Sledovanost 12/2007: Thálie zkrotila Angeliku

Co se nepodařilo popovým hvězdám a hvězdičkám z Eurosongu či z Předávání Andělů, dokázaly divadelní osobnosti. Sobotní přímý přenos vyhlášení cen Herecké asociace za mimořádné jevištní výkony sledovalo více diváků než jindy Nezkrotnou Angeliku. Televizní důkaz o tom, že divadlo žije …

Především úspěšné pořady pátečního večera se postaraly o nárůst podílu ČT1 na sledovanosti. Share rostl i sesterskému kanálu ČT2, naopak si pohoršily Nova s Primou. Sledovanost pořadu Ber nebo neber klesla pod milion diváků. Páteční souboj o diváka vyhrála ČT, Nově zůstal primát v sobotu a v neděli. Vyplývá to z výsledků průzkumu sledovanosti, který pro ATO realizuje společnost Mediaresearch.


TV Nova
Chrabří průzkumníci ČSLA z filmu Copak je to za vojáka (1,3 mil. diváků) sice sklonili hlavu před prvorepublikovými četníky na ČT1, ale jak přenos fotbalového utkání s Německem (1,7 mil. diváků), tak pořad Výměna manželek (pokles na 1,7 mil. diváků) získaly o víkendu nejvíce diváků. Sledovanost v ostatních dnech ovládly seriály TV Nova. Dařilo se tradičně Ordinaci v růžové zahradě (2,1 mil a 2,3 mil. diváků), Kriminálce Las Vegas (1,5 mil. diváků) a New York (1,4 mil. diváků), Kobře 11 (1,5 mil. diváků), Ztraceným (1,4 mil. diváků) i Ulici (1,3 mil. – 1,6 mil. diváků). Sledovanost Světel pasáže se udržela na 1,2 mil. diváků. Podíl Novy na celodenní sledovanosti však přesto poklesl z 41,67% na 40,95%, stejně jako její share v prime timu, který se snížil z 47,77% na 46,1%. Nejsledovanějším pořadem českých obrazovek se opět staly Televizní noviny. Tentokrát jejich úterní vydání, které sledovaly tradiční 3 miliony diváků.


Programu ČT1 rostly podíly na sledovanosti
Zvýšil se jak share v prime timu (z 22,48% na 23,79%), tak i podíl ČT1 na celodenní sledovanosti (z 22,12% na 22,79%). Zasloužily se o to především pořady pátečního večera. Další díl seriálu Četnické humoresky sledovalo 1,6 mil. diváků, do své 13. komnaty nechala Bára Basiková nahlédnout hned 1,3 mil. diváků a Jana Krause v jeho talk show Uvolněte se, prosím si nenechalo ujít 1,4 mil. diváků. Přímý přenos předávání Cen Thálie sledoval v sobotu večer 1 milion diváků. Sledovanost Událostí (max. 1,2 mil. diváků) se drží zhruba na hodnotách předcházejícího týdne, sledovanost Událostí v regionech zaznamenala pokles (max. 1,1 mil. diváků). Český film Štěstí si v neděli nenechalo ujít 1,1 mil. diváků.


Další ze slabších týdnů si vybrala Prima TV
Sledovanost soutěžního pořadu Ber nebo neber poprvé klesla pod hranici 1 mil. diváků, Nezkrotnou Angeliku (800 tis. diváků) překonalo předávání Cen Thálie. Sledovanost 1.zpráv se propadla pod 800. diváků. Primu tak opět zachraňují její seriály Velmi křehké vztahy (1,2 mil. diváků) a Letiště (0,9 mil. a 1 mil. diváků). Sledovanost vyrostla pořadu Hádej, kdo jsem (780 tis. diváků). Celkově si Prima TV pohoršila, když její podíl na celodenní sledovanosti klesl z 19,42% na 18,59% a share v prime timu se snížil z 18,75% na 17,96%.


ČT2: sportem k vyšším sharům
Z žebříčku nejsledovanějších pořadů druhého programu České televize se tentokrát úplně vytratily přírodopisné dokumenty. Nejsledovanějším pořadem ČT2 se stala Ta naše povaha česká (500 tis. diváků). Do Top10 ČT2 se dostalo hned 5 sportovních pořadů. Zastoupeny byly silniční motocykly, fotbal i hokej. Stejně jako u jeho většího bratra ČT1 rostl podíl na sledovanosti i u kanálu ČT2 – jeho podíl na celodenní sledovanosti se zvýšil z 8,28% na 9,22% a share v prime timu z 5,01% na 6,34%.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .