (1,5 mil. diváků), a nedělní Maxi Clever (1,4 mil. diváků), Občanské judo (1,3 mil. diváků) a Střepiny (1,3 mil. diváků). Nejsledovanějším pořadem českých obrazovek se stalo nedělní vydání Televizních novin (2,7 mil.). V podílových ukazatelích si Nova pohoršila, když její share v prime timu poklesl ze 43,66% na 41,87% a její podíl na celodenní sledovanosti se snížil ze 39,4% na 38,33%.


StarDance přebírá žezlo po Četnických humoreskách
Po té, co na ČT1 skončil zdejší magnet sledovanosti seriál Četnické humoresky, převzala po něm žezlo nejsledovanějšího pořadu prvního programu ČT taneční show StarDance … když hvězdy tančí. Ta láká k obrazovkám ČT1 stále více diváků – v sobotu jich bylo již bezmála 1,8 mil. Náhrada za Humoresky, seriál Bylo nás pět (1,2 mil. diváků), se výsledkům svého předchůdce ani nepřiblížil. Ostatní pořady pátečního večera, 13. komnata (1,2 mil. diváků) a Uvolněte se, prosím (1,3 mil. diváků), dosáhly obvyklých výsledků z posledních týdnů. Středeční Pošta pro tebe (1,2 mil. diváků) se při absenci Pojišťovny štěstí stala nejsledovanějším nezpravodajským pořadem dne (spolu se seriálem Ulice). Sledovanost ostatních pořadů nevybočila z intervalů dosahovaných v posledních týdnech – Hraběnky (700 tis.diváků), Na cestě (800 tis. diváků), Všechnopárty (900 tis.diváků) a Letecké katastrofy (700 tis. diváků). Bolkoviny ladilo v sobotu večer 1,5 mil. diváků, Krev zmizelého v neděli pak jeden milion. I kanál ČT1 si minulý týden pohoršil, když jeho podíl na celodenní sledovanosti poklesl z 23% na 22,56% a jeho share v prime timu se snížil z 25% na 24,17%.


Share Primy už měsíc roste
Poté, co ve 44. týdnu dosáhl share Primy svého letošního dna (17,75% resp. 15,37%), připsal si minulý týden již čtvrtý růst v řadě. Podíl Primy na celodenní sledovanosti se tak zvýšil z 18,27% na 18,96% a share v prime timu poskočil z 16,25% na 17,58%. K tomuto výsledku ji pomohl jednak konec magnetů televizního podzimu u konkurence (Četnické humoresky, Pojišťovna štěstí) a rovněž konec vlastní reality show VyVolení – Noví hrdinové (sobotní finále zhlédlo 700 tis. diváků). Ve středu se tak dařilo Letišti (800 tis. diváků, v pondělí 600 tis.), mírně poklesla sledovanost Velmi křehkých vztahů (1 mil. a 900 tis. diváků). Klíčovým pro sledovanost Primy se stává nedělní večer, kdy tandem Ber nebo neber! a Hádej kdo jsem! láká stabilně přes milion diváků.


S fotbalem se na ČT2 vrátili sportovní fanoušci
Fotbalová Liga mistrů přilákala na druhý program ČT sportovní fanoušky a pomohla mu k růstu sharu. Podíl ČT2 na celodenní sledovanosti se tak zvýšil ze 6,96% na 7,98%, jeho share v prime timu pak poskočil z 5,6% na 6,95%. Nejvíce diváků si našlo čas na Souboj vojevůdců (500 tis. diváků), souboj pražské Slavie s bukurešťskou Steauou zhlédlo 400 tis. diváků, stejně jako řadu dalších pořadů – mj. dokument Evoluce výchovy, přenos z fotbalového utkání mezi Liverpoolem a Portem, Československý filmový týdeník či talk show Na plovárně.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .