Sledovanost 13/2007: Rekordní Uvolněte se, prosím a Výměna manželek

Při pohledu na sobotní televizní program se zdá, že většina výročních cen různých akademií a asociací je už rozdána. To pomohlo prvnímu programu České televize a trošku pokazilo loučení Angeliky s televizními obrazovkami. Vzhledem k dobré sledovanosti předcházejících příběhů báječné markýzy andělů ale asi ne na dlouho.

Soutěžní pořad Ber nebo neber sledoval na Primě opět více než jeden milion diváků. Do značné míry se o to zasloužil program ČT1, jehož sledovanost v tu dobu značně propadla. Ve stejný čas vysílala Nova další díl Výměny manželek a tentokrát se ji mimořádně vydařil. Sledovaly jej 2,2 miliony diváků, což bylo v rámci třetí řady tohoto pořadu nejvíce. Svůj rekord zaznamenala i Česká televize. Sté vydání talk-show Uvolněte se, prosím sledovalo rekordních 1,7 mil. diváků. To bylo v historii tohoto pořadu nejvíce. Tento díl se rovněž stal nejsledovanějším pořadem ČT1 uplynulého týdne. V podílech na sledovanosti si minulý týden polepšila Nova a Prima. Výrazně si pohoršil program ČT2, jen trochu pak ČT1.


Nova s nejvyšším letošním celodenním sharem
Podíl Novy na celodenní sledovanosti se zvýšil z 40,95% na 42,31%, což bylo v letošním roce zatím nejvíce. Share Novy v prime timu se nepatrně snížil z 46,1% na 45,96%. Nejsledovanějším pořadem českých obrazovek se staly nedělní Televizní noviny (2,8 mil. diváků). Již zmíněný díl Výměny manželek (2,2 mil. diváků) pak byl nejsledovanějším nezpravodajským pořadem. Jen o pár desítek tisíc diváků tak překonal čtvrteční díl Ordinace v růžové zahradě (stabilní 2,2 mil. diváků). Ani u dalších seriálů k výrazným změnám sledovanosti nedošlo a Světla pasáže (1,2 mil. diváků) Kobru 11 (1,3 mil. diváků) a Kriminálku New York (1,4 mil. diváků) či její sestru z Las Vegas (1,6 mil. diváků) sledoval praktický stejný počet diváků jako v předcházejícím týdnu.


Na ČT1 v pátek měli zase svátek
Jen zřídka dovolí program ČT1 v pátek večer svým konkurentům lepší výsledek. Zářným příkladem toho je minulý pátek: Četnické humoresky (1,6 mil. diváků), 13. komnata Yvonne Přenosilové (1,4 mil. diváků), Uvolněte, se prosím (1,7 mil. diváků). Sté vydání talk show Jana Krause se stalo nejsledovanějším dílem v její historii a zároveň nejsledovanějším pořadem ČT1 minulého týdne. Za zmínku stojí ještě sobotní Trapasy (1,3 mil. diváků) a středeční Pošta pro tebe (1,1 mil. diváků). Ani rekordní pátek však nezabránil mírnému poklesu podílu ČT1 na sledovanosti. Celodenní share ČT1 se snížil z 22,79% na 22,57% a share v prime timu jen nepatrně z 23,79% na 23,71%.


Prima se loučila s Angelikou
Prima TV se v sobotu rozloučila se svou markýzou andělů. Ač byla sledovanost filmu Angelika a sultán ve srovnání s ostatními díly francouzské ságy slabší, celkově dělali diváci sledující její příběhy Primě radost. Nebylo by tedy velkým překvapením, kdybychom v krátké době na Angeliku narazili třeba o víkendovém odpoledni. Sledovanost kufříkové show Ber nebo neber se vrátila nad jeden milion diváků. Dílem se o to zasloužil nezpochybnitelný šarm Pavla Zuny, dílem i dramaturgie programu ČT1, která si v neděli večer vybrala oddechový čas. Vedle tradičně dobré sledovanosti primáckých seriálů – Velmi křehké vztahy (1,2 mil. diváků) a Letiště (0,8 mil. a 1 mil. diváků) – zaujaly diváky i pořady Krimi live (0,8 mil. diváků) a Hádej, kdo jsem! (0,8 mil. diváků). Již vzpomínaný film Angelika a sultán sledovalo 700 tis. diváků. Celkově si Prima TV minulý týden polepšila, když se její podíl na celodenní sledovanosti zvýšil z 18,59% na 19,32%. Share v prime timu nepatrně povyrostl ze 17,96% na 18,03%.


Bez odpoledního sportu  poklesl kanálu ČT2 celodenní share
Celodenní share kanálu ČT2 se výrazně snížil z 9,22% na 7,19%. Na vině tomu byla především absence odpoledního sportu o víkendu a přenosu ligového fotbalového zápasu v pondělí. Share v prime timu pak poklesl jen nepatrně z 6,34% na 6,23%. Nejsledovanějším pořadem ČT2 se stal Žurnál četnických humoresek (0,5 mil. diváků). Vlaštovkou ohlašující návrat přírodopisných dokumentů na přední pozice v žebříčku sledovanosti se možná stal film Lidské mládě (0,4 mil. diváků).

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .