Sledovanost 15/2007: Prima se nadechuje k lepším výsledkům

Minulý týden si v podílech na sledovanosti polepšila Nova, růst sharu zaznamenala i Prima, která se odrazila ode dna a nadechuje se k lepším výsledkům. Ani bohatá nabídka sportovních pořadů nezabránila poklesu programu ČT2, stejně tak se nedařilo ani programu ČT1.

Byť si i minulý týden díky Velikonočnímu pondělí užili diváci sváteční programovou nabídku, sledovanost v ostatních dnech se pomalu vracela do „normálu“. To se týká hlavně neděle – Pavel Zuna začal v Ber nebo neber opět pošilhávat po miliontém divákovi a návrat příznivců Výměny manželek vytáhl výš i sledovanost Ztracených. Ne všechny pořady s vysokou sledovaností se však vrátily na úrovně dosahované před Velikonocemi. V podílech na sledovanosti si minulý týden polepšily obě soukromé televize, naopak share ČT1 a ČT2 poklesl. Vyplývá to z výsledků měření agentury Mediaresearch, která pro ATO realizuje výzkum sledovanosti.


Nově se ztrácí diváci Televizních novin
Výsledky sledovanosti večerních pořadů názorně ukazují, jak je důležité nasadit v osm večer po zprávách ten správný „otvírák“. Zatímco úspěšné pořady jako Ordinace v růžové zahradě (2,2 mil. diváků) nebo Výměna manželek (1,8 mil.diváků) udrží diváky i u následujícího programu – Kriminálka New York (1,2 mil. diváků), Kriminálka Las Vegas (1,5 mil. diváků) či Ztraceni (1,4 mil. diváků) – Světla pasáže (1,1 mil. diváků) s sebou stáhnou dolů i Na vlastní oči (1,1 mil. diváků), které by jinak dosáhly lepší sledovanosti. Již delší dobu vykazují rezervy Televizní noviny (nejsledovanější pondělní vydání, 2,7 mil. diváků), které již jen vzpomínají na úrovně sledovanosti přes 3 mil. diváků. Na druhou stranu k dobrým výsledkům Novy přispěl i pondělní film Hledá se Nemo (1,5 mil. diváků) a sobotní program s Finále Miss ČR 2007 (1,7 mil. diváků). Celkově si však Nova minulý týden polepšila, když její podíl na celodenní sledovanosti vzrostl z 40,96% na 41,49% a share v prime se zvýšil z 45,13% na 46,05%.


Estrády sledovanosti programu ČT1 nesvědčí
Sledovanost „milionové show“ Pomozte dětem 2007 (0,6 mil. diváků) zařadila tento pořad na úroveň předávání různých výročních cen a potvrdila, že České televizi estrády nejdou. Myšlenka pořadu je jistě chvályhodná, možná by však stálo za úvahu, zda by ji nešlo realizovat efektivnějším způsobem, který by přitáhl k obrazovkám více diváků a potřebným na jejich účty více peněz. Jinak se na ČT dařilo tradičně úspěšným pátečním pořadům, Četnické humoresky (1,4 mil. diváků), 13. komnata (1 mil. diváků) a Uvolněte se, prosím (1,2 mil. diváků), byť ani jim se nevyhnul úbytek diváků. Za úspěch lze označit i výsledky Pošty pro tebe (1,1 mil. diváků), která každou středu svádí vyrovnanou bitvu s konkurencí. Podíl ČT1 na celodenní sledovanosti poklesl z 21,85% na 21,68% a jeho share v prime timu se snížil z 22,75% na 21,86%.


Rekordní pondělí na Prima TV
Protažení svátečního víkendu až do pondělí svědčilo především Primě, která zaznamenala úspěchy u svého večerního programu. Seriál Letiště sledoval 1 mil. diváků stejně jako pořad Hádej kdo jsem! Prima se může spolehnout i na další stálici ve svém programu – seriál Velmi křehké vztahy (1,1 mil. diváků), který vykazuje stabilně velmi dobré výsledky. Sledovanost Ber nebo neber se vrátila na úroveň 1 mil. diváků. Celkově si Prima polepšila a odlepila se od svého dna. Její podíl na celodenní sledovanosti vzrostl z 19,17% na 19,79% a share v prime timu se zvýšil z 17,5% na 18,16%.


Ani hokej ani fotbal nezabránil poklesu sharu ČT2
Ani vysoká koncentrace sportovních pořadů nezabránila poklesu sharu programu ČT2. Jeho podíl na celodenní sledovanosti se snížil z 9,34% na 7,8% a share v prime timu poklesl z 8,39% na 7,15%. Nejsledovanějšímí pořady byly opět přenosy z fotbalové Ligy mistrů (600 tis. a 500 tis. diváků). Na dalších místech se umístil dokument My zděs (400 tis. diváků), finálové zápasy play-off ELH (300 tis. a 400 tis. diváků) a pořad Ta naše povaha česká (300 tis. diváků).

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .