RTA zahájila vysílání regionálních pořadů Právě teď na Nově

Regionální Televizní Agentura zahájila v úterý 4. ledna 2005 výrobu regionálního zpravodajského pořadu televize Nova „Právě teď“. Výroba všech regionálních mutací pořadu „Právě teď“ jedinou zastřešující společností by měla …Společnost Regionální Televizní Agentura, a.s., jeden z uchazečů o digitální celoplošnou licenci pro televizní vysílání, zahájila v úterý 4. ledna 2005 výrobu regionálního zpravodajského pořadu televize Nova „Právě teď“. „Poslední podrobnosti exkluzivní smlouvy na výrobu tohoto pořadu jsme vyřešili v pondělí v odpoledních hodinách. První pořady naší produkce byly vysílány v úterý,“ potvrdil předseda představenstva Regionální Televizní Agentury Jaroslav Berka.

Výroba všech regionálních mutací pořadu „Právě teď“ jedinou zastřešující společností by měla přinést divákům především jednotný formát a standard, na nějž jsou zvyklí z ostatních zpravodajských pořadů televize Nova. „Doufáme, že se nám podaří zvýšit a ustálit formální i obsahovou kvalitu pořadu,“ dodal Berka. „Po shlédnutí prvních vydání mohu říci, že se startem spolupráce jsem spokojen, na straně druhé je ještě mnoho atributů pořadu, které bychom chtěli postupně zlepšovat. Je to krok k rychlejšímu, modernějšímu a obsažnějšímu zpravodajství, které chceme nabízet,“ řekl šéfredaktor zpravodajství televize Nova Martin Ondráček.

Regionální zpravodajský pořad „Právě teď“ vysílá televize Nova každý všední den v 17:25. Jedná se o jeden z pouze dvou pořadů tohoto typu s regionálním odpojováním vysílaných českými televizemi. Přináší divákům aktuální regionální zpravodajství z jejich bezprostředního okolí.

Regionální Televizní Agentura, a.s. sdružuje studia v Praze, Chomutově, Brně, Českých Budějovicích, Ostravě, Hradci Králové, Zlíně, Liberci, Plzni a Jihlavě. Postupně vybuduje studia ve všech krajských městech České republiky. V prosinci loňského roku se přihlásila do licenčního řízení na digitální televizní vysílání. Uchází se o čtvrtou pozici multiplexu B, která má být z rozhodnutí Rady pro rozhlasové a televizní vysílání obsazena celoplošným programem s regionálním odpojováním.

Poprvé byl projekt regionální zpravodajské a informační televize s celoplošnými i regionálními pořady představen na mezinárodní konferenci v německém Bonnu, kterou 22. – 24. září 2004 pořádala nadnárodní společnost Media Tenor / InnoVatio, zabývající se sledováním a analýzou zpravodajských a publicistických pořadů vysílaných elektronickými médii.

Karolína Hloušková

RTA, a.s.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .