Sledovanost 05/2007: Začal „Měsíc hladu“

Podle kalendáře skutečně začal únor, v indiánské terminologii označovaný jako Měsíc hladu, ale ratingy televizních pořadů ukazují spíše na vánoční hodokvas. Čeští diváci si užívají televizních pořadů plnými doušky. A to je teprve začátek měsíce, na který jsou ohlášeny nové pořady a seriály.

Sledovanost Televizních novin se drží nad 3 mil. diváků, Miroslav Donutil vybojoval pro ČT cennou pozici v TOP20 nejsledovanějších pořadů, Velmi křehké vztahy vykazují velmi solidní sledovanost. To je ve zkratce souhrn nejdůležitějších dat produkovaných TV metry společnosti Mediaresearch, která pro ATO měří sledovanost televizních obrazovek v českých domácnostech.


TV NOVA – Osmý den schází nám
Nedělní pořady TV Nova zaznamenaly výrazný úspěch u diváků. Televizní noviny sledovaly 3,3 mil. diváků, následující ANNO 2006 2,5 milionu a Střepiny 2,6 milionu. Nad myšlenkou, že by televizní týden mohl gradovat až osmým dnem, si na Barrandově jistě broukají známý hit Olympicu. Dařilo se i ostatním pořadům, takže podíl Novy na sledovanosti po několika méně úspěšných týdnech vzrostl – celodenní share z 40,19% na 41,19% a share v prime timu z 44,2% na 46,31%. Nedělní Televizní noviny (3,3 mil. diváků) se již tradičně staly nejsledovanějším pořadem českých obrazovek minulého týdne.


ČT1 – Večerníček vrací úder
Sledovanost Událostí je rozpačitým výsledkem jejich přesunu na 19:00. Večerníček, oběť tohoto programového opatření, si však brousí zuby na pomstu. Když si vezme na pomoc sehranou partu ze Sudet ve složení Kuba, Anče, hajnej, ani nepřekvapí, že se hned dva díly Krkonošských pohádek (1,3 mil. diváků starších 15 let!) přiblížily na dostřel sledovanosti nejúspěšnějších Událostí minulého týdne (rovněž 1,3 mil. diváků). Hrdinou minulého týdne se však na ČT1 nestal ani Krakonoš, ani Trautenberk, nýbrž Miroslav Donutil, jehož Cestou necestou s Miroslavem Donutilem (1,9 mil. diváků) se nejen stalo nejsledovanějším pořadem na tomto kanále a celkově nejsledovanějším sobotním pořadem, ale po čase přineslo České televizi i pozici v TOP20 nejsledovanějších pořadů minulého týdne. Dařilo se nedělním Událostem v regionech (1,6 mil. diváků), páteční pohádce Císař a tambor (1,4 mil. diváků) i následující talk-show Jana Krause Uvolněte se, prosím (1,4 mil. diváků). Share ČT1 v prime timu vzrostl z 23,38% na 24,41%, stejně jako celodenní podíl na sledovanosti, který se zvýšil z 22,73% na 23,16%.


Seriálům se  na Primě daří
Sledovanost Velmi křehkých vztahů (1,3 mil. diváků) a Letiště (1 mil. a 1,1 mil. diváků) sice mírně, zato ale vytrvale roste. Oba díly obou seriálů tak po zásluze vedou žebříček sledovanosti Prima TV. Sledovanost 1. zpráv se ustálila mezi 800 tis. a 900 tis. diváky. Poklesu sharu Primy v prime timu však nezabránily – ten spadl z 19,45% na 17,74%. Podíl Primy na celodenní sledovanosti rovněž poklesl z 20,36% na 20,1%.


ČT2 – Na vlně nostalgie
Na druhém kanále ČT lákaly především melodie Karla Svobody, jehož vzpomínce byl věnován nejeden pořad pohotově zařazený do vysílání. Diváky tak nejvíce zaujalo vzpomínkové pásmo Kam zmizel ten starý song (600 tis. diváků) či muzikál Dracula (500 tis. diváků), mezi něž se vklínil americký western, ve kterém Audrey Hepburnová s Burtem Lancasterem poznali, Co se nepromíjí (500 tis. diváků). Čest dokumentům, tradičním lídrům žebříčku sledovanosti ČT2, zachraňoval na 4. pozici Pentagon (500 tis. diváků). Podíl ČT2 na celodenní sledovanosti mírně poklesl z 8,02% na 7,95%, stejně jako share v prime timu, který se snížil z 6,39%  na 6,2%. (pozn.: původní chybné údaje u sledovanosti v prime timu byly opraveny)

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .