Sledovanost 23/2007: Share malých TV stanic na historickém maximu

Nedělní přenos z VC F1, který nedokázal plnohodnotně nahradit Výměnu manželek, poslal share Novy dolů. Zato ČT1 se odrazila od svého dna a o něco se vzdálila Primě. Souhrnný share menších televizních stanic dosáhl minulý týden svého historického maxima.

Celodenní share malých televizních stanic výrazně poskočil, překonal magickou úroveň 10% a dosáhl tak svého historického maxima. Zda-li tento úspěch potvrdí nebo šlo jen o souběh příhodných okolností (tenisový French Open na Eurosportu či návštěva G. Bushe na ČT24) se ukáže už za pár dní. Podíl televizních stanic, které jsou zahrnuty v rubrice ostatní, na celodenní sledovanosti dosáhl hodnoty 10,16%, jejich share v prime timu pak 7,41%.


Nova si vyzkoušela nedělní večer bez Výměny manželek. Poměrně výrazný propad sharu ukázal, že to není a nebude vůbec jednoduché. Na Nově budou muset v neděli protrpět ještě jeden večerní přenos ze zámořské Velké ceny F1, než se o slovo přihlásí vědomostní souboj páťáků s dospělými.


Na Kavčích horách si oddechli, když návrat Četnických humoresek zvýšil páteční sledovanost a umožnil sharu ČT1 vzdálit se nebezpečně se přiblíživčí Primě.


TV Nova: Vyměnit manželky za formule se nevyplatilo
Přenos z Velké ceny F1 z Kanady (1 mil. diváků) nedokázal plnohodnotně nahradit Výměnu manželek (2,1 mil. diváků) z předcházejícího týdne. Nedělní večer tak nejvíce přispěl k poklesu zájmu o program Novy – její podíl na celodenní sledovanosti se snížil z 42,13% na 40,38% a share v prime timu propadl z 47,1% na 42,77%. Nejsledovanějším pořadem Novy a českých obrazovek vůbec zůstaly Televizní noviny – jejich úterní vydání sledovaly 2,3 mil. diváků. Konec Výměny manželek rovněž umožnil posunutí Kriminálky Las Vegas (1,4 mil. diváků) a Kriminálky N.Y. (1,3 mil., diváků) výše v žebříčku nejsledovanějších pořadů Novy. Rozloučeni Bailanda s televizními obrazovkami sledoval 1 milion diváků.


Četníci přitáhli své diváky zpátky na ČT1
Do pátečního programu se po kratičké pauze vrátily Četnické humoresky (1,1 mil. diváků). Vytáhly výše i sledovanost následujících pořadů 13. komnata (1 mil. diváků) a Uvolněte se, prosím (1 mil. diváků ) a nejvíce se tak zasloužily o nárůst zájmu o první program ČT. Podíl ČT1 na celodenní sledovanosti se zvýšil z 20,44% na 21,88% a share v prime timu povyrostl z 21,26% na 23,68%. Kanál ČT1 se tak odpoutal od Primy, na jejíž dostřel se předcházející týden propadl. Pondělní Místo nahoře sledovalo 800 tis. diváků, sobotní pokračování vánočních patálií Johna McClaina ve Smrtonosné pasti II. 600 tis. diváků a nedělní Povodeň 1 mil. diváků. Nejsledovanějším pořadem ČT1 se stalo nedělní vydání Událostí v regionech (1,2 mil. diváků).


Prima TV
Nedělní pořady Primy rovněž využily zaváhání Novy a těšily se z nárůstu diváků. Podíl Primy na celodenní sledovanosti se mírně zvýšil z 20% na 20,31% a share v prime timu vzrostl z 19,72% na 20,22%. Polepšily si především nedělní pořady – soutěž Ber nebo neber (1 mil. diváků) a seriál Věřte-nevěřte (700 tis. diváků). Páteční pohádku Žabí princ sledoval půlmilion diváků. Primě tak sázka na méně známé pohádky zatím docela vychází. Soutěžní pořad Hádej, kdo jsem! zhlédlo 900 tis. diváků. Nejsledovanějším pořadem Primy zůstal seriál Velmi křehké vztahy (1 mil. a 1,1 mil. diváků).


Na ČT2 se o slovo hlásí dokumenty
Spolu s tím jak pomalu končí sezóna a klesá podíl sportovních pořadů v programu ČT2, zvyšuje se význam ostatních pořadů, hlavně dokumentárních a publicistických. Nejsledovanějším pořadem ČT2 sice byl přímý přenos z kvalifikačního zápasu mezi Německem a Slovenskem (500 tis. diváků), hned za ním se však umístil dokument Události, které změnily svět (400 tis. diváků) a Události a komentáře (300 tis. diváků). Kolem 300 tis. diváků přilákaly rovněž přenosy z MS silničních motocyklů a pořady Ta naše povaha česká, Ach ta zvířata a Japonské řeky. Podíl ČT2 na celodenní sledovanosti poklesl z 7,63% na 7,27% a share v prime timu se zvýšil z 4,84% na 5,92%.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .