Sledovanost 37/2007: Televizní obrazovky zcela pod kontrolou českých seriálů

Podle kalendáře máme sice ještě léto, ale televizní obrazovky naplno ovládlo podzimní vysílací schéma. O tom, že je léto i se svým propadem sledovanosti zapomenuto, svědčí i nárůst zájmu diváků o televizí pořady. V létě nepřekonatelná meta 2 mil. diváků u nezpravodajského pořadu již není pro premiérové díly původních českých seriálů tabu.

První díly nové řady seriálu Četnických humoresek sice dokázaly zaujmout více diváků, jeho sledovanost se však stále drží v blízkosti úrovně 2 mil. diváků. O titul nesledovanějšího nezpravodajského pořadu jej tak připravil seriál Ordinace v růžové zahradě, jehož sledovanost se i přes pomalejší start vrací zpátky na předprázdninovou úroveň. Daří se i daily-soap opěře Ulice, která průměrně přiláká více než milion diváků. Sledovanost Pojišťovny štěstí zvýší asi až premiérové díly.


O poznání hůře se vede seriálu Hraběnky na ČT1, jehož sledovanost s každým novým dílem klesá o několik set tisíc diváků. Naopak seriály Prima TV Velmi křehké vztahy a Letiště vykazují dlouhodobě velmi stabilní výsledky.


Daří se malým televizním stanicím, které jsou v tv metrovém výzkumu společnosti Mediaresearch monitorovány jako Ostatní. Jejich aktuální čísla potvrzují, že „prázdninový nárůst“ jejich sharu, nebyl sezónním výkyvem, ale nástupem nového trendu. Jejich podíl na celodenní sledovanosti dosáhl 11,48% (historické maximu je 11,97%), zatímco share v prime timu se zvýšil na 8,76%, což je nový rekord.


TV Nova: Pozvolný návrat lepších časů
Nejsledovanější česká televize potvrdila nárůst sharu z předcházejícího týdne a udržela své podíly na získané úrovni. Share v prime timu se jen mírně snížil z 41,84% na 41,76%, zatímco podíl na celodenní sledovanosti se zvýšil z 38,49% na 39,13% – Nova již více než měsíc čeká, až se v tomto ukazateli vrátí nad úroveň 40%. Do své předprázdninové formy se dostává seriál Ordinace v růžové zahradě (2 mil. a 2,1 mil. diváků), stejně jako Ulice (900 tis. – 1,2 mil. diváků). Mírně se zvyšuje i sledovanost Televizních novin – úterní vydání sledovalo 2,5 mil. diváků. Nedělní show Vem si mě si udržuje svých 1,4 mil. diváků. Středeční kvalifikační zápas mezi ČR a Irskem sledovalo 1,4 mil. diváků.


ČT1: Hraběnkám dochází dech
Po raketovém nástupu ztrácí seriál Hraběnky (1,4 mil. diváků) kouzlo nového. „Příběhy primáře Blažeje na kombajnu“ už tolik nelákají a s každým novým dílem ztrácejí pár set tisíc diváků. Četnické humoresky (1,8 mil. diváků) sice rovněž mírně ztratily, ale stále si udržují výbornou sledovanost a neotřesitelnou pozici vládce pátečních televizních večerů. Daří se i „novým objevům“ – cestopisnému seriálu Na cestě (1 mil. diváků) a pořadu Pošta pro tebe (1,1 mil. diváků), stejně jako stálicím z dřívějška talk show Uvolněte, se prosím (1,1 mil. diváků) a 13. komnatě (1,1 mil. diváků). Sobotní Trapasy přilákaly 1,4 mil. diváků a nedělní Nadměrné maličkosti 1 mil. diváků. Pozice prvního kanálu České televize se mírně zhoršila, když její podíl na celodenní sledovanosti poklesl z 23,94% na 23,28% a share v prime timu se mírně snížil z 26,76% na 26,43%.


Prima TV – VyVolení zatím ze svého stínu nevystoupili
Není žádnou novinkou a tedy ani velkým překvapením, že nejsledovanější pořady Prima TV dosahují stabilních výsledků – týká se to jak seriálů Velmi křehké vztahy (1,1 mil. diváků a 1 mil. diváků) a Letiště (700 tis. a 800 tis. diváků), tak i soutěžního pořadu Ber nebo neber (900 tis. diváků). Nový vysílací čas svědčí i show Hádej, kdo jsem! (900 tis. diváků). Poněkud mimo větší zájem diváků se drží reality show VyVolení – Noví hrdinové, jejíž sledovanost jen s obtížemi překonává úroveň 500 tis. diváků. Celkově se pozice Primy mírně zlepšila, když její podíl na celodenní sledovanosti vzrostl z 18,83% na 19,46%, zatímco share v prime timu nepatrně poklesl z 17,78% na 17,73%.


ČT2 – další týden bez fotbalu
Reprezentační přestávka vystavila stopku jak pro českou fotbalovou ligu, tak i pro evropské klubové soutěže. Pro kanál ČT2 to tak znamená ztrátu několika set tisíc diváků. Jeho podíl na celodenní sledovanosti se tak snížil z 7,24% na 6,65%, zatímco share v prime timu se mírně zvýšil z 5,1% na 5,32%. Výpadek fotbalových přenosů se pokusily alespoň trochu nahradit závody MS silničních motocyklů (400 tis. diváků). Nejsledovanějším pořadem však byla Ta naše povaha česká (500 tis. diváků).

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .