Seriály: Pobřežní hlídka byla původně propadákem

Vnadné dívky v červených plavkách a svalnatí do hněda opálení muži. To je seriál Pobřežní hlídka, který je dobře znám i českým divákům. Seriál si díky svému zpracování našel diváky celkem ve 144 zemích světa. V Německu se vysílal …Vnadné dívky v červených plavkách a svalnatí do hněda opálení muži. To je seriál Pobřežní hlídka, který je dobře znám i českým divákům. Seriál si díky svému zpracování našel diváky celkem ve 144 zemích světa. V Německu se vysílal pod názvem Baywatch – Die Rettungsschwimmer von Malibu a v Izraeli se Baywatch jmenuje Mishmar Ha-mifratz. Stejně jako řada jiných komerčně úspěšných seriálů se zpočátku moc neujal a hrozilo mu zrušení. Propadákem byla první série. Poté se produkce ujal představitel hlavní role David Hasselhoff se svojí produkční firmou All American Televison. Nakonec se natočilo 11 řad, což dává dohromady 241 epizod.

Pobřežní hlídka se začala natáčet v roce 1989 v Kalifornii. První díl se vysílal 22. září 1989. Děj je sice posazen na pláže dvanáctitisícového městečka Malibu, natáčelo se ale hlavně v Santa Monice. Důležité bylo vytvořit ideální obrázek kalifornského snu. Točilo se až do roku 2001, poslední epizoda měla premiéru 14. května 2001. Seriál vysílala stanice NBC. Každá část trvala zhruba hodinu. V Malibu respektive Santa Monice se natočilo jen prvních devět řad. Desátá a jedenáctá vznikaly na Havaji. Mírně upraven byl proto i název seriálu. A to na Baywatch Hawaii. V letech 1995 – 97 vznikl spin-off seriálu Pobřežní hlídka, kterým byl Baywatch Nights.

Baywatch Nights zdaleka nedosáhl takové popularity jako originál. Velitel pobřežní hlídky se, když na něj přijde krize středního věku, rozhodne založit detektivní agenturu. Mitch Buchannon se k němu přidá. Protože seriál nebyl nijak úspěšný, rozhodli se tvůrci inspirováni úspěchem seriálu Akta X (viz Seriály: Akta X strhla lavinu seriálů se záhadami ) zapojit v druhé řadě do děje paranormální jevy. Ani tento krok nepřinesl kýžený úspěch a tak se od projektu upustilo. Ostatně paranormální jevy se minimálně jednou objevily i v Baywatch, kde na hotelu obtěžoval Pamelu Anderson duch. První díl Baywatch Nights se vysílal 30. září 1995, poslední 16. května 1997. Každá epizoda trvala hodinu.

Pobřežní hlídka přitahovala diváky nejen erotikou a sexbombami jakými byla Pamela Anderson, David Hasselhoff a později také Carmen Electra, ale také soucitem. Objevovali se zde postižení, tlustí, slepí a malí lidé, často i postižené děti. Jen na okraj David Hasselhoff se pro postižené opravu angažoval. K osobě Davida Hasselhoffa ještě jedna zajímavost. Jako zpěvák začínal v Rakousku. Oblíbený byl především v Německu zatímco v USA se mu moc nedařilo. Upozornil na sebe hitem Looking For Freedom. V roce 1996 se dočkal své hvězdy na chodníku slávy. V roce 2000 si splnil sen, když si zahrál hlavní roli Byllyho Flynna v muzikálu Chicago. V bulvárním tisku na sebe upozornil díky svým excesům s alkoholem a také tím, že 12. ledna letošního roku oznámil svůj rozvod s herečkou Pamelou Bachovou.

Pobřežní hlídka sice nesbírala ceny jak na běžícím pásu, několikrát ale byla na různá ocenění nominována a v letech 1996 a 1997 dostala americkou televizní cenu ASCAP. ASCAP čili American Society of Composers, Authors, and Publishers je obdobou českého OSA. Představitel Hobieho Buchannona Jeremy Jackson byl v letech 1992, 93 a 94 nominován na cenu Young Artist Award. Nikdy ji ale nezískal. Svoji kariéru začal v deseti letech v roce 1990 v úspěšném seriálu Santa Barbara. Ve škole se zatím trápil kvůli své dyslexii. Do Pobřežní hlídky přišel s druhou řadou. Stejně jako jeho seriálový otec David Hasselhoff i Jeremy Jackson se prosadil také jako zpěvák. A stejně jako Hasselhoff si Jackson našel fanoušky hlavně v Německu a v Rakousku. V jedné epizodě seriálu Futurama se mluví o filmu Baywatch natočeném v roce 2006, za kterého dostala Pamela Anderson Oscara.

S každou novou řadou se částečně měnilo obsazení. Například ze třinácti herců osmé řady se v deváté objevilo jen šest. Tohoto trendu se tvůrci drželi i při natáčení posledních dvou řad na Havaji. V nejvíce epizodách a to sice ve 208 se objevil David Hasselhoff. V nejméně naopak Marliece Andrada, kterou bylo možné spatřit v pouhých čtyřech dílech. Všechny herce ze všech možných řad seriálu bylo možné vidět ve filmu Baywatch: Hawaiian Wedding.

Většina úspěšných seriálů vyšla kompletně celá na DVD. V případě Pobřežní hlídky tomu tak není. Na internetu fanoušci dokonce sepisují petice, aby seriál na DVD vyšel. Koncem léta 2006 by měly některé díly, které osobně vybere Pamela Anderson, vyjít.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .