Sledovanost 20/2007: Trója odhalila Achillovu patu Prima TV

Minulý týden se dostavil očekávaný pokles sharu ČT2 ve prospěch ostatních kanálů. Sledovanost většiny ostatních pořadů se přiblížila svým obvyklým hodnotám. Polepšila si hlavně Výměna manželek na Nově, příslibem do dalších týdnů je i výsledek Slečny Marplové na ČT1.

Po hokejové smršti z Ruska se sledovanost českých televizních stanic vrací do normálu. Share ČT2 podle očekávání poklesl. Že to bude na letošní dno, ale tipoval málokdo. Podíly ostatních kanálů vesměs rostly, poklesl jen share Primy v prime timu. Žebříčky nejsledovanějších pořadů jednotlivých kanálů vykazují nebývalou stabilitu. Výjimkou je tradičně program ČT2, v jehož TOP10 dokumenty a publicistika pomalu vytlačují sportovní pořady. I minulý týden zaznamenávaly tv-metry společnosti Mediaresearch sledovanost českých televizních stanic.


TV Nova: zpátky na svém
Zatímco v předcházejícím týdnu se share Novy pomalu vracel na obvyklého hodnoty, v minulém týdnu jich již dosáhl. Podíl Novy na celodenní sledovanost vzrostl z 38,92% na 40,88% a share v prime timu se zvýšil z 42,74% na 45,07%. Nejsledovanějším pořadem Novy a obrazovek českých domácností vůbec bylo úterní vydání Televizních novin (2,7 mil. diváků). Nejsledovanějším nezpravodajským pořadem byly již tradičně oba díly Ordinace v růžové zahradě (2,2 mil. diváků). Tento seriál se již stal fenoménem, který zvyšuje sledovanost jak předcházejícím, tak i následujícím pořadům – úterní a čtvrteční Televizní noviny jsou nejsledovanějšími pořady vůbec a Kriminálka Las Vegas (1,4 mil. diváků) a Kriminálka New York (1,2 mil. diváků) dosahují rovněž slušných výsledků. Zvýšený zájem diváků zaznamenala také nedělní Výměna manželek (1,7 mil. diváků). Naopak pomalu ale vytrvale opadá zájem o Bailando (1,3 mil. diváků). Středeční Světla pasáže (1,1 mil. diváků) svedla rovný souboj se Slečnou Marplovou na ČT1. Nejsledovanější pořad středečního večera ale díky Aničce, Ondrášovi a pořadu Na vlastní oči (1,3 mil. diváků) pocházel z Barrandovské dílny.


Kanál ČT1 zahájil ofenzívu na středeční frontě
První kanál České televize vykazuje výborné výsledky již po několik pátečních večerů. Nejsledovanějším pořadem českých obrazovek pátečního večera se stala 13. komnata Zuzany Bubílkové, která byla rovněž nejsledovanějším pořadem ČT1 celého minulého týdne. Hned za ní následovaly talk show Uvolněte se, prosím (1,3 mil. diváků) a Četnické humoresky (1,2 mil. diváků). K úspěšným pátkům se nenápadně přidává i středa. Pošta pro tebe (900 tis. diváků) v poslední době významně zasahuje do pořadí nejsledovanějších pořadů středečního večera. Příslibem do dalších bojů o diváka je výsledek navrátivší se Slečny Marplové (1,1 mil. diváků), která vystřídala Ságu rodu Forsytů. Za zmínku stojí i sobotní Manéž Boleslava Polívky (900 tis. diváků) a nedělní Bolero (1 mil. diváků), které se ovšem musely sklonit před konkurencí. I kanál ČT1 si minulý týden polepšil, když jeho podíl na celodenní sledovanosti vzrostl z 21,28% na 23,54% a share v prime timu se zvýšil z 22,43% na 25,08%.


Trója odhalila Achillovu patu Prima TV
Sobotní neúspěch amerického velkofilmu Trója (400 tis. diváků) znovu ukázal, že Prima neumí prodat ani hollywoodský trhák s takovou ikonou jako je Brad Pitt. Jakoby diváci Primu nevnímali jako kanál pro sledování prémiových filmů, ale spíše jen jako televizi rodinných seriálů a zábavných pořadů, ve kterých se stále dokola točí ty samé osvědčené tváře. Konkurence byla o sobotním večeru sice silná, ale výsledek Tróji je určitě zklamáním. Sledovanost Primy tak na hodnotách posledních měsíců držely osvědčené pořady a seriály: Velmi křehké vztahy (1,1 mil. diváků), Letiště (800 tis. a 900 tis. diváků), Ber nebo neber (900 tis. diváků), Krimi Live (800 tis. diváků), TOP10 (800 tis. diváků) a Hádej, kdo jsem! (800 tis. diváků). Podíl Primy na celodenní sledovanosti vzrostl z 19,17% na 19,78%, zatímco její share v prime timu poklesl z 19,16% na 18,83%.


ČT2 se utápí v pohokejové depresi
Propad sharu ČT2 po vypadnutí českých reprezentantů a následně i po skončení hokejového šampionátu se dal očekávat. Že ale ČT2 rupne na letošní dno tipoval málokdo. Sport pomalu vyklízí své pozice na druhém programu ČT a do popředí se dostávají pořady pro náročné (čti jako méně četné) diváky. Po dlouhé době se tak nejsledovanějším pořadem ČT2 nestal přenos ze sportovní akce, ale dokument Události, které změnily svět (400 tis. diváků). Čest sportovních pořadů v Top10 ČT2 zachraňoval fotbalový zápas mezi Spartou a Libercem (300 tis. diváků) a přenosy z MS silničních motocyklů (300 tis. diváků). Podíl ČT2 na celodenní sledovanosti tak poklesl z 11,32% na 6,79% a share v prime timu propadl z 8,69 na 4,74%.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .