Sledovanost 38/2007: Share Novy opět spadl pod 40%

Tenis a fotbal přilákal sportovní fanoušky před obrazovky ČT2 a vystřelil jeho share vzhůru. Opačným směrem zamířil podíl televize Nova, který po čase opět prolomil úroveň 40%. V poklesu pokračuje i sledovanost seriálu Hraběnky, pozice Četnických humoresek se zdá být neotřesitelná. Mírně vzrostl zájem o VyVolené.

TV Nova se stále nemůže zbavit „prázdninového prokletí“ a jen s obtížemi vrací svoji sledovanost na úroveň dosahovanou před letošním létem. Její share se v prime timu opět propadl pod 40%. K lepším výsledkům ji ve všedních dnech viditelně chybí premiérové díly druhého seriálu a v neděli pak sledovanost, kterou ještě loni dosahovala Výměna manželek. Ve většině dnů jsou karty v prime timu rozdány dopředu, takže jednou z mála možností, jak nabrat další body do sharu, by mohl být sobotní podvečer, který vykazuje nevyrovnané výsledky i u ostatních stanic.


Starosti dělají vrásky na čele Hraběnkám na ČT1, jejichž nadějný start na úrovni 1,8 mil. diváků je následován setrvalým pádem na (prozatím) hodnotu 1,2 mil. diváků. Sledovanost tohoto seriálu se tak pomalu přibližuje souběžně nasazené repríze druhé řady Pojišťovny štěstí na TV Nova. Skvělou sledovanost si udržují Četnické humoresky, jejichž pozice o pátečních večerech se zdá být neotřesitelná.


Mírný nárůst diváků reality show VyVolení – Noví hrdinové naznačuje, že se v jejich vile začalo asi něco dít. Celkový share Primy ale v uplynulém týdnu vzrostl jen nepatrně. Především tenis a fotbal se zasloužily o to, že share kanálu ČT2 vzrostl ve srovnání s ostatními kanály nejvíce.


Malé televize, které jsou v tv metrovém výzkumu společnosti Mediaresearch monitorovány souhrnně jako Ostatní, se mohou pochlubit dalším rekordem – jejich share v prime timu se zvýšil z 8,76% na nové maximum 8,84%. Podíl na celodenní sledovanosti jim však poklesl z 11,48% na 10,73%.


TV Nova: čekání na skutečné novinky
Letní trápení TV Nova se sledovaností nebere konce a její share v prime timu opět poklesl pod úroveň 40% – konkrétně z hodnoty 41,76% na 39,25%. Její podíl na celodenní sledovanosti pak poklesl z 39,13% na 37,08%. To by se mělo změnit s příchodem nové řady seriálu Pojišťovna štěstí. Nejúspěšnější podzimní „novinkou“ TV Nova jsou tak zatím nové díly seriálů Ordinace v růžové zahradě (oba díly 2 mil. diváků) a Ulice (900 tis. – 1,2 mil.- diváků), které dosahují svého standardu 2 mil. resp. 1 mil. diváků. Své tradiční, avšak nijak oslnivé, úrovně dosahují i nové díly večerních seriálů Kriminálka Las Vegas (1,3 mil. diváků), Kriminálka Miami (1,1 mil. diváků) či Ztraceni (1 mil. diváků). Zklamáním jsou výsledky nedělní show Vem si mě, která dosahuje sice stabilní, ale nijak závratné úrovně 1,4 mil. diváků. Ve stejném čase uváděná show Výměna manželek dokázala přilákat i přes 2 mil. diváků. V souboji s Četnickými humoreskami na ČT1 se v pátek příliš nedařilo filmu Mumie se vrací (800 tis. diváků), o poznání lépe se vedlo v sobotu Charlieho andílkům (1,2 mil. diváků). Nejsledovanějším pořadem českých obrazovek uplynulého týdne bylo úterní vydání Televizních novin (2,6 mil. diváků).


ČT1: pozvolný sestup z rekordních hodnot sharu
Podíl kanálu ČT1 na sledovanosti pomalu klesá z maximálních hodnot, kterých dosáhl v létě. Share v prime timu se mu snížil z 26,43% na 26,08% a jeho podíl na celodenní sledovanosti poklesl z 23,28% na 22,69%. Sledovanost prvního programu České televize stále více leží na bedrech pátečních pořadů – Četnické humoresky (1,9 mil. diváků), 13. komnata (1,2 mil. diváků), Uvolněte se, prosím (1,1 mil. diváků). V ostatních dnech ČT1 většinou ztrácí – pondělní Hraběnky (1,2 mil. diváků) se blíží milionové hranici, pod kterou se drží úterní Všechnopárty (900 tis. diváků) i sobotní Hodina pravdy (900 tis. diváků) a nedělní TV film Hodina klavíru (900 tis. diváků). Svými výsledky příjemně překvapil střihový pořad Život je kabaret (1,1 mil. diváků).


Ve vile se už asi něco děje
Prima TV stále čeká na pořad, který by u diváků výrazněji zabodoval a odpoutal share Primy od úzkého pásma kolem 20%, v němž se v posledních měsících pohybuje. Reality show VyVolení – Noví hrdinové svoji úlohu štiky v českém televizním rybníčku zatím neplní. Je-li zvýšení její sledovanosti na úroveň 600 tis. znamením lepších časů, musí potvrdit následující týdny. Ostatní důležité pořady Primy se těší stabilnímu diváckému zájmu a těžko posunou Primu výrazně výš – Velmi křehké vztahy (oba díly 1,1 mil. diváků), Letiště (700 tis. a 800 tis. diváků), Ber nebo neber (1 mil. diváků), Hádej, kdo jsem! (900 tis. diváků). Podíl Primy na celodenní sledovanosti jen nepatrně vzrostl z 19,46% na 19,47%, stejně jako její share v prime timu, který jen lehce povyrostl z 17,73% na 17,99%.


ČT2 jako televizní Jánošík
Druhý program České televize se opět oblékl do kostýmu televizního Jánošíka a bral body na podílech sledovanosti všude, kde to jen šlo. Jeho podíl na celodenní sledovaností vyskočil z 6,55% na 10,03% a share v prime timu vyletěl z 5,32 na 7,84%. Dá se však očekávat, že ČT2 své roli spravedlivého zbojníka následující týden dostojí a body ze svého sharu zase hned všem „potřebným“ rozdá. Za uvedeným nárůstem zájmu o ČT2 stojí především dva přenosy z fotbalové Ligy Mistrů (700 tis. a 400 tis. diváků) a dále pak přenosy z Davisova poháru (300 tis. a 400 tis. diváků prakticky po celé sobotní a nedělní odpoledne). Své diváky našly i dokumenty Souboj vojevůdců (400 tis. diváků), Genus (400 tis. diváků) a Ta naše povaha česká (400 tis. diváků).

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .