Sledovanost 41/07: Pád Primy pokračuje

Minulý týden byl ve znamení nárůstu sharů Novy a ČT1. Naopak se opět nedařilo Primě, jejíž podíl na sledovanosti v hlavním vysílacím čase se snížil na nové letošní minimum, poklesl i share kanálu ČT2. Uvedení třetí řady seriálu Pojišťovna štěstí zvýraznilo náskok Novy.

Nejsledovanějším pořadem uplynulého týdne se staly Televizní noviny, které se v neděli poprvé vysílaly z nového studia. Jejich sledovanost (2,8 mil. diváků) byla nadprůměrná, v kontextu letošního roku nebo historie obecně však nikoli rekordní.


Na obrazovky rovněž vstoupily premiérové díly třetí řady Pojišťovny štěstí. Ve srovnání s reprízovanými díly druhé řady sice zaznamenaly nárůst, tento seriál nicméně pamatuje i výrazně lepší časy. Na konkurenci to ale v tuto chvíli stačí – Hraběnky na ČT1 propadly pod milion diváků, a Letiště na Primě na 600 tis. diváků.


Proti Pojišťovně je však imunní souběžně nasazený dokumentární seriál Souboj vojevůdců na ČT2, jehož sledovanost se nepohnula a dosahuje, případně se výrazně přibližuje, úrovni seriálů na ČT1 a Primě. Je tedy možně, že se kanálu ČT2 i letos podaří oživit zájem o dokumentární filmy, jak se mu to povedlo loni s Životem savců podle Davida Attenborougha.


Co se týče menších televizních stanic, které jsou v tv metrovém výzkumu společnosti Mediaresearch monitorovány jako Ostatní, jejich souhrnný share v prime timu vzrostl z 8,35% na 8,59%, zatímco se jejich podíl na celodenní sledovanosti snížil z 11,35% na 11,08%.


Pojišťovna posunula Novu výš
Share Novy v uplynulém týdnu sice rostl, na překonání úrovně 40% v podílu na celodenní sledovanosti to ale nestačilo. V hlavním vysílacím čase vzrostl její podíl výrazně z 41,54% na 44,01%, celodenní share se zvýšil z 38,36% „jen“ na 39,57%. Na tomto růstu se viditelně podepsaly nové díly seriálu Pojišťovna štěstí (1,8 mil. a 1,7 mil. diváků). Dařilo se však i ostatním seriálům: Ordinace v růžové zahradě (oba díly po 2,1 mil. diváků), Ulice (1 mil. – 1,2 mil. diváků), Dr. House (1 mil. diváků), Kriminálka Miami (1,4 mil. diváků). V ne příliš přesvědčivých výsledcích pokračoval Útěk z vězení (900 tis. diváků), ale i Kriminálka Las Vegas (1,2 mil. diváků) a Ztraceni (1,1 mil. diváků). V sobotu večer zaznamenal dobrou sledovanost střihový pořad Zůstaňte s námi (1,7 mil. diváků), diváci přibyli nedělní show Vem si mě! (1,5 mil. diváků).


ČT1: Hraběnky padly pod milion diváků
Sledovanost pondělního seriálu Hraběnky propadla pod psychologickou hranici 1 mil. diváků. Nadějný start na úrovni 1,8 mil. diváků byl bohužel následovaný pozvolným poklesem diváckého zájmu, symbolickou ránou z milosti se pak stalo uvedení nových dílů Pojišťovny štěstí na Nově. Pozice kanálu ČT1 však zůstává nadále stabilní: jeho share v prime timu se jen mírně zvýšil z 26,03% na 26,05%, zatímco jeho podíl na celodenní sledovanosti vzrostl z 23,02% na 23,74%. Vedle tradičně silného pátku – Četnické humoresky (1,9 mil. diváků), 13. komnata (1,3 mil. diváků) a Uvolněte se, prosím (1,4 mil. diváků) – se první program České televize mohl i v ostatních dnech opřít o své další silné pořady jako je pondělní Na cestě (1 mil. diváků), úterní Všechnopárty (1,1 mil. diváků), středeční Pošta pro tebe (1,2 mil. diváků) a Neváhej a toč (1 mil. diváků), nebo o sobotní Souboj hitů (1,1 mil. diváků) či nedělní detektivku s Miroslavem Donutilem Muž a stín (1,2 mil. diváků).


Prima TV: Zas o trochu níž
V nezáviděníhodné situaci se ocitla Prima TV – jen krátce po nasazení podzimního vysílacího schématu se její share propadá a v dohledu není žádný výrazný impuls, který by tento trend mohl zvrátit. V minulém týdnu tak její podíl na celodenní sledovanosti poklesl z 19,18% na 18,73% (letošní minimum je 18%) a share v prime timu propadl z 16,72% na nové letošní dno 16,32%. Sledovanost seriálu Velmi křehké vztahy (oba díly 1,1 mil. diváků) se ještě drží na svých tradičních hodnotách, ale další opora programové nabídky Prima TV – seriál Letiště (oba díly 600 tis. diváků) – se poklesu diváckého zájmu nevyhnul. Těžký boj s konkurencí pak v neděli svádějí Hádej, kdo jsem! (900 tis. diváků) a Ber nebo neber (800 tis. diváků).


Souboj vojevůdců vládne kanálu ČT2
Nového lídra žebříčku sledovanosti objevily na kanále ČT2. Další díl historického dokumentu Souboj vojevůdců (500 tis. diváků) sledovalo (před zaokrouhlením) dokonce více diváků než tradiční fotbalové derby pražských S (500 tis. diváků). Nabídka sportovních pořadů byla na ČT2 v uplynulém týdnu chudá, takže mezi nejsledovanější pořady se dostaly i snímky se sledovaností kolem 300 tis. diváků – například nedělní Večer na téma – Romové i cikáni nebo film Butch a Sundance: Začátky.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .