Sledovanost 10/2007: Eurosong poražen TýTý i Angelikou

Podíly na sledovanosti se v uplynulém týdnu takřka nehnuly. Viditelnější pokles zasáhl pouze v prime timu kanál ČT1. Ztrátu však více než kompenzoval nárůst u ČT2 takže body zůstaly na Kavčích horách. Ostatní změny se pohybovaly v řádu desetin procenta.

Úplné bezvětří zavládlo nad českými obrazovkami. Podíly největších televizí na sledovanosti se prakticky nepohnuly. V kontextu všeobjímající strnulosti relativně výraznější ztrátu ČT1 v prime timu s náskokem pokryl ČT2, takže i kumulovaný share ČT zůstal prakticky beze změny. Podobně se „vyvíjel“ i žebříček nejsledovanějších pořadů. Za zmínku tak stojí jen další pokles sledovanosti show Ber nebo neber a seriálu Světla pasáže. Obě novinky z minulého měsíce se přiblížily úrovni milionu diváků. Vyplývá to z výzkumu společnosti Mediaresearch, která pro ATO měří sledovanost televizních stanic.


Chystá se Výměna advokátů na TV Nova?
Nejsledovanějším pořadem českých obrazovek se opět staly nedělní Televizní noviny (2,9 mil. diváků). Sledovanost ostatních vydání TN se pohybovala mezi 2,6 mil. a 2,8 mil. diváků. Z nezpravodajských pořadů přilákaly nejvíce diváků oba díly seriálu Ordinace v růžové zahradě (oba 2,2 mil. diváků). Nově se tentokrát dařilo i v ostře sledovaném víkendovém souboji o diváka. Pateční Kameňák2 (1,5 mil. diváků), sobotní TýTý 2006 (1,5 mil. diváků) a nedělní Výměna manželek (1,7 mil. diváků) se staly nejsledovanějšími pořady v těchto dnech. Mírně si pohoršila pondělní Kobra 11 (1,4 mil. diváků), první díl nové řady seriálu Ztraceni sledovalo 1,5 mil. diváků. Seriál Světla pasáže (1,1 mil. diváků) opět poklesl a přiblížil se na dostřel konkurenčního Letiště (Prima TV) a Pošty pro tebe (ČT1). Po úspěchu Výměny manželek by Nova možná měla zvážit i Výměnu advokátů. Celkově si Nova mírně pohoršila, když její podíl na celodenní sledovanosti poklesl z 40,93% na 40,64% a share v prime timu z 45,59% na 45,31%.


Eurosong na ČT1 propadl
Žebříček nejsledovanějších pořadů prvního programu ČT získává po přesunu začátku Událostí stabilní podobu. V čele se usazují pořady pátečního večera – Četnické humoresky (1,4 mil. diváků) a Uvolněte se, prosím (1,4 mil. diváků). Dobrou sledovanost vykazuje i pondělní seriál Příkopy (1,3). Až na dalších místech se umístily Události v regionech (max. 1,2 mil. diváků) následované Událostmi (max. 1,2 mil. diváků). V sobotu zklamal Eurosong (800 tis. diváků), který nejenže neuspěl v přímém souboji s TýTý na Nově, ale nedosáhl ani milionové hranice, což je na sobotní večer slabý výsledek. Share ČT1 v prime timu tak i díky Eurosongu poklesl z 23,78% na 22,58%, podíl na celodenní sledovanosti pak z 22,58% na 22,47%.


Kde se zastaví Zunův pád?
Kufříková show Pavla Zuny Ber nebo neber (1 mil. diváků) ztratila dalších 100 tis. diváků. Pád pod milionovou úroveň se zdá nevyhnutelným … Prima se naštěstí může opřít o své seriály. Jak Velmi křehké vztahy (1,1 mil. a 1,2 mil. diváků), tak i Letiště (800 tis. a 1 mil. diváků) dosahují stabilně velmi slušné sledovanosti. Sázka na Báječnou Angeliku (900 tis. diváků) Primě v sobotu vyšla, její sledovanost překonala i Eurosong na ČT1. Prima se snaží odpoutat od pozice otloukánka a experimentuje s „novými“ formáty. Do jejího TOP 10 nejsledovanějších pořadů se tak dostala i zábavná show Hádej, kdo jsem! (800 tis.diváků). I sledovanost Primy minulý týden lehce poklesla, když se její share v prime timu snížil z 18,65% na 18,38% a podíl na celodenní sledovanosti z 19,57% na 19,49%.


ČT2: čtvrtý v řadě a přece premiant
Jediným kanálem, který zaznamenal v minulém týdnu růst, byl druhý program ČT. Pokračuje play-off ELH, hrála se fotbalová Liga Mistrů, tak tento výsledek ani nepřekvapí. Share ČT2 v prime timu vyskočil z 5,92% na 7,41% a podíl na celodenní sledovanosti se zvýšil z 8,25% na 8,94%. Nejsledovanějším pořadem ČT2 se stal středeční přenos zápasu LM mezi Arsenalem a PSV (500 tis. diváků). Dříve tak sledované přírodopisné seriály doplácejí na silnou konkurenci v podobě pátečního programu na ČT1. I proto Válku spermií sledovalo jen 300 tis. diváků.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .