Sledovanost 32/20007: ČT1 opět o něco výše, Nova stále u dna

Zatímco červenec byl ve znamení růstu sharu malých televizních stanic na historické úrovně, v srpnu posunuje svá letošní maxima výš kanál ČT1. Podíl Novy se stále drží pod úrovní 40% v blízkosti letošního minima. Share Primy zůstává stabilní kolem hodnoty 20%.

První program České televize prožívá v srpnu své nejšťastnější chvíle letošního roku. Tedy pokud má výše sharu televize veřejné služby nějakou spojitost se štěstím. Podíl ČT1 na sledovanosti pokračoval v růstu z předcházejícího týdne a posunul se na nové letošní maximum. Share ČT1 se tak významně vzdaluje Primě, k tomu aby dohnal podíl Novy mu však chybí ještě hodně. Za zmínku rozhodně stojí úspěch nedělního filmu Na psí knížku, který na ČT1 zhlédlo 1,4 mil. diváků. Že byl nejsledovanějším pořadem tohoto kanálu je zřejmé, ale spolu s úterním dílem Malého pitavala z velkého města (TV Nova) byl i nejsledovanějším nezpravodajským pořadem českých obrazovek minulého týdne vůbec.


Share malých televizních stanic, které jsou v rámci tv metrového výzkumu společnosti Mediaresearch monitorovány souhrně jako Ostatní, přerušil svůj pokles. Jejich podíl na celodenní sledovanosti mírně vzrostl z 11,16% na 11,45%, zatímco jejich share v prime timu se mírně snížil z 8,53% na 8,16%.TV Nova stříhá metr
Program Novy a rovněž její sledovanost působí odevzdaným dojmem. Jakoby na Barrandově byly s letním propadem smířeni a už jen netrpělivě čekali na spuštění podzimního programového schématu, který přinese obrat k lepšímu. Share Novy se nadále drží pod 40% v blízkosti svého letošního minima. Na relativně dobrých číslech se drží sledovanost Malého pitavala z velkého města (1,4 mil. a 1,1 mil. diváků) a Kriminálky Las Vegas (1,2 mil. diváků). Zařazení filmu Slavnosti sněženek (1,3 mil. diváků) je vždy sázkou na jistotu. Sledovanost ostatních pořadů Novu výš rozhodně nevytáhla: Kriminálka New York (1,1 mil. diváků), Kobra 11 (1 mil. diváků), Vodní svět (1 mil. diváků), Jsi chytřejší než páťák (900 tis. diváků) či Policajtka (700 tis. diváků). Hospoda se drží na úrovni 800 tis. – 900 tis. diváků. Podíl Novy na celodenní sledovanosti mírně poklesl z 37,93% na 37,76%, zatímco její share v prime timu mírně vzrostl z 38,11% na 38,6%. Nejsledovanějším pořadem českých obrazovek uplynulého týdne bylo nedělní vydání Televizních novin (2,1 mil. diváků).


ČT1: Karel Gott na Armagedon nestačil
Král kantilén a sobotních televizních večerů posledních týdnů tentokrát narazil a v hollywoodském trháku Armagedon na TV Nova našel vyrovnaného soupeře. Karla Gotta v Lucerně (900 tis. diváků) zhlédlo jen o pár tisíc diváků méně než film s Brucem Willisem v jedné z hlavních rolí. Přesto jde o velmi dobrý výsledek, který potvrzuje vynikající sledovanost ČT1 o víkendových dnech. V pátek je kanál ČT1 tradičně silný díky Četnickým humoreskám (1,3 mil. diváků), 13. komnatě (900 tis. diváků) a talk show Uvolněte se, prosím (1 mil. diváků) a v sobotu přitáhl diváky k jeho obrazovkám již poněkolikáté Karel Gott. V neděli pak kanál ČT1 zabodoval díky filmu Na psí knížku (1,4 mil. diváků). Byť přišel o své primáty v ostatních dnech, udržel si jeho share růstový trend a dosáhl nových letošních maxim. Podíl ČT1 na celodenní sledovanosti se zvýšil z 23,58% na 23,92% a share v prime timu vzrostl z 26,96% na 27,24%.


Na Primě nic nového
Prima TV proplouvá letními vedry s námořnickou rozvahou. Její programová skladba je funkční směsí premiérových pořadů a archivních položek, díky které se share Primy pohybuje v úzkém pásmu kolem hodnoty 20%. I na Primě jsou nyní zabráni spíše horečnými přípravami na spuštění podzimního programového schématu než reflexí letní sledovanosti. Minimálně po dva následující týdny budeme s největší pravděpodobností opět psát o pozoruhodné stabilitě sharu Primy a velmi dobrých výsledcích jejích vlastních pořadů – Velmi křehké vztahy (1,1 mil. a 1,2 mil. diváků) a Hádej, kdo jsem! (900 tis. diváků). Nedělní pořad Ber nebo neber (800 tis. diváků) se triumfu nad „páťákem“ nedočkal. Podíl Primy na celodenní sledovanosti poklesl z 20,45% na 19,54% a její share v prime timu se snížil z 20,47% na 19,97%.


ČT2: Fotbal je zpátky
Na obrazovky druhého programu České televize se po letní přestávce vrací fotbal a spolu s ním i diváci, na které nesportovní pořady ČT2 působí jako vepřové maso na muslima. Zápas prvního kola Gambrinus ligy mezi Spartou a Slovanem sledovalo něco málo přes 300 tis. diváků. Podíl ČT2 na celodenní sledovanosti vzrostl z 6,88% na 7,33% a share v prime timu se mírně zvýšil z 5,93% na 6,03%. Nejsledovanějším pořadem ČT2 se stal dokument Vzpomínám, vzpomínáš, vzpomínáte? následovaný dalšími dokumenty Operace Sunrise a Medvědi – špionáž v lese. Hranici 400 tis. diváků se přiblížily ještě čtvrteční Události a komentáře.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .