Sledovanost 44/2007: Podzim televizní sledovanosti přeje

Podzimní počasí zjevně televizní sledovanosti svědčí. Kanál ČT1 zůstává nadále silný především v pátek, Nova vedle tradičně silných všedních dní tentokrát překvapila i dobrým výsledkem v sobotu, Prima uspěla se svým nedělním programem. V podílových ukazatelích se dařilo Nově a ČT1, naopak shary ČT2, Primy a Ostatních stanic poklesly.

Brzké stmívání a počasí, že by psa a televizního diváka ven nevyhnal, k procházkám podzimní krajinou moc neláká. Plískanice a přízemní mrazíky naopak svádí k lenošení doma a k usednutí před televizní obrazovky. Daří se tak především večerním pořadům, jejichž sledovanost roste. Tradičně vysokou sledovanost ještě zvýšily večerní zpravodajské pořady 1. zprávy na Primě (v neděli bezmála 900 tis. diváků) a Televizní noviny na Nově (v pondělí 2,7 mil diváků).


V sobotu příjemně překvapil film Účastníci zájezdu (2,1 mil. diváků) na Nově, který se tak spolu se čtvrtečním dílem Ordinace v růžové zahradě stal nejsledovanějším nezpravodajským pořadem týdne. Na úroveň 2 mil. diváků se dostaly i páteční Četnické humoresky na ČT1, milion diváků ladilo v neděli večer Primu a její pořady Hádej, kdo jsem! a Ber nebo neber! Za očekáváními zůstal start taneční show StarDance … když hvězdy tančí (1,4 mil. diváků) na ČT1.


Share Primy se snížil po šesté v řadě. Poklesu se tentokrát nevyhnuly ani menší TV stanice, které jsou v tv metrovém průzkumu společnosti Mediaresearch souhrnně měřeny jako Ostatní. Jejich podíl na celodenní sledovanosti poklesl z 11,92% na 11,59% a jejich share se v prime timu snížil z 8,72% na 8,45%.


Sobotní film na Nově se sledovaností přes 2 mil. diváků
Podíl Novy na celodenní sledovanosti se po necelém měsíci vrátil nad 40% – konkrétně vzrostl z 39,7% na 40,3%. Nahoru šel i její share v prime timu, který se zvýšil z 44,01% na 45,57%. Svoji silnou pozici potvrdily původní seriály – Ordinace v růžové zahradě (oba díly 2,1 mil. diváků), Ulice (1,1 – 1,4 mil. diváků) a Pojišťovna štěstí (oba díly 1,9 mil. diváků). Třetí řada Pojišťovny však stále čeká na pokoření hranice 2 mil. diváků. Americké seriály zaznamenaly smíšené výsledky: Dr. House (1 mil. diváků), Kriminálka Miami (1,3 mil. diváků), Útěk z vězení (1 mil. diváků), Kriminálka Las Vegas (1,4 mil. diváků) a Ztraceni (1,1 mil. diváků). Příjemně překvapila a kolegy na ČT1 zřejmě zaskočila výborná sledovanost filmu Účastníci zájezdu (2,1 mil. diváků) v sobotu večer. S reality show Vem si mě! se v neděli večer rozloučilo 1,6 mil. diváků.


Četnické humoresky na úrovni 2 mil. diváků
První program České televize byl spolu s Novou jediným kanálem, jehož share v uplynulém týdnu vzrostl. Podíl ČT1 na celodenní sledovanosti se zvýšil z 22,93% na 23,29% a share v prime timu se zvýšil z 24,64% na 25,63%. Kanál ČT1 si připsal další silný pátek – Četnické humoresky (2 mil. diváků), 13. komnata (1,5 mil. diváků), Uvolněte se, prosím! (1,3 mil. diváků). Své výsledky z posledních týdnů zopakovaly i pořady z ostatních všedních dní: Na cestě (800 tis. diváků), Hraběnky (800 tis. diváků), Všechnopárty (1 mil. diváků), Pošta pro tebe (1,1 mil. diváků). Očekávání zřejmě nenaplnil start taneční show StarDance … když hvězdy tančí (1,4 mil. diváků), která se ani jen nepřiblížila své loňské sledovanosti. Sváteční atmosféru vystřídal v neděli večer s relativním úspěchem televizní film Kolotoč (1,3 mil. diváků).


Prima přilákala v neděli večer 1 mil. diváků
Primě se v uplynulém týdnu dařilo především v neděli. Oba její hlavní večerní pořady – Ber nebo neber! a Hádej, kdo jsem! – přilákaly milion diváků, 1. zprávy zhlédlo 900 tis. diváků. Mírný pokles diváků vykázaly Velmi křehké vztahy (oba díly 1 mil. divák), sledovanost Letiště (600 tis. a 700 tis. diváků) zůstává stabilní v úzkém pásmu mezi 600 tis. a 700 tis. diváků. V podílových ukazatelích zaznamenala Prima šestý pokles v řadě na nová minima. Její podíl na celodenní sledovanosti se mírně snížil ze 17,83% na 17,75% a její share v prime timu mírně poklesl z 15,79% na 15,37%.


Vojevůdci dál vládnou žebříčku sledovanosti ČT2
Na špici sledovanosti druhého programu ČT se nadále drží seriál Souboj vojevůdců (600 tis. diváků), kterému byl i tentokrát v patách nedělní western – Zlomené kopí sledoval necelý půlmilion diváků. Stejnou sledovanost dosáhl i dokument Japonské řeky, přes hranici 400 tis. diváků se ještě dostal přenos z fotbalového zápasu mezi Slovanem Liberec a Slavií Praha. Ve srovnání s konkurencí se kanálu ČT2 tentokrát příliš nedařilo. Jeho podíl na celodenní sledovanosti poklesl ze 7,62% na 7,07% a jeho share v prime timu se snížil z 6,84% na 4,98%.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .