Sledovanost 17/06: Prima na letošním maximu, souboj Matrixů pro Novu

V týdnu od 24. do 30. dubna si na podílech celodenní sledovanosti polepšily pouze ČT1 a televize Prima. Veřejnoprávní televize dokonce o více než jeden procentní bod. Sledovanost zpravodajského kanálu ČT24 vystoupila v tomto týdnu na 0,22 procenta.V týdnu od 24. do 30. dubna si na podílech celodenní sledovanosti polepšily pouze ČT1 a televize Prima, která dosáhla nejlepšího výsledku v letošním roce. Nova a ČT2 oslabily, sledovanost zpravodajského kanálu ČT24 vystoupila v tomto týdnu na 0,22 procenta. Vyplývá to z výsledků, které zveřejnila společnost ATO na základě peoplemetrového měření firmy Mediaresearch.


Výměnu manželek vystřídal seriál

Televize Nova v celodenní sledovanosti tentokrát ztratila – a sice z 43,54 % na 42,44 % u dospělé populace. V hlavním vysílacím čase dosáhla hodnot 43,6 %, což je také ztráta – zde o téměř dva procentní body (45,4 %) ve stejné kategorie.

Ačkoli Top 10 Novy obvykle vévodí nedělní a pondělní Televizní noviny, tentokrát se probojovaly na první a druhou příčku úterní a sobotní. V úterý si zpravodajství vyhledalo 2,6 mil. (30,4 %) a v sobotu 2,59 mil. (30,3 %) diváků. Reality show Výměna manželek, kterou si v minulém týdnu vybralo 2,43 mil. diváků, se tentokrát odvážilo shlédnout v pondělí „jen“ 2,12 mil. nadšenců. Celkově se tak umístila na 14. místě a předstihla o čtyři příčky seriál Místo v životě. Jeho poslední epizodu si vybralo v neděli 2,07 mil. televizních diváků – podle informací Novy sledovalo seriál průměrně 2,25 mil. dospělých 15+, což je 49,22 % těch, kteří trávili čas u televize a patří tak k nejsledovanějším seriálům v daném období. Ordinace v růžové zahradě byla v tomto týdnu přitažlivá více ve čtvrtek – sledovalo ji 2,13 mil. diváků, oproti úterku, kdy k obrazovkám usedlo 2,04 mil. věrných.

Triumf slavila Nova téměř denně s výjimkou soboty, kdy jí předstihla ČT1 pořadem Neváhej a toč – speciál. Obyčejně bývají první tři místa osazena Novou, ale v tomto týdnu se do první „trojky“ dostala ještě Rodinná pouta II. v úterý a ve čtvrtek, ve středu pak Chůva v akci (obojí Prima), v pátek pak ještě Dobrodružství kriminalistiky a v sobotu Operace zlomený šíp – obojí z produkce ČT1.

Vysokou sledovanost na Nově provázely i další pořady. Publicistický pořad Víkend v pondělí zaujal 1,79 mil. diváků, Střepiny v neděli vidělo 1,13 mil. a zábavný Clever 1,25 milionu diváků. Líbily se i filmy: např. Sestřičky 1,26 milionu nebo Deník Bridget Jones s 1,5 milionu diváky. První díl trilogie Matrix sledovalo v sobotu na Nově 1,24 milionů dospělých diváků, což je o 50 procent lepší výsledek než dosáhl týdny propagovaný Matrix Reloaded v neděli na konkurenční Primě.


Kriminalistiku předstihlo legendární Neváhej a toč

ČT1 zaznamenala nárůst celodenní sledovanosti u dospělé populace z 19,65 % na 20,81 %, což je výrazný nárůst převyšující jeden procentní bod. V hlavním vysílacím čase to bylo 21,46 % diváků starších 15ti let (silná skupina muži: 22,19 %).

Pořadí prvních deseti nejsledovanějších pořadů se na ČT1 změnilo triumfálním nástupem pořadu Neváhej a toč – speciál. V sobotu bezkonkurenčně zvítězil, vybralo si jej 1,6 mil. televizních diváků (18,7 %). Druhé místo patří nedělním Událostem, sledovalo je 1,5 mil. (17,6 %) a teprve třetí místo obsadilo dosud vedoucí Dobrodružství kriminalistiky se sledovaností 1,31 mil. diváků. Pořad Uvolněte se, prosím, se tentokrát musel spokojit s pátým místem, jeho pokračování si vyhledalo 1,15 mil. diváků. V první desítce (8. místo) se umístil i pořad Pošta pro tebe, úterní vysílání shlédlo 1,095 mil. televizních diváků. Obvykle bodující pořad Všechnopárty se tentokrát do první desítky nedostal, ve středu si jej vybralo 717 tis. diváků.

A jak si vedou ostatní pořady ČT1? Dobře si vedla Operace zlomený šíp, v sobotu ji zvolilo v bohaté konkurenci 922 tis. diváků a byla v ten den druhým neúspěšnějším pořadem ČT1 (po Neváhej a toč – speciál). Sledovaným pořadem je i Na cestě: pondělí 940 tis., Zdivočelá země: ve středu 887 tis. Film Fanny s Jiřinou Bohdalovou zvítězil nad jejím medailonem Jiřina neuvěřitelných 75 v poměru 875: 821 tisíc diváků.


Dvojka opět ve znamení sportu


Celodenní sledovanost ČT2 poklesla z 7,77 % na 7,11 %. V hlavním vysílacím čase se pohybují hodnoty na 6,91%, viditelný je zájem u mužů 15+ v hodnotách 9,97 % (děti naopak 2,98 %). Programová nabídka složená z dokumentárních, vzdělávacích a diskusních pořadů, včetně sportu je pro muže atraktivní.

V tomto týdnu v TOP 10 opět zvítězil sport nad politikou. FC Barcelona – AC Milán přitáhl k obrazovkám 581 tis. fanoušků. Diskuse s politiky Otázky Václava Moravce speciál tak odsunul na druhé místo se sledovaností 501 tis. diváků. Na třetím místě opět boduje sport: a sice Villareal FC – Arsenal FC, kterému fandilo v úterý 460 tis. diváků. Zajímavé pro diváky byly i dokumenty Křídla přírody (370 tis.) či Norimberský proces, který se rozdělil o pátou příčku s Prokopovým diskusním pořadem Krásný ztráty. Oba shodně 230 tis. diváků.


Chůva v akci v první desítce, VyVolení nikoli

TV Prima zaznamenala v tomto týdnu nárůst celodenní sledovanosti z 22,07 % na 22,36 %. V hlavním vysílacím čase se pohybuje ve stejné kategorii v hodnotách 22,91 %, u dětí 4-14 dokonce na 28,71 %. Což je nicméně oproti minulému týdnu pokles v obou zmíněných kategoriích (u dětí dokonce o téměř dva procentní body).

Z programové nabídky Primy si nejvíce lidí vybralo opět Rodinná pouta II – ve čtvrtek je sledovalo 1,385 mil. dospělých diváků, druhé místo úterní Rodinná pouta II, 1,35 mil. Reality show Chůva v akci se propadla z třetího místa na místo čtvrté, předstihl ji nedělní Zpravodajský deník. Zatímco Chůvu sledovalo ve středu 1,24 mil. diváků, nedělní zprávy 1,29 mil. Následují opět Zpravodajský a Sportovní deník, reality show VyVolení se do první desítky nedoslala. Největší sledovanost měla v sobotu s 918 tisíci diváky a ve středu, kdy ji sledovalo 917 tisíc lidí starších 15 let.

TOP 10 Primy opět ovládly telenovely, reality show, zpravodajské a sportovní deníky. Ostatní se za milionovou hranici nedostaly. Vyšších hodnot dostály v tomto týdnu pouze pořady Matrix Reloaded (848 tis.), Nikdo není dokonalý (729 tis.), Jen blbni (599 tis.), či Extra (583 tis.).

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .