Sledovanost 16/2007: Nastupuje Bailando

Kanál ČT1 přišel díky nové show Bailando o páteční dominanci. Půldruhý milion diváků, který sledoval tančící celebrity, však za úspěch označit nelze. Podíly na sledovanosti rostly všem kanálům kromě ČT2. Jeho share v prime timu poklesl na letošní minimum.

Minulý pátek začala na Nově dlouho očekávaná taneční show Bailando. Byť se stala nejsledovanějším pořadem pátečního večera, je její sledovanost na úrovni 1,5 milionu diváků zklamáním. Nelze se ubránit srovnání se StarDance, který na sklonku loňského roku dokázal pravidelně přilákat na ČT1 přes 2 miliony diváků. Na Nově nezvolili vůbec dobrý timing – je po plesové sezóně a tanec tak neláká, navíc začne hokejové mistrovství světa, jehož večerní zápasy se budou s Bailandem překrývat. Úspěch StarDance rovněž ukázal, že sobotní večer je pro podobné pořady vhodnější. Uvidíme jak se tanečníci s relativní nepřízní diváků poperou. Nárůst diváků v pátek večer alespoň pomohl Nově zvýšit její podíl na sledovanosti. Ten rostl i u Primy a ČT1, naopak share ČT2 se v prime timu propadl na letošní minimum. Vyplývá to z výsledků průzkumu sledovanosti, který pro ATO realizuje agentura Mediaresearch.


Nova prožila jeden z nejlepších letošních týdnů
Ve většině týdnů v roce se dá říci, že se Nově dařilo. Minulý týden nebyl výjimkou: podíl na celodenní sledovanosti vzrostl z 41,49% na 41,7% a share v prime timu se zvýšil z 46,05% na 46,6%. O nárůst se zasloužily především pořady z konce týdne: Bailando (1,5 mil. diváků) ovládlo páteční večer, Tom Hanks v Terminálu (1,3 mil. diváků) sobotní a Výměna a manželek (2 mil. diváků) se Ztracenými (1,4 mil. diváků) nedělní. Svůj pravidelný díl k úspěchu přidaly i stálice programu Novy: Ordinace v růžové zahradě (2,1 mil. a 2,2 mil. diváků) a Ulice (1,1 mil. – 1,3 mil. diváků) a další seriály jako Kobra 11 (1,3 mil. diváků), Kriminálka Las Vegas (1,6 mil. diváků), Kriminálka New York (1,4 mil. diváků). Slušnou sledovanost měl i Víkend (1,2 mil. diváků) a Dr. House (1 mil. diváků). Nejsledovanějším pořadem minulého týdne byly středeční Televizní noviny (2,6 mil. diváků). Nova opět obsadila všechny pozice v TOP 20 nejsledovanějších pořadů minulého týdne.


Události v regionech nejsledovanějším pořadem ČT1
Nástup Bailanda na Nově nezamíchal jen s páteční sledovaností, ale i s pořadím nejsledovanějších pořadů ČT1. Stálice tohoto žebříčku Četnické humoresky (1,1 mil. diváků) a Uvolněte se, prosím (1,1 mil. diváků) propadly na nižší pozice a do čela se dostaly Události v regionech (1,3 mil. diváků). Hned za nimi se umístila středeční Pošta pro tebe (1,1 mil. diváků). Ta drží v poslední době krok se Světly pasáže na Nově, aktuálně přilákala i více diváků než Na vlastní oči (1 mil. diváků). Nový soutěžní pořad Výzva zaujal v sobotu rovný milion diváků. I přes páteční ztrátu diváků si první program České televize polepšil, když jeho podíl na celodenní sledovanosti vzrostl z 21,68% na 22,2% a share v prime timu se zvýšil z 21,86% na 22,44%.


Prima opět roste
Podíl Primy na celodenní sledovanosti se zvýšil z 19,79% na 20,13% a share v prime timu z 18,16% na 19,64%. Prima tak zaznamenala dva růstové týdny v řadě, což se jí letos často nestává. Za dobrými čísly Primy stojí především její tradičně nejsledovanější pořady: Velmi křehké vztahy (1,1 mil.diváků), Letiště (0,9 mil. a 1 mil. diváků) a soutěž Ber nebo neber (1,1 mil. diváků). Dařilo se i pořadům Krimi Live (1,6 mil. diváků), Hádej, kdo jsem! (0,8 mil. diváků), Jste to, co jíte (0,7 mil. diváků) a v sobotu i filmu Moderní popelka (0,8 mil. diváků).


Druhý program ČT nechal diváky před MS v hokeji odpočinout
Zápasy finálového play-off ELH či semifinálem Ligy mistrů znavení diváci ČT2 dostali minulý týden čas na zotavenou. Dramaturgie ČT2 ubrala sportu a hned se to projevilo v dosažených číslech. Podíl ČT2 na celodenní sledovanosti klesl z 7,8% na 7,28% a share v prime timu propadl ze 7,15% na 4,74%, což je letošní dno. Nejsledovanějším pořadem ČT2 byla Ta naše povaha česká (500 tis. diváků) následovaná Císařem Hirohitem (400 tis. diváků).

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .