Sledovanost 15/06: Prima předstihla ČT1, zájem o reality show stoupá

V týdnu od 10. do 16. dubna si na podílech celodenní sledovanosti polepšila pouze televize Prima a překonala onu pomyslnou psychologickou hranici dvaceti procent. Ostatní televize naopak ztrácejí. Zájem o reality show stoupá, což pocítila i Nova …V týdnu od 10. do 16. dubna si na podílech celodenní sledovanosti polepšila pouze televize Prima a překonala onu pomyslnou psychologickou hranici dvaceti procent. Ostatní televize naopak ztrácejí. Zájem o reality show stoupá, což pocítila i Nova, která byla úspěšná při volbě Výměny manželek. Sledovanost zpravodajského kanálu ČT24 v tomto týdnu poklesla na 0,19 procenta. Vyplývá to z výsledků, které zveřejnila společnost ATO na základě peoplemetrového měření firmy Mediaresearch.


Výměna manželek předstihla seriál Místo v životě

Televize Nova sice v celodenní sledovanosti „poklesla“ ze 44,56 % na 43,06 % u dospělé populace, ale v hlavním vysílacím čase dosáhla hodnot 44,34 % ve stejné kategorii (prvenství zde patří dětem: 50,32 %).

V TOP 10 opět zvítězily Televizní noviny, v pondělí je sledovalo 3,09 mil. dospělých diváků (36,1 %). Ve stejný den excelovalo i pokračování reality show Výměna manželek, kterou si vybralo 1,87 mil. nadšenců. Televizi Nova dali diváci přednost před seriálem Zdivočelá země (ČT1), Soubojem vojevůdců (ČT2) a zábavným pořadem Nikdo není dokonalý (Prima). Velký pokles provází seriál Místo v životě, který si v neděli vybralo „pouhých“ 1,98 mil. televizních diváků, což je dosud nejméně, a nestačí to ani na první dvacítku. Úterní Ordinaci v růžové zahradě sledovalo 2,14 mil. diváků a obsadila 14. místo. Čtvrteční Ordinace se umístila na 18. místě a vidělo ji 2,097 milionu diváků starších 15 let.

Triumf slavila Nova téměř denně, s výjimkou pátku, kdy jí těsně předstihla ČT1 seriálem Dobrodružství kriminalistiky. Obyčejně to bývají první tři místa. Ve čtvrtek se do první „trojky“ dostala ještě Rodinná pouta (Prima), v sobotu pak Hodina pravdy (ČT1). Vysokou sledovanost na Nově provázejí i publicistické pořady: Víkend v pondělí zaujal 1,73 mil. diváků, Na vlastní oči ve středu 1,79 mil. a Střepiny v neděli vidělo 1,34 mil. diváků. Líbily se i filmy: Spiderman 1,82 mil. a Tankový prapor 1,5 mil. diváků.


Kriminalistika klesla na šesté místo

ČT1 zaznamenala pokles celodenní sledovanosti u dospělé populace z 20,29 % na 19,72 %. V hlavním vysílacím čase to bylo 19,8 % diváků starších 15ti let (silná skupina muži: 20,99 %).

Pořadí prvních deseti nejsledovanějších pořadů se na ČT1 změnilo, Dobrodružství kriminalistiky se propadlo ze 3. místa na místo šesté. Seriál v pátek sledovalo 1,19 mil. věrných. Čelní místa obsazují tradičně Události – prvenství patří těm nedělním se sledovaností 16,2 %, tedy 1,38 mil. lidí, druhé místo pondělním s 1,3 mil. diváky. V první desítce se umístila i Hodina pravdy – sobotní pořad shlédlo 1,1 mil. diváků – a obsadila osmé místo. Deváté místo patří Poště pro tebe, desáté si drží i nadále 13. komnata. Pošta si drží sledovanost okolo 1,09 mil. (úterý), Komnatu si v pátek vybralo 1,05 mil. diváků starších 15 let.

A jak si vedou ostatní pořady ČT1? Krausovo Uvolněte se, prosím, sledovalo v pátek 1, 035 mil. diváků. Přes milion se dostal už jenom pořad Na cestě. Jeho pondělní sledovanost je 1,01 milionů dospělých diváků.


Dvojce opět vévodí vzdělávací pořady


Celodenní sledovanost poklesla z 8,39 % na 8,19 %. V hlavním vysílacím čase jde naopak o nárůst. Hodnoty se pohybují u dospělé populace na 8,22 % (v minulém týdnu 7,92 %). Programová nabídka složená z dokumentárních, vzdělávacích a diskusních pořadů, včetně sportu je pravidelně v čele žebříčku TOP 10 ČT2.

Opět zvítězil vzdělávací pořad nad politikou a sportem: 90 minutový dokumentární velkofilm amerického režiséra Jamese Camerona Expedice Bismarck shlédlo 715 tisíc dospělých diváků. Tradičně, jak to u válečných dokumentů bývá, převažovali mezi diváky se sledovaností 10,4 % a podílem 22,25 % muži nad ženami. Patřilo mu v žebříčku v TOP 1. místo. Druhé a třetí místo náleží též dokumentům a sice Souboji vojevůdců, který se pravidelně objevuje na špici, a Umučení Krista. Titáni se dotkly hranice 645 tis. diváků, Kristus přes 575 tisíc diváků. O čtvrté a páté místo se dělí dokument se sportem – a sice Večer na téma Karel IV. a Otázky Václava Moravce speciál – shodně 446 tis. diváků. Za zmínku zde jistě stojí i dokument Bin Ládinové: dynastie teroru (406 tis.) a sportovní klání HC Sparta Praha – HC Slávia Praha, které sledovalo 457 tisíc fanoušků.


VyVolení jsou v první desítce

TV Prima zaznamenala v tomto týdnu jako jediná nárůst celodenní sledovanosti. Oproti minulému týdnu, kdy dosáhla u dospělé populace na hranici 19,97 %, v tomto týdnu překonala magickou hranici dvaceti procent a usadila se na 22,06 %. V hlavním vysílacím čase se pohybuje ve stejné kategorii v hodnotách 22,66 %, u žen dokonce 24,97 %.

Z programové nabídky Primy si nejvíce lidí vybralo opět Rodinná pouta II – v úterý je sledovalo 1,37 mil. dospělých diváků, druhé místo čtvrteční Rodinná pouta II, 1,34 mil. O třetí a třetí a čtvrté se dělí Zpravodajský deník se ziskem 1,15 mil. a páté místo patří dlouho očekávaným VyVoleným. Nedělní exhibici si nenechalo ujít 1,13 mil. nadšenců. Ve čtvrtek ji stačilo k desátému místu v TOP 1, 052 mil. diváků. Do první desítky patří i další reality show – a sice Chůva v akci, která se dopracovala na 7-9. místo z původního třetího. Dělí se o ně se Zpravodajským a Sportovním deníkem. Ve středu ji sledovalo 1, 06 mil. diváků.

TOP 10 Primy je tak plně v zajetí telenovel, reality show, zpravodajských a sportovních deníků. Ostatní pořady se za milionovou hranici nedostaly. Lehce se ji přiblížily pouze Krampolovo show Nikdo není dokonalý (961 tis.), pořad Jen blbni (969 tis.) či strašidelné Věřte – nevěřte (919 tis.).

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .