Sledovanost 11/2007: ČT1 v sobotu večer opět nestačila na konkurenci

Televizní ceny TýTý opět ovládly sobotní večer. Jejich slavnostní udílení sledovalo více diváků než Angeliku či Anděly. Show Ber nebo neber si udržela milion diváků. Share rostl především Nově, v prime timu i Primě, podíl na sledovanosti obou programů České televize poklesl.

První program České televize nesložil reparát a podruhé za sebou podlehl v sobotním souboji s konkurencí. Udílení výročních cen Akademie populární hudby Anděl 2006 sledovalo na ČT1 méně diváků než vyhlášení výsledků ankety TýTý na Nově či Angeliku na Primě. Oběma kanálům České televize se příliš nedařilo, takže jejich podíl na sledovanosti poklesl. Naopak se dařilo Nově, share Prima TV vzrostl alespoň v prime timu. Sledovanost show Ber nebo neber našla hladinu rezistence. Její sledovanost mírně vzrostla a udržela se nad jedním milionem diváků. Vyplývá to z výsledků měření sledovanosti, které pro ATO realizuje společnost Mediaresearch.


Sobotní večer opět patřil Nově
S velkým náskokem se finále ankety TýTý (2 mil. diváků) stalo nejsledovanějším sobotním pořadem. Jelikož se i páteční Kameňák (1,4 mil. diváků) a nedělní Výměna manželek (2 mil. diváků) staly nejsledovanějšími pořady ve svých dnech, podařilo se Nově podruhé za sebou ovládnout víkendové večery. I díky těmto úspěchům zaznamenala Nova nárůst. Její podíl na celodenní sledovanosti vzrostl z 40,64% na 41,67% a share v prime timu z 45,31% na 47,77%. Vedle zmíněných pořadů se na Nově dařilo i tradičním seriálům. Výbornou sledovanost si drží Ordinace v růžově zahradě (2,2 mil. a 2,1 mil. diváků) a Ulice (mezi 1,3 mil. a 1,4 mil. diváků). Další díl seriálu Ztraceni sledovalo 1,5 mil. diváků, Kriminálku Las Vegas 1,4 mil. diváků, 1,3 milionu diváků pak strávily u Kobry 11 a Kriminálky New York. Na 1,2 mil. diváků si polepšila Světla pasáže. Nejsledovanějším pořadem českých obrazovek se však opět staly Televizní noviny. Jejich úterní vydání sledovaly 3 miliony diváků.


Share ČT1 poklesl
Na vysokou koncentraci vyhlašování různých anket, výročních cen a soutěží doplatil v minulém týdnu program ČT1. Sobotní předávání cen Anděl sledovalo pouze 700 tis. diváků. V předcházejících týdnech tento kanál ztrácel i v tradičně silných pátečních večerech ve prospěch především TV Nova. Nejen na Kavčích horách si však mohou oddechnout, že čtvrté pokračování Kameňáku (zatím) nikdo nenatočil. Četnické humoresky sledovaly 1,3 mil. diváků a show Uvolněte se, prosím taktéž. Nejsledovanějším pořadem se však na ČT1 po několika týdnech opět stalo nedělní vydání Událostí v regionech (1,5 mil. diváků), následované sobotním vydáním s 1,3 mil. diváků. Do Top10 ČT se vedle dalších vydání Událostí dostala i Pošta pro tebe (1,1 mil. diváků). Program ČT1 si celkově pohoršil, když jeho podíl na celodenní sledovanosti poklesl z 22,47% na 22,12% a share v prime timu z 22,58% na 22,48%.


Na Primě vědí, jak je Angelika báječná
Na vlně nostalgie ulétají diváci Primy nejen při sledování totalitních seriálů, ale v sobotu večer i díky návratu Angeliky. Sledovanost filmu Angelika a král (800 tis. diváků) opět překonala konkurenční pořad na ČT1. Do pořadí na předních místech Top10 nejsledovanějších pořadů však nepromluvila. Tady jsou pozice na dlouhou dobu rozdané a dělí se o ně to nejlepší, co může Prima TV v současnosti divákům nabídnout. Velmi křehké vztahy na prvním místě si udržují stabilní sledovanost na úrovni 1,2 mil. diváků, následuje show Ber nebo neber (1,1 mil. diváků), která zastavila svůj pád. Její sledovanost dokonce mírně vzrostla. S konkurencí statečně bojuje i Letiště (800 tis. a 1 mil. diváků) a pořady Krimi Live a Top10 (oba 800 tis. diváků). Sledovanost 1. zpráv překračuje v úspěšných dnech i 800 tis. diváků. Podíl Primy na celkové sledovanosti mírně poklesl z 19,49% na 19,42%, důležitější share v prime timu však vzrostl z 18,38% na 18,75%.


Pokles sledovanosti ČT2 střídá předchozí růst
Jako jojo se pohybuje sledovanost druhého programu ČT2 – po úspěšném předcházejícím růstu přišel nyní pokles. Klesl jak podíl ČT2 na celodenní sledovanosti (z 8,94% na 8,28%) tak i share v prime timu (z 7,41% na 5,01%). Nejsledovanějším pořadem se stala Ta naše povaha česká (550 tis. diváků), následovaná filmem Čekej do tmy (400 tis. diváků) s Audrey Hepburnovou v hlavní roli. Páteční přírodopisný dokument Tajemství mořského království sledovalo 400 tis. diváků.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .