Slavné seriály: Knight Rider

V osmdesátých letech zazářil v USA seriál Knight Rider. V něm se představil David Hasselhoff nikoliv jako neohrožený plavčík ale jako neohrožený řidič a bojovník proti zlu. Všechny čtyři série seriálu Knight Rider dávají dohromady 90 dílů po zhruba 45 minutách. První díl se objevil na obrazovkách 26. září 1982 a vysílal se do 8. srpna 1986.

Tím ale cesta vozidla K.I.T.T., o kterém seriál pojednává, zdaleka nekončí. V roce 1991 totiž vznikl film Knight Rider 2000, o kterém se uvažovalo jako o pilotním filmu pro nový seriál. Ten se ale nenatočil. V roce 1994 vznikl Knight Rider 2010, ve kterém už si ale nezahrál David Hasselhoff. Na základě seriálu vznikl v letech 1997 až 98 seriál Team Knight Rider. Ten nezaznamenal takový úspěch a tak byl po 22 dílech ukončen.


Zázračným mluvícím autem K.I.T.T. byl Pontiac Firebird Trans Am z roku 1982, který byl ale zásadně modifikován. Asi nejvíc nápadný je červeně svítící skener na předku a kokpit, který spíš než auto připomíná letadlo. Takový vůz byl pro potřeby filmařů vyroben jen jeden. Používal se jen pro záběry z blízka s Davidem Hasselhoffem a ve studiu. Ostatní záběry se dělaly s vozy, které měly interiér vybavený standardně. Filmový producent a tvůrce mnoha seriálů Glen A. Larson čerpal z bohaté zásoby svých nápadů, které použil i v jiných dílech. Existuje řada fanoušků seriálu, kteří se pokouší si vyrobit vlastní K.I.T.T. a přestavují Ponitacy na tento seriálový automobil. 


Mnohem futurističtěji než původní seriál Knight Rider působí film Knight Rider 2000, který vznikl v roce 1991 a jeho děj začíná deset let po té, co Michael Knight odešel z Nadace. 91 minut dlouhý film byl natočen jako test, zda diváci  ještě o tento formát stojí. Ve filmu se sice objevil David Hasselhoff a také  Edward Mulhare, oba ale už předem prohlásili, že nemají zájem  účinkovat v žádném novém seriálu. Oba si tady zahráli proto, aby přitáhli pozornost starších fanoušků, kteří se tak měli připravit na to, že se obsazení seriálu trochu změní. Nápad se s nadšením nesetkal. Ještě na začátku devadesátých let ale nebyl Knigt Rider kultovním seriálem a tak nikdy nedošlo k realizaci dalšího pokračování. 


V roce 1994 vznikl film Knight Rider 2010. Ten pojednává o osamělém rytíři, který bojuje za spravedlnost a proti zlu. K tomu mu pomáhá superauto, kterým je Ford Mustang. Kromě toho, že je film Knight Rider 2010 o superautu, nemá se seriálem nic společného.  Ford Mustang byl také jedním z aut, které se objevilo v pokusu o oživení Knight Ridera. Tím byl seriál Team Knight Rider. Tady už nebojoval každý sám za sebe, ale všichni dohromady jako tým. Ani tento seriál, kde kromě hi-tec aut nechyběly ani hi-tech motorky, se nijak neujal a tak brzy skončil.


První počítačové hry inspirované Knight Riderem se objevily v roce 1986 a určené byly pro počítače jako C64 nebo Sinclair ZX Spectrum. Na herních konzolách Play Station a na počítačích se Knight Rider objevil i v roce 2002. A firma ASS vytvořila dokonce stolní hru.


 

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .