Sledovanost 19/2007: Pád hokejistů zaujal více než Pád Třetí říše

Utkáním s Ruskem skončila v Čechách hokejová sezóna o pár dní dřív, než by si fanoušci a Česká televize přáli. Televizní sledovanost v Česku se i díky tomu pomalu vrací do normálu. Polepšila si Výměna manželek, dařilo se Ulici a více diváků přilákala dokonce Světla pasáže. Neúspěchem skončila premiéra Eurosongu v programu ČT.

Pro většinu českých hokejových fanoušků skončil světový šampionát již ve středu prohraným čtvrtfinálovým zápasem s Ruskem. Přímý přenos z tohoto utkání sledovalo ještě více než 900 tis. diváků, zájem o další zápasy včetně nedělního finále však prudce opadl. Neúspěch českých hokejistů se tak projevil na sledovanosti českých televizních kanálů. Podíly ČT2 na sledovanosti poklesly, shary ostatních stanic vzrostly. Vyplývá to z výzkumu sledovanosti, který pro Asociaci televizních organizací (ATO) realizuje výzkumná agentura Mediaresearch.


Nova TV: Zpátky na svá čísla
I díky předčasnému konci MS v hokeji se sledovanost pořadů TV Nova začala vracet na dřívější hodnoty. Polepšila si Výměna manželek (1,5 mil. diváků), dařilo se Ulici (v úterý 1,5 mil. diváků) více diváků přilákala dokonce Světla pasáže (1,1 mil. diváků). Svůj standard si udržela Ordinace v růžové zahradě (2,1 a 2,2 mil. diváků). Vzrostla i sledovanost Televizních novin, nejsledovanějšího pořadu českých obrazovek. Jejich úterní vydání sledovalo 2,9 mil. diváků. Pomalu, ale zato vytrvale, klesá Bailando (1,3 mil. diváků). Ve srovnání s předcházejícím týdnem si Nova polepšila, když její podíl na celodenní sledovanosti vzrostl z 37,14% na 38,92% a share v prime timu vyskočil z 39,6% na 42,74%.


Skončilo dobrodružství ČT s Eurosongem
I přes vynaloženou energii a čas skončila premiéra Eurosongu v programu ČT neúspěchem. Mnohé naznačil již český finálový večer, svůj kalich hořkosti si ČT vypila minulý týden, kdy proběhlo evropské finále. Jeho sledovanost na úrovni 500 tis. diváků skončila za očekáváními. Prvnímu programu ČT však již delší dobu dělají radost páteční večery. Talk show Uvolněte se, prosím (1,4 mil. diváků) byla nejen nejsledovanějším pořadem ČT1 minulého týdne, ale v pátek večer překonala i konkurenční Bailando. Dobré výsledky si připsaly i Četnické humoresky (1,3 mil. diváků) a 13. komnata (1,3 mil. diváků). Solidní čísla vykazuje středeční Pošta pro tebe (1,1 mil. diváků). I kanál ČT1 si díky hokejové depresi polepšil, když se jeho podíl na celodenní sledovanost zvýšil z 20,67% na 21,28% a share v prime timu vzrostl z 21,33% na 22,43%.


Prima TV: bez velkých překvapení
Sledovanost Primy nebyla hokejem tolik zasažena, takže jeho ústup do pozadí žádný velký přísun diváků nevyvolal. Co hokej vzal, to nyní vrátil a sledovanost Primy se pomalu dostává zpátky na svoje obvyklá čísla. Podíl Primy na celodenní sledovanosti vzrostl z 18,88% na 19,17% a share v prime timu se zvýšil ze 17,52% na 19,16%. V pořadí nejsledovanějších pořadů se žádné překvapení nekonalo. Stále vedou Velmi křehké vztahy (1 mil. a 1,2 mil. diváků) následované Letištěm (900 tis. diváků). Pěknou sledovaností na sebe upozornil snad jen pořad TOP10 (900 tis. diváků). Ber nebo neber zůstal pod úrovní 900 tis. diváků.


Hokejová deprese na ČT2
Letošní sportovní magnet ČT skončil předčasným ale zaslouženým vyřazením českých hokejistů ve čtvrtfinále světového šampionátu. Sledovanost zbylých utkání sice poklesla, ale udržela shary ČT2 na nadprůměrných hodnotách. Oproti předcházejícímu týdnu se podíl ČT2 na celodenní sledovanosti snížil z 14,52% na 11,32% a share v prime timu propadl z 15,21% na 8,69%. Pád našich hokejistů sledovalo 900 tis. diváků, Pád Třetí říše 600 tis. diváků. V obou případech v tom prý měli prsty nějací Rusi. Finálový zápas mezi Kanadou a Finskem si v neděli nenechalo ujít 500 tis. diváků. Kanál ČT2 se tentokrát musel obejít bez výraznější podpory ze zelených pažitů.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .