Sledovanost 16/06: Reality show stoupá, komerční televize vítězí

V týdnu od 17. do 23. dubna si na podílech celodenní sledovanosti polepšily pouze komerční televize. Zájem o reality show stoupá, což pociťuje zejména televize Nova, jejíž Výměna manželek poráží i dosud velmi úspěšné seriály.V týdnu od 17. do 23. dubna si na podílech celodenní sledovanosti polepšily pouze komerční televize. Zájem o reality show stoupá, což pociťuje zejména televize Nova, jejíž Výměna manželek poráží i dosud velmi úspěšné seriály. Sledovanost zpravodajského kanálu ČT24 v tomto týdnu byla 0,18 procenta. Vyplývá to z výsledků, které zveřejnila společnost ATO na základě peoplemetrového měření firmy Mediaresearch.


Výměna manželek má rekordní sledovanost

Televize Nova v celodenní sledovanosti opět posílila – a sice z 43,06 % na 43,54 % u dospělé populace, tedy téměř o půl procentního bodu. V hlavním vysílacím čase dosáhla hodnot 45,4 % ve stejné kategorii (prvenství zde patří ženám: 46,93 %).

V TOP 20 Novy se na špici pravidelně střídají nedělní a pondělní Televizní noviny. Tentokrát zvítězily nedělní se 3,04 mil. dospělých diváků (35,5 %). Druhé místo (35,2 %) patřilo pondělním, kdy program výrazně posílilo i pokračování reality show Výměna manželek, kterou si tentokrát vybralo 2,43 mil. diváků (v minulém týdnu to bylo 1,87 mil.). Celkově se tak Výměna manželek umístila na osmém místě před seriály Místo v životě i Ordinace v růžové zahradě. Seriál Místo v životě zaznamenal oproti minulému týdnu nárůst. Tentokrát jej sledovalo v neděli 2,37 mil. dospělých diváků (1,98 mil. v minulém týdnu). Ordinace také posílila. Ta čtvrteční se umístila na 13. místě a vidělo ji 2,155 mil. diváků starších 15 let. Úterní díl sledovalo 2,15 mil. diváků a obsadil 14.–15. místo.

Triumf slavila Nova téměř denně s výjimkou pátku, kdy jí předstihla ČT1 dvěma pořady: Uvolněte se, prosím a Dobrodružství kriminalistiky. Obyčejně bývají první tři místa osazena Novou, ale v tomto týdnu se do první „trojky“ dostala ještě Rodinná pouta II. v úterý a ve čtvrtek, ve středu pak Chůva v akci (obojí Prima) a ještě jednou ČT1 v sobotu s pořadem Udělám cokoli.

Vysokou sledovanost na Nově provázejí i další pořady. Publicistický pořad Víkend v pondělí zaujal 1,82 mil. diváků, seriály Ulice v úterý 1,3 mil. a Kriminálka v Las Vegas ve čtvrtek 1,37 mil. diváků. Publicistické Střepiny v neděli vidělo 1,5 mil. diváků. Líbily se i filmy: např. Černí baroni 1,4 mil., či víkendové zábavné pořady Zlatá mříž s 1,8 mil a Politické harašení s 1,76 mil. televizních diváků u televizorů.


Kriminalistiku dohnal Kraus

ČT1 zaznamenala pokles celodenní sledovanosti u dospělé populace z 19,72 % na 19,65 %. V hlavním vysílacím čase to bylo 18,53 % diváků starších 15ti let (silná skupina muži: 19,26 %).

Pořadí prvních deseti nejsledovanějších pořadů se na ČT1 změnilo rychlým nástupem zábavného pořadu Uvolněte se, prosím, který se propracoval na páté místo a dělí se o něj se seriálem Dobrodružství kriminalistiky. Seriál v pátek sledovalo 1,101 mil. věrných, Krausův pořad Uvolněte se, prosím 1,106 mil. dospělých diváků. Čelní místa obsazují tradičně Události – prvenství patří těm nedělním se sledovaností 17,7 %, tedy 1,51 mil. lidí, druhé místo pondělním s 1,2 mil. diváky (14,1 %). V první desítce se umístila i Pošta pro tebe – pondělní pořad zhlédlo 1,045 mil. diváků – a obsadila sedmé místo. Desáté místo patří zábavnému pořadu Všechnopárty, který si vybralo ve středu 916 tis. diváků.

A jak si vedou ostatní pořady ČT1? Banánové rybičky mají průměrnou sledovanost okolo 0,5 mil. – v úterý to bylo 649 tis. diváků, seriál Zdivočelá země sledovalo ve středu 842 tis. věrných, pořad 13. komnata stejný počet diváků, a nedělní drama Oběti a vrazi 853 tis. diváků.


Dvojka ve znamení sportu a vojevůdců


Celodenní sledovanost ČT2 opět poklesla z 8,19 % na 7,77 %. V hlavním vysílacím čase se pohybují hodnoty na stejné úrovni, viditelný je nárůst zejména u mužů 15+ až na hodnoty 11,27 % (ženy naopak 5 %). Programová nabídka složená z dokumentárních, vzdělávacích a diskusních pořadů, včetně sportu je atraktivní zejména pro muže. Ti pak „sestavují“ žebříček TOP 10 ČT2.

V tomto týdnu sice zvítězil vzdělávací pořad nad sportem. Ale sport porazil diskuse o politice. Dokumentární seriál Souboj vojevůdců je tradičně na předních místech. Tentokrát obhájil prvenství sledovaností 727 tis. diváků, hned za ním následují sportovní klání AC Milán – FC Barcelona (516 tis.) a Arsenal FC – Villareal FC (502 tis.). Pak teprve, na čtvrtém místě, Otázky Václava Moravce speciál (499 tis) a konečně HC Slavia Praha – HC Sparta Praha (340 tis.) na pátém místě. V první desítce se ještě objevily dokumenty Jiří Adamíra, herec, Diagnóza, Křídla přírody a cyklus Ta naše povaha česká.


Chůva v akci úspěšnější než VyVolení

TV Prima zaznamenala v tomto týdnu mírný nárůst celodenní sledovanosti a drží se za hranicí magické dvacítky před ČT1. Oproti minulému týdnu, kdy dosáhla u dospělé populace na hranici 22,06 %, si v tomto týdnu polepšila na 22,07 %. V hlavním vysílacím čase se pohybuje ve stejné kategorii v hodnotách 23,5 %, u dětí 4-14 dokonce na 30,2 %.

Z programové nabídky Primy si nejvíce lidí vybralo opět Rodinná pouta II – ve čtvrtek je sledovalo 1,45 mil. dospělých diváků, druhé místo úterní Rodinná pouta II, 1,36 mil. Na třetí místo se propracovala reality show Chůva v akci, ve středu si ji naladilo 1,325 mil. televizních diváků. Následují Zpravodajský a Sportovní deník deník a na osmém místě další reality show VyVolení, přičemž pouze pondělní podívaná přesáhla jeden milion diváků u obrazovek. V pondělí to bylo přesně 1,06 mil., v neděli pak 973 tisíc dospělých diváků.

TOP 10 Primy zcela ovládly telenovely, reality show, zpravodajské a sportovní deníky. Ostatní pořady se za milionovou hranici nedostaly. Vyšších hodnot dostály v tomto týdnu pořady Věřte nevěřte (963 tis,), Jen blbni (794 tis.), Nikdo není dokonalý (785 tis.), či Extra (659 tis.).

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .