RTV Galaxie bude vysílat dál, má připravený plnohodnotný program

radiotv22Důvody odnětí licence nepovažuje RTV Galaxie za opodstatněné a odvolá se k soudu.

Společnost RTV Galaxie, a.s., která držela vysílací licenci televize TV 3, bude vysílat dál. Rozhodnutí RRTV, kterým koncem prosince odňala této společnosti zmíněnou licenci, totiž není pravomocné, protože RTV Galaxie se odvolá k soudu. Jen ten může přinést skutečné rozhodnutí v této věci.

„Důvody, které RRTV vedly k odnětí licence považujeme za neopodstatněné. Jsme přesvědčeni, že jsme zákon neporušili, aby mohlo k odnětí licence dojít. Proto ani odůvodnění, které nám rada zaslala, nemění náš úmysl odvolat se k soudu“, řekl v reakci na zdůvodnění RRTV Martin Kindernay, 100% vlastník společnosti RTV Galaxie.

Do doby soudního rozhodnutí bude RTV Galaxie vysílat dál. „Máme připravený kvalitní program opírající se o zpravodajství, sport a hudbu. Již dnes zajišťujeme 24 hodinové vysílání, které však vysíláme v našem interním televizním okruhu a do éteru jej připojujeme pouze v našich vysílacích oknech. Jsme však připraveni plnohodnotně vysílat tak, aby divák nebyl v žádném případě krácen“,doplnil Martin Kindernay

RTV Galaxie  vysílá svůj program terestricky pomocí vysílačů v Hradci Králové a v Praze, a to v jí vymezených vysílacích oknech. V ostatním čase vidí diváci pouze titulek, který konstatuje, že společnost TV3,a.s. nedala souhlas s šířením svého programu a nemá s RTV Galaxie,a.s. uzavřenou smlouvu. Martin Kindernay k tomu vysvětluje: „S tímto opatřením dnes nemůžeme nic dělat, i když nás mrzí, že na postoj TV3 doplácí divák. Opakuji, že my jsme schopni zajistit vysílání plnohodnotného nijak nepřerušovaného programu“,dodal.

RTV Galaxie také připravuje nabídku vysílání pro kabelové televize. „Připravujeme sportovní program, protože máme práva na zápasy NHL, zápasy z Bundesligy, anglické poháry a další atraktivní sportovní pořady. Druhou složkou naší nabídky kabelovým televizím jsou hudební magazíny“, upřesnil Kindernay.

RTV Galaxie, a.s.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .