Sledovanost 33/2007: Share ČT1 na novém maximu, podíl Novy na novém minimu

Podíl prvního programu České televize na celodenní sledovanosti dosáhl nového letošního maxima, share rostl i kanálu ČT2. Nedařilo se oběma velkým soukromým televizím, jejichž podíl na sledovanosti poklesl – share Novy v prime timu dokonce na nové letošní minimum.

Česká televize pokračuje ve své srpnové spanilé jízdě. Její podíl na celodenní sledovanosti dosáhl nového letošního maxima 24,13%. Na programu ČT2 si tentokrát přišli na své sportovní fanoušci, především díky MS silničních motocyklů a fotbalovému přenosu z předkola Ligy mistrů. Jejich zájem tak způsobil zvýšení sharu i tohoto kanálu.


Oběma programům České televize se dařilo na úkor obou velkých soukromých TV stanic. Share Primy poklesl výrazněji, share Novy méně, ale zato na nové letošní minimum v prime timu 37,83%. Podíl Ostatních (malých) televizí na celodenní sledovanosti poklesl z 11,45% na 10,87%, zatímco jejich share v prime timu se mírně zvýšil z 8,16% na 8,48%. Obě hodnoty tak zůstávají v blízkosti svých historických maxim, kterých dosáhly v červenci.


Za zmínku rovněž stojí fakt, že nejsledovanějšími nezpravodajskými pořady se každý den minulého týdne staly české seriály či jiné pořady.V úterý a v sobotu se však o tento primát musely dělit s americkou produkcí.


Léto na TV Nova končí. Konečně.
Známé úsloví říká, že mladý Ital v zimě odpočívá, aby v létě mohl tančit. O TV Nova platí pravý opak. Právě v červenci a v srpnu si nejsledovanější česká televize vybírá oddechový čas, aby v září nasadila novinky a přitáhla „vyhládlé“ diváky zpátky ke svým obrazovkám. Zda-li bude tato strategie úspěšná a kolik diváků, kteří nezkousli její prázdninové programové schéma, se k ní v září vrátí, uvidíme už za pár týdnů. Zatím se totiž zdá, že Nova v geologickém průzkumu svého dna našla jisté zalíbení. Share Novy v prime timu poklesl z 38,6% na nové letošní minimum 37,83%. Její podíl na celodenní sledovanosti se snížil jen mírně z 37,76% na 37,33%. Nově se tentokrát nedařilo především ve středu, kdy český film Duše jako kaviár (900 tis.diváků) nestačil na Poštu pro tebe na ČT1, a v pátek, kdy jejím nejsledovanějším nezpravodajským pořadem byla Hospoda (900 tis. diváků), ale i v sobotu s bondovkou Jeden svět nestačí (900 tis. diváků) a v neděli se show Jsi chytřejší než páťák (900 tis.). I Pondělní Kobra 11 (1 mil. diváků) pomalu ale jistě ztrácí dech i diváky. Hned ve čtyřech dnech tak nejsledovanější nezpravodajské pořady Novy sledoval méně než 1 mil. diváků. Svůj standard posledních týdnů potvrdil Malý pitaval z velkého města (oba díly 1,3 mil. diváků), Kriminálka Las Vegas (1,2 mil. diváků), Kriminálka Miami (1,3 mil. diváků) a Hospoda (900 tis. – 1 mil. diváků). Nejsledovanějším pořadem českých obrazovek se tentokrát stalo pondělní vydání Televizních novin (2 mil. diváků).


ČT1 stále na svých maximech
Kanál ČT1 si užívá své, z pohledu sledovanosti, nejlepší letošní dny. Jeho share v prime timu sice mírně poklesl z 27,24% na 27,22%, ale podíl na celodenní sledovanosti se zvýšil z 23,92% na nové letošní maximimum 24,13%. Tentokrát pořady ČT1 opět zabodovaly a hned v pěti dnech byly nejsledovanějšími nezpravodajskými pořady dne, případně se o toto prvenství dělily s pořady Novy. V pondělí to byl cestopis Na cestě po Česku (1,1 mil. diváků), ve středu Pošta pro tebe (900 tis. diváků), v pátek Četnické Humoresky (1,3 mil. diváků), v sobotu Zlatá hokejka (900 tis. diváků stejně jako Jeden svět nestačí na TV Nova) a v neděli film Iguo-Igua (900 tis. diváků stejně jako Jsi chytřejší než páťák na TV Nova). Ve zbylých dvou dnech byly nejsledovanějšími oba díly seriálu Malý pitaval z malého města (TV Nova), který byl před 25 lety natočen předchůdkyní ČT – Československou televizí. Ve všech dnech tak byly nejsledovanějšími české pořady či seriály z Kavčích hor.


Prima TV
Z výsledků sledovanosti pořadů Prima TV je patrné, že i tady se čeká na konec prázdnin a na příchod VyVolených a dalších novinek. Současnými pořady asi více diváků získat nelze a share Primy se nedokáže výrazněji a na delší dobu udržet nad úrovní 20%. Před nasazením podzimního programového schématu podíl Primy na celodenní sledovanosti poklesl z 19,54% na 18,97% a její share v prime timu se snížil z 19,97% na 19,29%. Primu držel nad vodou především seriál Velmi křehké vztahy (oba díly 1,1 mil. diváků) a soutěžní pořady Hádej, kdo jsem! a Ber nebo neber (oba 900 tis. diváků).


ČT2: sportem ku zdraví a k vyšším sharům
Začátek sportovní sezóny nesměle klepe na dveře a (nejen) fotbaloví fanoušci si dávají dostaveníčko před obrazovkami druhého programu České televize. Jeho diváky zaujaly především závody z MS silničních motocyklů (400 tis. – 500 tis. diváků). Potenciál sledovanosti zápasů Ligy mistrů s českým zástupcem naznačil přenos utkání mezi Spartou a Arsenalem (700 tis. diváků). Nadprůměrmou sledovaností zaujal  i dokument z dob studené války Sestřeleni nad Sovětským svazem (400 tis. diváků). I proto vzrostl podíl ČT2 na celodenní sledovanosti ze 7,33% na 8,7% a share v prime timu se zvýšil z 6,03% na 7,18%.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .