Seriály, oceněné Emmy, na obrazovce ČT

radiotv22Letošní 53. ročník prestižních cen Emmy, udělovaných nejlepším televizním pořadům, se po několikanásobném odkladu  způsobeném teroristickými útoky v New Yorku a začátkem bombardování Afghánistánu, konalo až nyní (v neděli 4.listopadu) a neslo se ve vlasteneckém duchu.

Diváky České televize může těšit, že několik ocenění získaly (event. byly alespoň nominovány v nejužším výběru) seriály, které byly vybrány do našeho vysílání.

Mnohé z nich si získaly oblibu u českých diváků, a zároveň i u herců, kteří je dabují. Příkladem za všechny může být seriál Ally McBealová (cenu za dabing získala nedávno Ivana Andrlová), která je na Emmy nominována už několik let a vždy nějakou tu cenu posbírá. Letos  (konečně!) došel uznání skvělý Peter MacNicol.  Dalším úspěšným dílkem, které bylo letos vyhodnoceno jako nejlepší komediální seriál, je Sex ve městě.  Trvalkou mezi oceňovanými seriály jsou také  nám dobře známí Přátelé. Z dalších titulů, které letos posbíraly ceny, jmenujme ještě seriály Všichni starostovi muži, Star Trek:Voyager, Simpsonovi a příběhy  z prostředí školy Machři a šprti, které na naši obrazovku České televize dorazily nedávno.

David Jirušek
pověřený vedoucí PR & Promotion ČT

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .